Kate Middleton

Kate Middleton zyskała popularność na całym świecie, za sprawą małżeństwa z księciem Williamem, następcą brytyjskiego tronu. Jak wyglądało jej życie, zanim stanęła na ślubnym kobiercu? Czy potomek dynastii Windsorów był jej jedyną miłością? Jak teraz wygląda życie Kate Middleton? Czym się zajmuje? Sprawdź koniecznie!
 

Imię: Catherine Elizabeth

Nazwisko: księżna Cambridge Catherine Elizabeth Cambridge

Nazwisko panieńskie: Middleton

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 9 stycznia 1982 roku

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: księżna monarchii brytyjskiej

Osoby
związki:
- Willem Marx - dorastał w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył Uniwersytet Oksfordzki. Później przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie uzyskał dyplom z dziennikarstwa. W czasie studiów pracował dla CNN, "Timesa" oraz ABC News. Obecnie współpracuje z wieloma mediami o zasięgu międzynarodowym jako niezależny dziennikarz. Mieszka w Londynie.
- William, książę Cambridge - wnuk królowej Elżbiety II i następca brytyjskiego tronu. Studiował na Uniwersytecie St. Andrews. Naukę zakończył w 2005 roku z tytułem Scottish Master of Arts. Później wstąpił do centrum szkoleniowego armii brytyjskiej Royal Military Academy i uzyskał stopień podporucznika. Kate i William zaczęli spotykać się w 2004 roku. Byli widywani na wielu różnych uroczystościach i imprezach. Spędzali nawet razem wakacje. Zaręczyli się podczas jednej z podróży w październiku 2010 roku, a ślub odbył się kilka miesięcy później, 29 kwietnia 2011 roku. W uroczystościach uczestniczyło niespełna 2000 osób! Po zawarciu związku małżeńskiego Kate otrzymała tytuł Jej Królewskiej Wysokości księżnej Cambridge, hrabiny Strathearn, baronowej Carrickfergus. Para doczekała się trójki dzieci.
 

Rodzice: Carole (nazwisko panieńskie Goldsmith) i Michael Middletonowie, oboje pracowali w liniach lotniczych British Airways, a później założyli spółkę "Party Pieces"

Dzieci: synowie George Alexander Louis (ur. 2013) i Louis Arthur Charles (ur. 2018) oraz córka Charlotte Elizabeth Diana (ur. 2015)

Rodzeństwo: młodsza siostra Philippa Charlotte (ur. 1983) i brat James William (ur. 1987)

BIO: Kate Middleton przyszła na świat w Reading w hrabstwie Berkshire. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Uczęszczała do szkoły dla dziewcząt Downe House, gdzie doświadczyła braku akceptacji ze strony rówieśników oraz padła ofiarą przemocy psychicznej. Była wyśmiewana i prześladowana.
W wieku 14 lat przeniosła się do szkoły Marlborough i zamieszkała w internacie. Całą swoją uwagę skupiła na nauce. Podobno już wtedy darzyła uczuciem księcia Williama, następcę brytyjskiego tronu. Powiesiła nawet na ścianie swojego pokoju plakat z jego podobizną. Jeszcze nie wiedziała, że ich drogi się skrzyżują.
Przyszłego męża poznała na Uniwersytecie St. Andrews na wydziale historii sztuki, gdzie razem studiowali. Gdy para zaczęła się spotykać, Kate zyskała zainteresowanie kolorowej prasy i stacji telewizyjnych. Czujnie obserwowano niemal każdy jej krok i komentowano nawet najmniejsze potknięcie. Przyszła księżna szybko zyskała jednak sympatię Brytyjczyków.
Dziś jest uznawana za jedną z najbardziej lubianych członkiń rodziny królewskiej. Towarzyszy mężowi podczas publicznych wystąpień i służbowych podróży. Angażuje się również w działalność charytatywną. Wspiera wiele różnego rodzaju organizacji oraz instytucji, takich jak m.in. Room Art, National Portrait Gallery, East Anglia's Children's Hospice, Action on Addiction, The Scout Association czy 100 Women in Hedge Funds Philanthropic Initiatives.

Znana z: bycia księżną

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak informacji

Instagram: https://www.instagram.com/dukeandduchessofcambridge/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/Duchess.Catherine.website/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index