Anja Rubik, Kuba Wojewódzki, Monika Olejnik Kuba Wojewódzki Joanna Krupa Paulina Młynarska Karolina Korwin Piotrowska dostała taką wiadomość na Facebooku
Anja Rubik, Kuba Wojewódzki, Monika Olejnik
ONS
1/8
Anja Rubik, Kuba Wojewódzki, Monika Olejnik
ONS

Gwiazdy komentują planowane zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Na internetowych profilach znanych osób pojawiło się mnóstwo wpisów w temacie, który rozgrzał do czerwoności środowiska kobiece w Polsce. PiS zapowiedział, że zgodnie z oczekiwaniami Episkopatu Polski, chce, by aborcja była całkowicie zakazana. Obecnie Polska ma jedną z najostrzejszych ustaw antyaborcyjnych w Unii Europejskiej. Aktualne przepisy dopuszczają jednak wyjątki - np. przy ciąży pochodzącej z gwałtu, czy zagrażającej życiu matki. Nowa ustawa całkowicie zakazuje przerywania ciąży. Kobiecie, która dokonałaby takiego zabiegu, groziłaby kara więzienia. W dużych miastach Polski odbyły się protesty przeciwko zapowiadanej zmianie przepisów. Ten gorący temat nie umknął również uwadze gwiazd, które w ostrych słowach skomentowały sprawę. Zobaczcie pełne emocji wpisy Anji Rubik, Kuby Wojewódzkiego, Moniki Olejnik, Joanny Krupy i innych! Co napisały gwiazdy?

 

Zobacz też: Jej ostre komentarze czytają już 2 miliony osób! Czy Paulina Młynarska chce się zająć polityką?

2/8
Kuba Wojewódzki
Facebook

JESTEM ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM ABORCJI
- Beata Szydło -

Inkwizycja w promocji. Wszyscy zostaniemy obsłużeni poza kolejnością.

Tak napisał Kuba Wojewódzki na swoim profilu, załączając do wpisu wymowne zdjęcie.

 

Zobacz: Anja Rubik wspiera "polskie siostry" protestujące przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych!

 

 

 

3/8
Joanna Krupa
Facebook

Mocne słowa Joanny Krupy.

Mojej mamy opinia o tym co się dzieje w Polsce...
Niech najpierw kościół da przykład swoim postępowaniem , prawdziwa czysta wiara w boga i ludzi i dopiero w tedy może cokolwiek się wypowiadać za kobiety i ich ciało. Kościół w ostatnich latach, a na pewno dużo wcześniej od wielu wielu lat postępuje w brew nauce Chrystusa i powinien w tym przypadku nie wydawać swoim rządów i opinii. Jeżeli wejdzie taka ustawa, to równocześnie będzie bardzo dużo porzuconych dzieci, których będzie wychowywać ulica... Każdy w rządzie i w kościele, kto głosowal przeciwko aborcji powinien zająć się później opieką dzieci, które bedą 99 procent kalekami i wtedy zobaczymy, jakie to będzie dla nich łatwe i powinni rodzinom z kalekimi dziećmi dać 100 procent finansowej pomocy - napisała Joanna Krupa.

4/8
Paulina Młynarska
Facebook

Do dyskusji włączyła się również Paulina Młynarska.

Gowin powiedział, co wiedział: "Tak dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ale po spokojnej, dojrzałej dyskusji". Dyskusji? Dojrzałej? Spokojnej? Z kim? Ze zgwałconą zbiorowo nastolatką? Z chorą na raka, która właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży i nie dostanie chemii? Czy z jajowodem, w którym zagnieździł się zarodek, zamiast w macicy? A może Mr. Gowin, w swoim katolskim miłosierdziu, chce zagadać z matką kilkorga dzieci, żyjącą z najniższej krajowej, którą mąż pijak zmusza do seksu? Ach, ciekawa dyskusja byłaby też z ciężarną ofiarą kazirodztwa! To się nie mieści w głowie. Tak jak nie mieści mi się w głowie, że jakakolwiek kobieta może głosować na tych fanatyków. I jak od dawna nie mieści mi się w głowie, że dorosły i myślący człowiek może współdziałać z instytucją, która kryje pedofilów, a śmie nauczać nas moralności - napisała na swoim Facebooku Paulina Młynarska.

Zobacz: Anja Rubik wspiera "polskie siostry" protestujące przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych!

5/8
Karolina Korwin Piotrowska dostała taką wiadomość na Facebooku
Facebook

Karolina Korwin Piotrowska jest oburzona ostatnimi wydarzeniami. Nazwała nawet Agatę Dudę "katolicką odpowiedzią na Barbie" i zarzuciła jej brak zaangażowania w sprawy kobiet. Dziennikarka została zaatakowana przez hejtera, który skrytykował ją w bardzo ostrych słowach.

6/8
Monika Olejnik
Facebook

8 marca 2007 roku Maria Kaczyńska podpisała się pod zainicjowanym przeze mnie apelem do posłanek i posłów, żeby nie zmieniać ustawy antyaborcyjnej. Prezydent Lech Kaczyński mówił: "kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam: nie wolno naruszać - apeluje Monika Olejnik na swoim facebookowym profilu.

7/8
Agata Młynarska
Facebook

I Jeszcze słów kilka w sprawie dzisiejszych "Wieszaków". Nigdy nie byłam i nie będę zwolenniczką aborcji. Nie wierzę, żeby wrażliwi, mądrzy ludzie - niezależnie od światopoglądu - byli jej zwolennikami. Nigdy nie wdawałam się w polityczne spory, od polityki trzymam się z daleka. Ale dziś nie chodzi o politykę, która czyni z aborcji swoje hasło. Dziś chodzi o prawo do wyboru, które należne jest każdemu z nas. Nie ma we mnie zgody na przykładanie ręki do rozkwitu aborcyjnego podziemia, które, czy tego chcemy, czy nie - jest faktem. Wychowałam dwie dziewczynki z domu dziecka; wiem ile cierpień przechodzą ich koleżanki, które wychowują dzieci z gwałtu czy "wpadki". Nie mają pojęcia o seksie, nie wiedzą czym jest antykoncepcja, nikt z nimi o tym uczciwie nie rozmawia. Młode, kilkunastoletnie mamy. Ich nie stać na pigułkę po, na ginekologa, na nic! Skazane są na wyklęcie i cierpienie. I niestety znikąd pomocy… Dla nich i innych kobiet, które żyją w piekle przyszłam, dziś pod Sejm. Jestem wierząca i wiem, co to sumienie. Znam jego siłę. Proponuję, żeby Ci, którzy "wiedzą lepiej" wreszcie użyli swojego - zabrała głos Agata Młynarska.

8/8
Anja Rubik
Facebook

Anja Rubik jako jedna z pierwszych gwiazd zareagowała na protesty przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji w Polsce. Top modelka wraziła swoje poparcie dla polskich kobiet, które walczą przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

Jestem z Wami! Wspieram Was! dzieci powinny się rodzic z miłości nie przymusu! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek! - napisała modelka na Facebooku.