Natalia Nykiel

Natalia Nykiel zyskała rozpoznawalność po finale programu "The Voice of Poland" w 2013 roku. Zaledwie rok po jej występach światło dzienne ujrzała debiutancka płyta wokalistki - "Lupus Electro", która zebrała bardzo dobre recenzje krytyków, a także została pozytywnie odebrana przez słuchaczy.

Imię: Natalia

Nazwisko: Nykiel

Nazwisko panieńskie: Nykiel

Pseudonim: brak

Wzrost: 176 cm

Data urodzenia: 8.02.1995 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów

Osoby -

związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Natalia Nykiel to polska wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się 8 lutego 1995 roku w Mrągowie. W mieście narodzin ukończyła liceum ogólnokształcące, a w Warszawie w 2017 roku została absolwentką SGGW, zdobywając tytuł inżyniera środowiska. Na tym jednak nie skończyła się ścieżka edukacyjna piosenkarki - w 2019 roku Nykiel rozpoczęła studia w Lizbonie.Choć już w 2012 roku została laureatką Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję", a także Impresji Artystycznych "Śpiewające obrazy" w mieście rodzinnym, to dopiero finał programu "The Voice of Poland" z 2013 roku przyniósł wokalistce rozgłos. Nykiel podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Poland, którego nakładem w 2014 roku wyszedł jej debiutancki album "Lupus Electro". Płytę promował singiel "Bądź duży", który zyskał status diamentowej i został uhonorowany nagrodą Eska TV Award, a sam album stał się złotą płytą. Jej producentem był Michał Fox Król, a wraz z wokalistką współpracowały przy niej takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak: Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak i Budyń z zespołu Pogodno. Natalia Nykiel swój debiutancki album promowała na trasie koncertowej w 2015 roku Lupus Electro Live Tour.W październiku 2017 roku Natalia Nykiel wydała drugi album studyjny, zatytułowany "Discordia". Promowały go single: "Spokój", "Total błękit" i "Kokosanki". Ponownie producentem płyty był Michał Fox Król, a współtwórcami zostali m.in.: Maria Peszek, Dawid Podsiadło i Julia Marcel. Wokalistka wraz z producentem jest autorką większości tekstów i kompozycji muzycznych albumu. "Discordia" podobnie jak pierwsza płyta Nykiel została bardzo ciepło odebrana przez krytyków i słuchaczy. Album zyskał nominację do Fryderyków w kategorii "Album roku elektronika", zdobył tytuł "Płyty roku" w Plebiscycie Onet.pl i statuetkę O!Lśnienia 2017 w kategorii "Muzyka popularna". Nykiel drugi album promowała na trasach koncertowych w 2017 i 2018 roku - Total Tour i Discordia Tour.Sporym uznaniem dla artystki był gościnny występ w Atlas Arenie w Łodzi podczas koncertu zespołu 30 Seconds to Mars w 2018 roku. Pod koniec roku ruszyła w trasę koncertową V Tour. Minialbum "Origo", wydany w 2019 roku, zdobył w kolejnym roku Fryderyka w kategorii "Album roku elektronika".

Znana z: programu rozrywkowego "The Voice of Poland", którego w 2013 roku została finalistką. Natalia Nykiel jest również jurorką programu "The Four. Bitwa o sławę". Jej debiutancki album - "Lupus Electro" - otrzymał status złotej płyty.

Funkcja w filmie: brak

Płyty:
 • "Lupus Electro" (2014);
 • "Discordia" (2017);
 • "Origo" - minialbum (2019).


 • Książki: brak

  Nagrody: - Eska TV Award w kategorii "Najlepsze video" za utwór "Bądź duży" na Eska Music Award (2015); - Kobieta Roku Glamour 2017 w Plebiscycie Glamour (2017); - tytuł "Płyta roku" dla krążka "Discordia" w Plebiscycie Onet.pl - Najlepsi (2017); - O!Lśnienia 2017 w kategorii "Muzyka popularna" dla albumu "Discordia" (2018); - tytuł "Najlepszy teledysk" za utwór "Łuny" na Queen Palm International Film Festival (2019); - Fryderyk w kategorii "Album roku elektronika" dla "Origo" (2020).

  LINK Instagram: @natnykiel

  LINK Facebook: Natalia Nykiel | Facebook
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index