Królowa Elżbieta II nie żyje. Wielka Brytania pogrążona jest w żałobie. Królowa zmarła w wieku 96 lat, będąc najdłużej panującą monarchinią. Pałac Buckingham smutną wiadomość podał wieczorem 8. września.

Reklama

Królowa Elżbieta II jeszcze dwa dni temu, 6. września 2022 roku pojawiła się publicznie, mianując Liz Truss nową szefową rządu Wielkiej Brytanii. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie wtedy zrobiono jej ostatnie zdjęcie. W artykule poniżej zebraliśmy dla Was zdjecia z ostatnich publicznych wyjść Elżbiety II. Taką ją zapamiętają miliony.

Ostatnie zdjęcia Królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Uwielbiana przez Brytyjczyków monarchini odeszła w zamku w Balmoral w Szkocji, swojej ulubionej letniej rezydencji. Pałac Buckingham przekazał, że Królowa Elżbieta zmarła spokojnie w otoczeniu rodziny. W czwartkowe popołudnie 6. września rodzina królewska pilnie zgromadziła się umierającej Elżbiecie II.

Elżbieta II dwa dni przed śmiercią po raz ostatni pojawiła się publicznie, przyjmując na audiencji w zamku Balmoral w Szkocji nową przewodniczącą rządzącej Partii Konserwatywnej Lizz Truss. Królowa mianowała ją na premierem Wielkiej Brytanii i powierzyła stanowisko Pierwszego Lorda Skarbu. Tak królowa Elżbieta II prezentowała się 6. września. Jej wygląd mocno zaniepokoił Brytyjczyków, jednak nikt nie spodziewał się, że tragiczne wieści przyjdą tak szybko...

JANE BARLOW/AFP/East News

Zobacz także: Królowa Elżbieta II na ostatnich zdjęciach. Uwagę zwracają ręce monarchini

Zobacz także

Zebraliśmy ostatnie zdjęcia Królowej Elżbiety II z ostatnich kilku miesięcy. Królowa Elżbieta II do samego końca była samodzielna, a z jej twarzy nie schodził uśmiech.

W maju 2022 roku Królowa Elżbieta II pojawiła się na uroczystym otwarciu linii kolejowej Elizabeth Line, którą nazwano na cześć królowej. Wówczas pojawiła się na londyńskim dworcu Paddington. Poruszała się o lasce.

ANDREW MATTHEWS/AFP/East News

Zobacz także: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Znane są szczegóły ostatniego pożegnania brytyjskiej monarchini

Dzień później 23 maja 2022 roku, królowa Elżbieta II odwiedziła Chelsea Flower Show, doroczną wystawę ogrodnicza w Londynie. Nie chodziła jednak samodzielnie, a była wożona luksusowym wózkiem golfowym.

Daily Telegraph Pool/Associated Press/East News

Na początku czerwca 2022 roku Elżbieta II świętowała Platynowy Jubileusz. Czterodniowe obchody z okazji 70 lat panowania królowej Elżbiety II, relacjonowały media na całym świecie. Królowa Elżbieta II była najstarszym brytyjskim monarchą w historii.

Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II pod koniec czerwca 2022 roku uczestniczyła w paradzie sił zbrojnych w ogrodach Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu. Wydarzenie było również okazją do uczczenia Platynowego Jubileuszu monarchini.

Pool PA/Associated Press/East News

W marcu 2022 roku Królowa Elżbieta II pojawiła się na mszy dziękczynnej upamiętniającej księcia Filipa w Opactwie Westminsterskim. Ukochany mąż Królowej Elżbiety II zmarł 9. kwietnia 2021 roku. Monarchowie byli małżeństwem przez 73 lata.

Zobacz także: Byli razem ponad 73 lata! Oto historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa

BBC/Ferrari Press/East News

Zobacz także: Król Karol III zabrał głos po śmierci Elżbiety II: "To moment największego smutku dla mnie"

Brytyjczycy martwili się o zdrowie Królowej Elżbiety II już od długiego czasu. Monarchini jednak do samego końca robiła wszystko, by uczestniczyć w rodzinnych wydarzeniach i wydarzeniach ważnych na swojego kraju. Jesienią ubiegłego roku mimo zaleceń lekarzy, zdecydowała się uczestniczyć w chrzcinach prawnuków. Królowa Elżbieta II została przyłapana przez paparazzi w samochodzie, w drodze na chrzest syna księżniczki Eugenii i Jamesa Brooksbanka, Augusta Philipa Hawke'a oraz syna Zary i Mike'a Tindallów, Lucasa Philipa.

Reklama

Trudno uwierzyć, że królowej Elżbiety II nie ma już wśród nas.

SplashNews.com/East News
Reklama
Reklama
Reklama