Ksiądz, który przebywał w rezydencji w Balmoral w dniu śmierci królowej Elżbiety II w rozmowie z mediami zdradził, jakie były ostatnie słowa monarchini. Jak się okazuje u boku królowej byli nie tylko król Karol III i księżniczka Anna, ale również duchowny, który czuwał przy Elżbiecie II do samego końca. Rev Dr Iain Greenshields w wywiadzie dla ABC News zdradził, co tuż przed śmiercią powiedziała monarchini. Dziś królowa Elżbieta świętowałaby 97. urodziny.

Reklama

Ostatnie słowa królowej Elżbiety II

Dokładnie 8 września 2022 roku oczy całego świata były skierowane na Wielką Brytanię, skąd od południa napływały niepokojące wiadomości o pogarszającym się stanie zdrowia królowej. Bliscy monarchini porzucili swoje obowiązki i pilnie ruszyli do Balmoral, a wieczorem Pałac Buckingham ogłosił, że Elżbieta II nie żyje. Po śmierci królowej okazało się, że u jej boku czuwali król Karol III (wówczas jeszcze książę Karol) oraz jego siostra, księżniczka Anna. Niestety, książę William, książę Harry i pozostali członkowie rodziny nie zdążyli przybyć do rezydencji przed śmiercią Elżbiety II.

Teraz okazuje się, że u boku królowej Elżbiety II był obecny duchowny, który w wywiadzie dla ABC News zdradził, jakie były jej ostatnie słowa.

- Powiedziała mi, że niczego nie żałuje- ksiądz Rev Dr Iain Greenshields wyznał w rozmowie z mediami.

Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry w pośpiechu opuścili Londyn zaraz po pogrzebie królowej. Co się stało?

i-Images, PacificCoastNews

Duchowny zdradził również, że królowa Elżbieta II do samego końca była świadoma. Ksiądz nie ukrywał że był zaskoczony dobrą pamięcią monarchini.

Zobacz także

- Mówiła mi w bardzo osobisty sposób o czasach, gdy była dzieckiem, o swoich koniach z przeszłości, pamiętała imiona tych, które miała nawet 40 lat temu, podobnie jak miejsca i imiona ludzi - wyznał dla ABC News.

Zobacz także: Książę Harry i książę William pogodzili się? Wymowne nagranie z kaplicy św. Jerzego!

Pool / i-Images/Eyevine/East News

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. Monarchinię żegnała rodzina, przywódcy państw z całego świata oraz poddani. Trumna z ciałem królowej została złożona w grobie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Zobacz także: Księżniczka Charlotte na pogrzebie Elżbiety II instruowała księcia George'a. Wiadomo, co mówiła

Getty Images
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama