East News

Kim jest Adrian Zandberg? To on wygrał przedwyborczą debatę!

East News

Adrian Zandberg, lider partii Razem, wydaje się być największym zwycięzcą przedwyborczej debaty telewizyjnej. Choć we wtorek wieczorem udział w niej wzięli przedstawiciele wszystkich partii startujących w wyborach parlamentarnych, według opinii ekspertów z lewa i z prawa to właśnie Adrian Zandberg jest zwycięzcą wtorkowego starcia.

Dlaczego? Lider partii Razem zyskał sobie sympatię widzów naturalnością, pewnością siebie i bezpretensjonalnością.

Piotr Kraśko już nazwał go jednym z najciekawszych polityków młodego pokolenia. Zaznaczając jednocześnie, że nie zgadza się z nim w 70 proc.

Chwalą go publicyści liberalni, jak Tomasz Lis:

I kojarzeni z prawicą, jak Stanisław Janecki:

Po wtorkowej debacie strona  partii Razem nie wytrzymała przeciążenia, spowodowanego ogromną ilością odsłon!

Kim jest Adrian Zandberg, twarz partii Razem?

Adrian Zandberg ma 36 lat. Lider partii Razem z wykształcenia jest doktorem historii. Studia doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przygodę z polityką zaczynał w młodzieżówce Unii Pracy, a następnie wraz z Barbarą Nowacką przewodził Młodymi Socjalistami. Na jego stronie internetowej możemy przeczytać następującą notkę biograficzną:

Trzydzieści lat temu rodzice przywieźli go z Danii do Polski (bez pytania o zdanie…). Odtąd dokłada starań, żeby Polskę nieco do Danii upodobnić. Po drodze zdarzyło mu się bronić bezpłatnych studiów, organizować protesty przeciw wojnie w Iraku, rozkręcać kampanię przeciwko korporacjom wyprowadzającym zyski do rajów podatkowych, Warszawską Kooperatywę Spożywczą i parę innych inicjatyw. Zawodowo programuje i uczy.

Po szeroko komentowanej przedwczorajszej debacie Ewy Kopacz i Beaty Szydło, wczorajsze starcie liderów wszystkich partii politycznych było zdecydowanie ciekawsze i bardziej emocjonujące. Nie obyło się bez incydentów - Paweł Kukiz zaatakował córkę Ewy Kopacz.

A wy jak oceniacie wczorajsze starcie liderów partii?

 

Adrian Zandberg

East News

 

East News

Debata liderów partii

 

East News

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01