Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

Kiedy będzie można organizować wesela? Jest komentarz! Padła konkretna data

Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

Czy pary, które zaplanowały ślub i wesele na wiosnę będą musiały wszystko odwołać lub przełożyć na inny termin? Kiedy władze pozwolą na organizowanie wesel w Polsce? Jest komentarz wiceminister rozwoju, Olgi Semeniuk. Wiceminister w rozmowie z Radiem Zet zdradziła, kiedy może nastąpić "odmrożenie" branży ślubnej. Olga Semeniuk odpowiedziała również na pytanie, kiedy zostaną otwarte restauracje!

Co z weselami w Polsce?

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce już od wielu miesięcy obowiązuje zakaz organizowania imprez okolicznościowych. Niestety, oznacza to, że młode pary mogą zapomnieć o przyjęciach weselnych i hucznych imprezach po swoim ślubie. Czy wkrótce to się zmieni? Zakochani będą mogli zaprosić gości na wesele?  Kiedy będzie można organizować wesela?

Jestem świeżo po spotkaniu z branżą weselną w ubiegłym tygodniu, niestety celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych będzie można przenieść na otwartą przestrzeń- w rozmowie z Radiem Zet zdradziła wiceminister rozwoju. 

Kiedy konkretnie będzie możliwość organizowania wesel?

Nie chcę wyrokować, czy to będzie końcówka kwietnia, czy maj, czy początek kwietnia. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby zrobić to jak najszybciej- dodała Olga Semeniuk. 

Wiceminister rozwoju została również zapytana o to kiedy będzie "odmrażana" gastronomia. Czy wiadomo już, kiedy będziemy mogli spotkać się w restauracji? 

Patrzymy na możliwość otwierania ogródków, funkcjonowania na otwartej przestrzeni. Musimy uzbroić się w cierpliwość- Olga Semeniuk mówiła na antenie Radia Zet.

Myślicie, że od kwietnia młode pary będą mogły organizować przyjęcia weselne?

Zobacz także: Pierwsza komunia się nie odbędzie?! Nieoficjalne ustalenia mediów załamią rodziców

Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie można organizować wesela w Polsce.

Stół weselny
East News

Zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych obowiązuje już od wielu miesięcy.

Wesela do 150 osób od 6 czerwca
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48