Były facet Szulim otwiera nową restaurację
ONS

Były facet Szulim nie rozpacza po rozstaniu. Świętuje kolejny sukces

Były facet Szulim otwiera nową restaurację
ONS

Nieco ponad rok temu związek Agnieszki Szulim i Macieja Żakowskiego był tematem numer jeden w kolorowej prasie. Para regularnie miała na karku paparazzi i raczej niechętnie pokazywała się razem na salonach. Tuż przed wakacjami związek się rozpadł i była to podobno decyzja dziennikarki. Przypomnijmy: Kulisy rozpadu związku Szulim: To ona zostawiła faceta. Miała swoje powody

Agnieszka po rozstaniu znalazła pocieszenie w ramionach Piotra Woźniaka-Staraka i teraz to on jest na celowniku tabloidów, które niestrudzenie informuja o jego relacji z gwiazdą TVN. A jak radzi sobie Żakowski? Jedno jest pewne - raczej nie rozpacza. Restaurator ma teraz powody do świętowania - lokale, których jest współwłaścicielem, radzą sobie świetnie i są jednymi z najpopularniejszych w stolicy.


Tajemnicą sukcesu restauracji są dwie rzeczy: po pierwsze to, w jaki sposób jedzenie wkomponowane jest w koncept i atmosferę. I ten klimat objawia się we wszystkich szczegółach: od języka, jakim napisana jest karta, po muzykę w danym lokalu. A druga rzecz, to jest ciężka praca i ona tylko wtedy przynosi efekty, kiedy jest pełna pasji, nieprzypadkowa - zapewnia w rozmowie z lifestyle.newseria.pl Maciej.


Jeszcze w listopadzie Żakowski ma zamiar otworzyć czwartą już restaurację w Warszawie, tym razem przy pl. Konstytucji. Wiąże z nią spore nadzieje.


Wiąże się to z wielkim wyzwaniem. To jest plac, który przysnął. Jest placem przejezdnym, zaniedbanym, parkingowym, tymczasem zasługuje na to, żeby być pełnym życia, naprawdę gastronomicznym i kulturalnym sercem Warszawy. Myślę, że nasz lokal może być początkiem zmian w tej okolicy - wyznaje z nadzieją Żakowski.


Restaurator nie ukrywa, że jest wielki fanem Magdy Gessler, z którą prywatnie się przyjaźni. Zaznacza, że gwiazda wiele go nauczyła.


Przyjaźnię się z Magdą Gessler chyba już 15 lat i dużo do mojego życia wniosła. Mówię tu o sposobie myślenia, konstrukcji konceptu restauracyjnego, atmosfery. Uczyłem się też z „Kuchennych Rewolucji”. One pokazują, że gastronomia to zespół, emocje i relacje między ludźmi - podkreśla.


Jesteście klientami lokalów prowadzonych przez Żakowskiego?

Zobacz: Okradziono restaurację chłopaka Szulim! Co zginęło?

Agnieszka Szulim i Maciej Żakowski:

Przeładuj

Tomson i Baron w szoku! Występ uczestników "The Voice of Poland" mocno zaskoczył jurorów!

zobacz 01:11