Robert Janowski

Prawie dla każdego widza telewizyjnego pierwszym skojarzeniem z Robertem Janowskim będzie program "Jaka to melodia". Pierwszy raz poprowadził ten muzyczny quiz w 1997 roku i błyskawicznie stał się jedną z popularniejszych osobowości telewizyjnych. Przez 12 lata zadawał uczesntkom pytanie o to, jaką melodię właśnie usłyszeli. Robert Janowski jest bardzo aktywnym artystą w wielu innych dziedzinach. Popularność zdobył dzięki występom w musicalu "Metro", tworzy muzykę, nagrywa płyty, pisze książki. Wystąpił również w kilku filmach i serialach, takich jak "Nocne graffiti" czy "Na dobre i na złe". Poznaj więcej informacji o Robercie Janowskim.

Imię: Robert

Nazwisko: Janowski

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22.03.1961 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: piosenkarz, poeta, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny

Osoby - związki: - 1986-1994 - małżeństwo z Katarzyną Kalicińską, pisarką i producentką, zakończone rozwodem; - 2004-2011 - małżeństwo z Katarzyną Dańską, która zajmuje się terapią tańcem, zakończone rozwodem; - od 2013 roku małżeństwo z Moniką Głodek.

Rodzice: matka Urszula, reżyserowała spektakle teatralne w placówkach kulturalnych, ojciec - major wojsk lotniczych

Dzieci: Makary (ur. 1988 r.) - reżyser, Aniela (ur. 1998 r.), Tola (ur. 2000 r.) - piosenkarka.

Rodzeństwo: starsza siostra

BIO: Robert Janowski urodził się w Inowrocławiu, a wychował w Sochaczewie. Kiedy jego rodzice rozwiedli się, bardzo dużo czasu spędzał z matką, która reżyserowała spektakle teatralne. Dzięki temu oglądał ich bardzo wiele i właściwie wtedy zdecydował, że to powinno być jego przyszłością. W Sochaczewie uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Później ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Już wtedy odkrył w sobie duży talent do organizowania i prowadzenia wydarzeń szkolnych, takich jak akademie czy kabarety. Pisał również wiersze i tworzył scenariusze. Nie wybrał jednak specjalizacji artystycznej, dostał się bowiem na weterynarię na Wydziale Medycyny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Później zdecydował się na studia podyplomowe z pedagogiki. Jako student współpracował z magazynem "Literatura" i był akademickim reprezentantem Polski w tenisie stołowym.W latach 80. występował w formacjach muzycznych takich jak Sekcja Z, ZOO i Oddział Zamknięty (jako wokalista w latach 1985-1986). W 1983 roku Robert Janowski otrzymał odpowiedzialne zadanie przygotowania oprawy muzycznej do musicalu "Kompot", w którym zagrał też główną rolę. I właśnie dzięki musicalowi, ale innemu, zdobył ogólnopolską popularność. Chodzi o spektakl "Metro", w którym grał od premiery w 1991 roku przez kolejnych osiem lat. Występował również w spektaklach teatralnych, przede wszystkim w Teatrze Dramatycznym, a także Rampa, Ateneum i Rozmaitości.Robert Janowski jest również bardzo aktywnym wokalistą. W 1994 roku wydał album "Co mogę dać", który zyskał dużą przychylność fanów i krytyków. Do dziś wydał w sumie siedem płyt studyjnych, z których największym sukcesem jest na pewno krążek "Song.pl", który uzyskał status platyny.Robert Janowski pisze również książki. Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych. Zadebiutował w "Porze na czarownice", a większą rozpoznawalność przyniosła mu rola Koksa w filmie "Nocne graffiti". Widowni telewizyjnej zapadła w pamięć rola muzyka Mikołaja Mellado w serialu "Na dobre i na złe". Niewątpliwe jednak pierwszym skojarzeniem z Robertem Janowskim jest prowadzenie muzycznych audycji. W telewizji będzie to oczywiście "Jaka to melodia", a w Radiu Pogoda "Najpiękniejsze melodie Roberta Janowskiego".

Znany z: Nieodłącznym skojarzeniem z Robertem Janowskim jest muzyczny program "Jaka to melodia". Już od pierwszego odcinka w 1997 roku prowadzący zyskał bardzo dużą popularność i sympatię widzów. Wszystko dzięki pogodzie ducha i przyjaznemu stylowi prowadzenia programu. Przez kolejne 12 lat dla wielu widzów okolice godziny 18 zarezerwowane były na spotkanie z Robertem Janowskim w programie "Jaka to melodia".

Funkcja w filmie:
 • rola drugoplanowa w filmie "Pora na czarownice" (1993);
 • rola drugoplanowa w filmie "Nocne graffiti" (1996);
 • rola drugoplanowa w serialu "Na dobre i na złe" (1999-2001);
 • rola drugoplanowa w filmie "Ubu Król" (2003);
 • rola drugoplanowa w serialu "Na Wspólnej" - Robert Malczewski (2003-2008);
 • rola drugoplanowa w filmie "Serce gór" (2004);
 • rola drugoplanowa w filmie "Kto nigdy nie żył..." (2005).


 • Płyty:1994 "Co mogę dać";1995 "Powietrze";2001 "Nieważkość";2009 "Song.pl" - platynowa płyta;2010 "Kolędy";2012 "Osiemdziesiąte.pl";2018 "Najpiękniejsze melodie".

  Książki:2016 "Muzyka mojego życia";2016 "Przypadki. Robert Janowski";2020 "Wielcy muzycy".

  Nagrody:2000 TELEKAMERA w kategorii "Teleturnieje i gry" za program "Jaka to melodia?";2003 TELEKAMERA w kategorii "Teleturniej" za program "Jaka to melodia?";2008 TELEKAMERA w kategorii "Rozrywka" za program "Jaka to melodia?";2009 Złota TELEKAMERA2012 Wiktor publiczności;2013 Wiktor publiczności.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/jan.owski/


  Link FB: https://www.facebook.com/RobertJanowskiOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index