Newsy

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania? 

Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..."

Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby. 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News

Zobacz także
Uczestnicy Big Brothera nie wiedzą o koronawirusie

Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" dowiedzieli się o epidemii koronawirusa! Zrezygnowali z dalszego udziału w reality-show? 

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!

 

Twoje włosy rosną zbyt wolno? Wiemy, co zrobić, żeby rosły szybciej!
Pinterest.com
Fleszstyle
Podczas pandemii koronawirusa musisz codziennie myć włosy! Oto dlaczego to takie ważne!
Podczas pandemii koronawirusa musisz codziennie myć włosy! Oto dlaczego to takie ważne!

Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że nie ma obecnie osoby, która nie myślałaby o koronawirusie . Skutki jego istnienia odbijają się na prawie każdej sferze naszego życia od pracy, która w większości przypadków jest teraz zdalna, po ograniczone kontakty towarzyskie i mniej dostępnych miejsc do uprawiania sportu.  Istota codziennego mycia włosów Jednak unikanie dużych skupisk ludzi i mycie rąk może nie wystarczyć, by ustrzec się przed zarażeniem. Otóż, ogromne ilość bakterii gromadzą się również na włosach . Osadzić się na nich mogą chociażby kropelki śliny. W takiej sytuacji zarażenie może nastąpić, gdy tylko kosmyki będą miały bezpośredni kontakt z ustami, oczami lub nosem, a o to w codziennych warunkach nietrudno. Chociażby na skutek podmuchu wiatru lub podczas położenia głowy na poduszce. Prawidłowy sposób mycia włosów Tak, więc codzienne mycie włosów jest teraz nieuniknione. Nie musi to jednak oznaczać narażania ich na wysuszenie. Wystarczy sięgnąć po łagodne i delikatne szampony, pamiętać każdorazowo o odżywce , a raz lub dwa razy w tygodniu nałożyć na nie dodatkowo maskę . Warto również wspomnieć o tym jak prawidłowo myć włosy. Zawsze należy robić to dwukrotnie. Pierwsze mycie jest tylko wstępne i nie usuwa z powierzchni włosów całego brudu i bakterii. Stąd konieczne jest powtórzenie tej czynności. By się nie łamały najlepiej nie kłaść się spać kiedy są mokre. Należy je wysuszyć lub chociaż względnie podsuszyć. Można wykorzystać do tego oczywiście suszarkę, jednak lepszą opcją będzie pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Szampony do 10 zł z Rossmanna Codzienne mycie włosów nie musi się jednak odbić na stanie naszego portfela. Dobre kosmetyki do włosów, które wykazują odpowiednie...

Centrum Zdrowia Dziecka
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zarażony pracownik w Centrum Zdrowia Dziecka! Czy pacjenci są bezpieczni?
Koronawirus w Polsce. Zarażony pracownik w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" opublikował w sieci oświadczenie w którym poinformował, że u jednego z pracowników placówki wykryto koronawirusa!  Marek Migdał przyznał, że ustalono już z kim osoba zarażona miała kontakt. Wszyscy z bezpośredniego kontaktu są poddawane badaniom.  Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym u jednego z pracowników naszego Instytutu rozpoznany został COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne.nUstalono listę kontaktów, osoby z bezpośredniego kontaktu poddawane są badaniom. O sprawie powiadomiony jest sanepid. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco. dr n.med. Marek Migdał Dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie placówki medycznej.  Radio dla Ciebie, powołując się na Katarzynę Gardzińską z Centrum Zdrowia Dziecka, informuje, że placówka normalnie funkcjonuje.  Przypominamy, że do tej pory w Polsce wykryto już 251 zakażeń koronawirusem - w naszym kraju jest pięć ofiar śmiertelnych.  Zobacz także:  Grupa krwi a ryzyko zachorowania na koronawirusa! Osoby z którą grupą krwi są najbardziej narażone? Pracownik Centrum Zdrowia Dziecka zarażony koronawirusem.  

Prezydent Andrzej Duda
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: "Sytuacja będzie trudniejsza i warunki się pogorszą" - mówi prezydent Duda. Szczegóły pakietu antykryzysowego 
Pakiet pomocy dla potrzebujących w związku z koronawirusem

Rząd zebrał się na zwołanej przez prezydenta Radzie Gabinetowej, gdzie został ustanowiony pakiet antykryzysowy dla polskiej gospodarki, która ponosi negatywne skutki walki z epidemią koronawirusa . Zamknięte centra handlowe , kina, teatry, kluby i restauracje sprawiły, że wielu przedsiębiorców może zbankrutować, a pracownicy stracą źródło dochodu. W pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców m.in. odsunięcie płatności ZUS, rozłożenie składek na ZUS na raty i system wypłaty wynagrodzeń tym, którzy z różnych powodów nie mogą świadczyć pracy - powiedział na konferencji  po posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda Prezydent poinformował też, że wsparcie rządu będzie dotyczyło nie tylko przedsiębiorców, ale i pracowników ze wszystkich branż: Uznałem, że jest przede wszystkim potrzeba wsparcia tych ludzi ciężko pracujących na co dzień i jako przedsiębiorcy, i jako pracownicy, bo to oni znajdują się dzisiaj w najgorszej sytuacji(...) W związku z czym, ten pakiet musi być bardzo szeroki, bardzo głęboki, bardzo kompleksowy i musi obejmować wszystkie dziedziny życia -mówił Andrzej Duda Prezydent powiedział również, że państwo nie uniknie deficytu budżetowego Wszyscy wiemy, co się dzieje, więc widać, że sytuacja będzie trudniejsza i warunki się pogorszą – powiedział Duda. Ile rząd planuje przeznaczyć w pakiecie  antykryzysowym? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas konferencji, że program pomocowy ma być podzielony na 5 filarów: dla pracowników, przedsiębiorców, służby zdrowia, publiczny oraz dla sektora finansowego: Szacunkowa wartość całego pakietu to około 212 mld zł - powiedział premier. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na 40-procentowe dofinansowanie pensji...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner