Agata Duda, Dorota Wellman
East News/ONS

Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: "Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą"

Agata Duda, Dorota Wellman
East News/ONS

Dorota Wellman ostro skrytykowała Agatę Dudę. Dziennikarce wyraźnie nie spodobało się milczenie pierwszej damy w głośnej sprawie planowanego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Po tym jak pojawił się pomysł wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji, wśród Polek i Polaków zawrzało! Przez media przetoczyła się gorąca dyskusja, zaczęto organizować manifestacje oraz podpisywać petycje, by zachować ustawę w obecnym kształcie. Posłanki Nowoczesnej wystosowały do Agaty Dudy list, w którym poprosiły żonę prezydenta Andrzeja Dudy o zabranie głosu w tej sprawie. Niestety pani prezydentowa nie odpowiedziała. Ustami rzecznika kancelarii prezydenta przekazana została jedynie informacja, że pierwsza dama nie wypowie się w tej sprawie. Taki obraz żony głowy Państwa wyraźnie nie podoba się Dorocie Wellman.

Rola pierwszej damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć z mężem i go reprezentować, i stać z tyłu, i nie mówić nic. Rola pierwszej damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych. Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, bo kobiety kiedyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rola pierwszej damy to także wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy , które dzieją się w tym kraju - powiedziała gwiazda stacji TVN w wywiadzie dla SuperExpress.tv.

Dalej było jeszcze ostrzej...

Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha. Pierwsza dama na swoje zadania. Tak uważam powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

Dorota Wellman zapytana wprost, czy te słowa odnoszą się do obecnej prezydentowej Agaty Dudy, potwierdziła, że dotyczą one zarówno żony Andrzej Dudy, jak i małżonki poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego, Anny Komorowskiej.

Kobiety powinny pokazać, że też mają zdanie, a nie są tylko żonami swoich mężów prezydentów.

Na koniec wywiadu Dorota Wellman dodała, że 9 kwietnie weźmie udział w manifestacji kobiet przeciwko radykalizacji ustawy antyaborcyjnej. Podzielacie zdanie dziennikarki w tej kwestii?

 

Zobacz też: Nie tylko Anja Rubik! Te gwiazdy są przeciwne całkowitemu zakazowi aborcji ZDJĘCIA.

 

Dorota Wellman skrytykowała Agatę Dudę.

Dorota Wellman
ons.pl

Pierwsza dama nie zabrała głosu w głośnej sprawie zaostrzenia ustawy antyabrocyjnej.

Agata Duda
East News

Więcej na temat Dorota Wellman Agata Duda
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36