Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Testy na koronawirusa są dostępne?

Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa.

Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info

Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł!

5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie.

Powstają kolejne testy na koronawirusa!

Okazuje się, że firmy medyczne intensywnie pracują nad stworzeniem szybkiego i nieinwazyjnego testu na koronawirusa. Firma BioMaxima S.A. już stworzyła taki test, który natychmiast został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Ma w ciągu zaledwie 10 minut wykrywać obecność koronawirusa. 

Wynik testu możliwy jest do odczytania w okienku testowym po upływie zaledwie 10 minut. Test 2019-nCoV IgG/IgM został porównany do komercyjnego PCR, a wyniki pokazują, że posiada wysoką czułość i swoistość odpowiednio w przypadku IgG 100 proc. i 98 proc., IgM 85 proc. i 96 proc. – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy?

 

Koronawirus w Polsce
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Test na koronawirusa - gdzie i jak można go zrobić? Ile kosztuje badanie na koronawirusa w Polsce?
Czy testy na koronawirusa są dostępne prywatnie? Gdzie i za ile można wykonać test na SARS-CoV-2?

Pandemia koronawirusa ma coraz dramatyczniejszy przebieg nie tylko na świecie, ale również w Polsce.  Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 rośnie z każdym dniem (z wyjątkiem Chin, gdzie w ostatniej dobie nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem). Coraz więcej laboratoriów wykonuje testy na koronawirusa . Obecnie w Polsce wykonywane są dwa rodzaje testów: na obecności przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi i test genetyczny PCR. Dla osób, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, testy na SARS-CoV-2 wykonywane są bezpłatnie. Gdzie można zrobić test na koronawirusa w Polsce? Czy możliwe jest wykonanie badania prywatnie? Które laboratoria wykonują testy na koronawirusa? Ile czeka się na wynik? Obecnie w Polsce pracuje 19 laboratoriów, które mają zgodę sanepidu na przeprowadzanie testów na koronawirusa. Każdy pacjent, który podejrzewa u siebie chorobę COVID-19, powinien skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub jednostką Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wtedy zostają podjęte kolejne kroki i taka osoba może zostać przewieziona do szpitala, gdzie zostanie bezpłatnie przeprowadzone badanie na obecność koronawirusa. Wynik może być dostępny po ok. 10 godzinach, ale ten czas może być wydłużony, jeśli próbek jest naprawdę dużo. Wiele zależy też od metody badania stosowanej w danym laboratorium. Ile kosztuje test na koronawirusa?  Badania na koronawirusa, które są rekomendowane przez WHO, to testy genetyczne PCR, mające największą skuteczność. Na wynik takiego testu czekamy od 24 do 48 godzin. Są one wykonywane jedynie na zlecenie sanepidu czy szpitala lub oddziału zakaźnego. Trzeba najpierw zgłosić się do sanepidu. Jeżeli sanepid uzna, że dana osoba ma wskazania, to hospitalizuje i zrobi...

East News
Newsy
Nowy minister zdrowia, nowe zasady kwarantanny i izolacji podczas pandemii koronawirusa! 
Nowe zasady kwarantanny przekazał nowy minister zdrowia.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, podpisał rozporządzenie dotyczące zmian w zasadach kwarantanny i izolacji w przypadku podejrzenia lub zachorowania na koronawirusa. Nowe przepisy obowiązują od dziś, 2 września. Ile dni będą musiały przebywać na kwarantannie osoby, które wróciły z zagranicy (chodzi o kraje spoza Unii Europejskiej) i jak wyglądają zasady izolacji u osób z podejrzeniem zakażenia? Kwarantanna skrócona z 14 do 10 dni Do tej pory osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną lub przyjeżdżające do Polski spoza Unii Europejskiej musiały przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Teraz, minister zdrowia podpisał nowe rozporządzenie, które skraca ten okres do 10 dni- kwarantanna jest liczona od następnego dnia od przekroczenia granicy lub styczności z osobą zakażoną. Po tym czasie nie będzie musiał być wykonywany test na koronawirusa.  Zmiany dotyczą również zasad izolacji. Do tej pory izolacja osób u których wykryto koronawirusa trwała minimum 14 dni, a między 10 a 12 dniem był wykonywany test na obecność wirusa. Dopiero dwa ujemne testy zwalniały z obowiązkowej izolacji. Teraz, według nowych zasad, osoba u której potwierdzono obecność koronawirusa, ale nie ma objawów, może zostać zwolniona z izolacji już po 10 dniach. Zakończenie izolacji następuje: po 10 dniach od daty uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 – w przypadku pacjenta bez objawów klinicznych, chyba że lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, który udzielił teleporady lub porady w warunkach domowych nie wcześniej niż w ósmej dobie odbywania tej izolacji, przedłuży okres jej trwania- czytamy w rozporządzeniu ministra zdrowia.  Z kolei osoby u których pojawiły się objawy koronawirusa będą mogły zostać...

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News
Newsy
Polski test na koronawirusa ze 100% skutecznością! Kiedy trafi do szpitali?
Polski test na koronawirusa już za tydzień ma trafić do szpitali!

Powstał polski test na koronawirusa . Stworzyli go naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Test przeszedł już niezbędne badania i jego 100-procentowa skuteczność została potwierdzona przez Państwowy Zakład Higieny. Kiedy trafi do polskich szpitali? Zobaczcie, ile kosztuje wyprodukowanie jednego testu! Będziecie zaskoczeni... Kiedy rozpoczyna się masowa produkcja polskich testów na koronawirusa? Naukowcy zdecydowali, że pierwszą partię 1000 testów na koronawirusa przekażą bezpłatnie Ministerstwu zdrowia do dyspozycji, a za tydzień ma ruszyć masowa produkcja do 150 tyś. testów dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Radio Zet poinformowało, że cena jednego testu wynosi ok. 53 zł. Prace nad wykonaniem testu trwały 3 tygodnie.  Jesteśmy gotowi do tego, żeby w przyszłym tygodniu uruchomić małą, zupełnie darmową produkcję ok. 1 tys. testów, które przekażemy ministerstwu do dystrybucji. Natomiast w kolejnym tygodniu planujemy już ruszyć z masową produkcją w ramach tej dotacji, którą otrzymaliśmy z ministerstwa. W jej ramach planujemy wyprodukować 100-150 tys. testów, które również zostaną przekazane do ministerstwa i rozprowadzone po laboratoriach diagnostycznych w całej Polsce  – poinformowała dr Luiza Handschuh z Zakładu Biologii Molekularnej i Systemowej ICHB PAN. W jakim czasie otrzymamy wynik na obecność koronawirusa? Polski test na koronawirusa pozwala potwierdzić obecność koronawirusa u osoby badanej już w czasie 6 godzin. Jeśli do prac przyłączą się inne jednostki ilość wykonywanych testów będzie mogła znacznie wzrosnąć.  Obecnie trwa proces zalegalizowania testów na koronawirusa. Wszelkie niezbędne dokumenty już zostały złożone, m.in. wniosek w Urzędzie Rejestracji Wyrobów...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner