Party Stories
Agata Duda, Dorota Wellman
East News/ONS
Newsy

Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: "Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą"

"Kobiety powinny pokazać, że też mają zdanie", mówi dziennikarka.

Dorota Wellman ostro skrytykowała Agatę Dudę. Dziennikarce wyraźnie nie spodobało się milczenie pierwszej damy w głośnej sprawie planowanego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Po tym jak pojawił się pomysł wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji, wśród Polek i Polaków zawrzało! Przez media przetoczyła się gorąca dyskusja, zaczęto organizować manifestacje oraz podpisywać petycje, by zachować ustawę w obecnym kształcie. Posłanki Nowoczesnej wystosowały do Agaty Dudy list, w którym poprosiły żonę prezydenta Andrzeja Dudy o zabranie głosu w tej sprawie. Niestety pani prezydentowa nie odpowiedziała. Ustami rzecznika kancelarii prezydenta przekazana została jedynie informacja, że pierwsza dama nie wypowie się w tej sprawie. Taki obraz żony głowy Państwa wyraźnie nie podoba się Dorocie Wellman.

Rola pierwszej damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć z mężem i go reprezentować, i stać z tyłu, i nie mówić nic. Rola pierwszej damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych. Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, bo kobiety kiedyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rola pierwszej damy to także wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy , które dzieją się w tym kraju - powiedziała gwiazda stacji TVN w wywiadzie dla SuperExpress.tv.

Dalej było jeszcze ostrzej...

Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha. Pierwsza dama na swoje zadania. Tak uważam powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

Dorota Wellman zapytana wprost, czy te słowa odnoszą się do obecnej prezydentowej Agaty Dudy, potwierdziła, że dotyczą one zarówno żony Andrzej Dudy, jak i małżonki poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego, Anny Komorowskiej.

Kobiety powinny pokazać, że też mają zdanie, a nie są tylko żonami swoich mężów prezydentów.

Na koniec wywiadu Dorota Wellman dodała, że 9 kwietnie weźmie udział w manifestacji kobiet przeciwko radykalizacji ustawy antyaborcyjnej. Podzielacie zdanie dziennikarki w tej kwestii?

 

Zobacz też: Nie tylko Anja Rubik! Te gwiazdy są przeciwne całkowitemu zakazowi aborcji ZDJĘCIA.

 

Dorota Wellman skrytykowała Agatę Dudę.

Dorota Wellman
ons.pl

Pierwsza dama nie zabrała głosu w głośnej sprawie zaostrzenia ustawy antyabrocyjnej.

Agata Duda
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Agata Duda w zielonej sukience, w jasnym płaszczu i kapeluszu, w czarnej wzorzystej sukience, w różowej sukience
EastNews, Ons.pl, materiały prasowe
Fleszstyle
Prezydentowa Agata Duda kończy dziś 44 lata! Oto najlepsze stylizacje Pierwszej Damy
Gwiazda Agenta zastąpiła Dorotę Wellman w reklamie
ONS
Newsy
Gwiazda "Agenta" zastąpiła Dorotę Wellman w reklamie popularnego sklepu! ZDJĘCIA
Paulina Młynarska nagrała apel do Agaty Dudy
East News/Facebook
Newsy
Paulina Młynarska nagrała apel do Agaty Dudy! "Nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna" WIDEO

Paulina Młynarska apeluje do Agaty Dudy ! Dziennikarka jest zdecydowaną przeciwniczką ustawy dotyczącej zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Młynarska poparła ostatnio "czarny protest" a teraz osobiście zaapelowała do żony prezydenta Andrzeja Dudy, żeby wreszcie zabrała głos w sprawie, która dotyczy przyszłości polskich kobiet i już od kilku miesięcy wywołuje tak ogromne emocje. Dziennikarka  pokazała na swoim profilu na Facebooku nagranie w którym zwraca się do do pierwszej damy, aby zareagowała na plany polityków.   Zobacz także: Andrzej Duda broni Agaty Dudy! Dlaczego pierwsza dama nie komentuje ustawy antyaborcyjnej? Prezydentowo, Agato Dudo, pierwsza damo zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu, ustawy całkowicie zakazującego aborcji w Polsce. My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna i że pani się nie angażuje a to dlatego, że wzięła pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża i setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, żeby była pani dziś z nami. Zwracam się jako do matki, jako do nauczycielki, jak do siostry. Czekamy na panią- apelowała Paulina Młynarska. Myślicie, że Agata Duda odpowie na apel Pauliny Młynarskiej ? Żona prezydenta już kilka miesięcy temu nie skomentowała listu, który wystosowały do niej posłanki Nowoczesnej. Posłanki prosiły wówczas Agatę Dudę o wzięcie udziału w dyskusji o planowanym zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Pierwsza Dama nie odpowiedziała na list posłanek, co bardzo ostro skomentowała Dorota Wellman. Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha. Pierwsza dama na swoje zadania. Tak uważam powinna pełnić...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner