Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Stół weselny
East News
Newsy

Co z weselami w maju? Jest decyzja władz! Ważna wiadomość dla par, które szykują się do ślubu! 

Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej przekazali informacje ws. wesel!

W maju wciąż będzie obowiązywać zakaz organizowania wesel? Czy w najbliższych tygodniach pary, które szykują się do ślubu będą mogły zaprosić gości na przyjęcie po uroczystości? Jeszcze kilka tygodni temu Adam Niedzielski przyznał, że być może właśnie w maju rozpocznie się odmrażanie branży ślubnej. Niestety, kilka godzin przed dzisiejszą konferencją portal money.pl dotarł do nieoficjalnych informacji, że w w najbliższych tygodniach wesel jednak nie będzie można organizować. Teraz premier i minister zdrowia ogłosili decyzję rządu!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z weselami w maju? Decyzja rządu

Zakaz organizowania wesel obowiązuje w Polsce już od wielu miesięcy. Teraz premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili, czy wkrótce branża ślubna zostanie odmrożona. Przedstawiciele władz przekazali dobre wiadomości dla par, które wkrótce powiedzą sobie tak! Okazuje się, że wesela wrócą od 15 maja! Od 15 maja będzie również możliwość organizowania przyjęcia po pierwszej komunii świętej. 

  • Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:
  • limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Limity osób zostaną zmienione po 29 maja:

  • limit do 50 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Cieszycie się z decyzji władz? Premier ostrzega jednak, że plany mogą się zmienić jeżeli po stopniowym luzowaniu obostrzeń dojdzie do nagłego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Zobacz także: Nie tylko brak węchu i smaku. Dorota Gardias zdradziła, jakie teraz odczuwa skutki koronawirusa

Czy w maju odbędą się wesela?

Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

 

PILNE
Newsy
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili kolejne obostrzenia. W związku z ogromnym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem władze  podjęły kolejne kroki, ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ostatnio w całym kraju wprowadzono żółtą strefę (czerwone strefy dalej obowiązują) w której m.in. wszyscy mają nakaz noszenia maseczek. Teraz premier i minister zdrowia zapowiedzieli kolejne obostrzenia! Kolejne obostrzenia w Polsce Dziś, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 8099 osób- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z rekordową liczbą zakażonych rządzący poinformowali o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Czy nas czeka w najbliższym czasie? Premier i minister zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Co powiedzieli podczas konferencji prasowej? Premier apelował do Polaków, żeby ograniczyli wychodzenie ze swoich domów i- jeżeli mogą- żeby pracowali zdalnie.   - W strefie żółtej działaność gastronomiczna będzie funkcjonować w godzinach 6- 21.00, później tylko na wynos. - wesela, imprezy okolicznościowe do 20 osób- bez zabawy tanecznej (od 19 października) - zgromadzenie publiczne do 25 osób. - transport publiczny 50% miejsc siedzących. - w strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe - zamknięte baseny i siłownie. W strefie czerwonej (od 17 października): - Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznoścowych (od 19.10) - ograniczenie w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - działalność gastronomii w godzinach 6-21:00- potem tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik. - zgromadzenia publiczne...

Premier Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje otwarte! Uczniowie wrócą do szkół, zobaczcie którzy
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje otwarte! Uczniowie wrócą do szkół, zobaczcie którzy

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa . Co dokładnie zostanie odmrożone - czy zdejmowanie obostrzeń obejmie, zgodnie z zapowiedziami, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Czy już w najbliższych dniach otworzą się restauracje? Zobaczcie szczegóły dzisiejszej konferencji. Co zapowiedział Mateusz Morawiecki? Tak jak te tygodnie za nami nauczyły nas żyć z koronawirusem, tygodnie przed nami mają nam umożliwić powrót do życia gospodarczego - mówił premier. Zobacz także:   Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data! Premier Morawiecki o otwarciu fryzjerów i restauracji Po długim weekendzie wszedł w życie 2. etap odmrażania gospodarki - od poniedziałku 4 maja zdjęto szereg ograniczeń związanych z koronawirusem - m.in. działalność wznowiły hotele, szybciej niż zapowiadano otwarte zostały galerie handlowe (miały zostać otwarte w 3. etapie). Nie zdecydowano się wówczas jednak - wbrew oczekiwaniom branży - na otwarcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, czy restauracji. Od kilku dni spekulowano , że mają one ruszyć od 18 maja. Dziś do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Co powiedział? Jak mówił premier, poza woj. śląskim, liczba zakażeń jest niewielka. Dlatego rząd przedstawia trzeci etap odmrażania. Od 18 maja: - Otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne w rygorze sanitarnym zapewniającym bezpieczeństwo. - Możliwa będzie działalność restauracji, kawiarni i barów - też z utrzymaniem reżimu sanitarnego w środku i na zewnątrz. To min 2 m między stolikami, limit 4 mkw na jedną osobę, dezynfekcja stolików. Ważne! Gość będzie mógł zjeść posiłek zarówno na sali, w środku, jak i w ogródku restauracyjnym. -...

Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Święta w gronie większym niż pięć osób? Rzecznik rządu wyjaśnia! 
Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia?

Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia? Takie pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. Najnowsze obostrzenia dotyczące limitów osób na imprezach organizowanych w domu wzbudziły ogromne emocje. Teraz rzecznik rządu rozwiał wszelkie wątpliwości w sprawie liczby osób, które będą mogły spotkać się przy wigilijnym stole!  Ile osób może spotkać się w święta? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Aktualnie w naszym kraju m.in. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu, zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych czy ograniczenie działalności lokali gastronomicznych. Zaledwie kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, premier zapowiedział, że od 28 listopada do 27 grudnia będzie obowiązywał "etap odpowiedzialności". W tym czasie zostaną wprowadzone dość kontrowersyjne obostrzenia, które dotyczą limitów osób na prywatnych spotkaniach. W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5 osób. Imprezy organizowane w domu - z udziałem max. 5 osób. Limit ten nie dotyczy osób, które wspólnie mieszkają - czytamy na gov.pl  Czy to oznacza, że przy wigilijnym stole może się spotkać maksymalnie pięć osób? Nie! Rzecznik rządu wyjaśnia, co dokładnie oznacza przepis opublikowany na stronie gov.pl. Piotr Müller w rozmowie z portalem onet.pl wyjaśnił, że najważniejsza jest liczba zaproszonych gości- niezależnie od wielkości rodziny, która mieszka w jednym gospodarstwie domowych, można zaprosić pięć osób.  Tym samym, w myśl przepisów rodzina sześcioosobowa może zaprosić dodatkowo pięć osób spoza...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner