Kuba Wojewódzki o gejach

Kuba Wojewódzki jest gejem? "Zacząłem czynić sugestie, że się jeszcze orientacyjnie waham"

Kuba Wojewódzki o gejach

Czy Kuba Wojewódzki jest gejem? Te pytanie wraca jak boomerang! Kilka lat temu w jednym z wywiadów Michał Piróg zasugerował, że znany dziennikarz miał romans z Tomaszem Kammelem. Kuba oczywiście zdementował plotki, ale odtąd ten temat wciąż przewija się w mediach, a także jego programach. W głośnym wywiadzie dla Playboya.pl Wojewódzki wprost wyjaśnia, skąd wzięły się insynuacje, że jest gejem.

Kuba Wojewódzki jest gejem?

Kuba Wojewódzki rzadko kiedy udziela wywiadów, ale jak już to robi, jest on cytowany niemal wszędzie. Zwłaszcza, że dziennikarz nie owija w bawełnę i bardzo szczerze wypowiada się m.in. na temat wspomnianego wcześniej homoseksualizmu. Jakie źródło mają plotki, że Kuba jest gejem?

Jak się czyta komentarze w internecie, to w ogóle przestajesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Światem, a szczególnie Polską, rządzą dwa klany – pedały i Żydzi. Na czele krucjaty na szczęście stoi Jacek Międlar, podający się czasami za księdza. Prawdopodobnie koszmarem polskiego internauty jest pedał w jarmułce.

Dziennikarz zapytał wówczas o Michała Piróga, z którym Kuba jest skonfliktowany:

On mi pachnie zdesperowanym przebierańcem. Gotów jest przyznać się do wszystkiego, żeby tylko o nim napisali. […] Nie chce zresztą o nim za dużo mówić, bo dosyć dawno doszliśmy do porozumienia. Porozumieliśmy się, że się nie szanujemy - mówi Kuba.

Dlaczego więc tak głośno mówi się o tym, że dziennikarz jet homoseksualistą? Jak wyjaśnia, chciał sprowokować do dyskusji, ponieważ nie godzi się na homofobię, nawet najmniejsze jej objawy:

Wszystko zaczęło się ode mnie i od mojego programu. Semantycznie i mentalnie Polska jest czasami jak wielkie więzienie. A w więzieniu słowo pedał jest w czołówce słów poniżających. Jesteś cwelem, można tobą pomiatać, poniżać, można z tobą zrobić wszystko. Część społeczeństwa ma ten sam odruch. A we mnie nie ma na to zgody. I zacząłem, bo lubię przewrotność, nawet na krawędzi autodestrukcji, czynić sugestie, że się jeszcze orientacyjnie waham. Że może jednak jestem waginosceptykiem. Taki coming out na pół etatu. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć, że to chwyci. A jak na wizji całowałem się z Borysem Szycem czy Bartkiem Gelnerem wszystko było jasne.

Kuba z Bartkiem Gelnerem.

Kuba Wojewódzki całuje się z Bartkiem Gelnerem

 

Kuba nie boi się eksperymentować, a więc wciąż prowokuje. Dlaczego tam mocno walczy ze stereotypowym myśleniem?

Ja na przykład lubię eksperymentować na sobie. Taki mały crash test polskiej tolerancji. Przy retoryce Wojtka Cejrowskiego to niewinny plac zabaw. Uwielbiam ten pojęciowy zamęt jaki czasami widzę w internecie. Na przykład – Wojewódzki nie dość, że gej to jeszcze pedofil, bo woli młode dziewczynki. - mówi Kuba w playboy.pl.

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Małgosia Rozenek-Majdan odpowiada Kubie Wojewódzkiemu: "Szykuje się proces roku"

 

Kuba Wojewódzki udzielił głośnego wywiadu dla playboy.pl.

Kuba Wojewódzki
Instagram/Kuba Wojewódzki

 

Mówił w nim sporo o plotkach o jego homoseksualizmie.

Kuba Wojewódzki na rowerze
EOS

Więcej na temat Kuba Wojewódzki
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17