Fryderyki 2021: Gwiazdy na gali
EastNews
Newsy

Fryderyki 2021: Plejada gwiazd na rozdaniu muzycznych nagród! Kto otrzymał statuetkę? WYNIKI

Fryderyki 2021 rozdane! Kto otrzymał najważniejszą muzyczną nagrodę? Na gali plejada gwiazd: Sanah, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, Piasek, Lanberry... Zobaczcie zdjęcia i poznajcie laureatów!

Plejada gwiazd pojawiła się na tegorocznej gali rozdania Fryderyków 2021, która odbyła się w Netto Arenie w Szczecinie! Wśród nich m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Andrzej Piaseczny, Majka Jeżowska, sanah, Margaret, Kayah czy Viki Gabor. Kto otrzymał najważniejszą muzyczną statuetkę w Polsce? Jak prezentowały się gwiazdy? Zobaczcie zdjęcia i poznajcie laureatów! [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO]

Gabor i Sanah królują na scenie! 13-letnia Viki zachwyca się autorką "Szampana"! Poznały się?

Fryderyki 2021: Zdjęcia z gali! Odważne Jabłońska i Lanberry, stylowa Nykiel

To pierwsza od dawna tak wielka gala z udziałem wielu gwiazd. Tegoroczne rozdanie Fryderyków można było oglądać m.in. w TVN (od 21, wcześniej, od 19. m.in. na Player.pl). Obecni artyści nie tylko odbierali statuetki za muzyczne osiągnięcia za zeszły rok, ale również oddali hołd zmarłemu w tym roku Krzysztofowi Krawczykowi, śpiewając w duetach jego największe przeboje.

Kto pojawił się na imprezie? Najwięksi i najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej, a wśród nich nominowana w kilku kategoriach Natalia Nykiel. Artystka zaprezentowała się na ściance w krótkiej, niebieskiej kreacji. W oczy rzucała się również jej piękna opalenizna! Na scenie zaś zaśpiewała hit Republiki "Biała flaga".

Fryderyki 2021: Natalia Nykiel na gali
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Na gali Fryderyki 2021 nie mogło zabraknąć Krzysztofa Zalewskiego, nominowanego aż w pięciu kategoriach (obok sanah to tegoroczny rekord) oraz Natalii Przybysz (tym razem bez nominacji), która zaśpiewała hit Krzysztofa Krawczyka "Trudno tak". Do historii Fryderyków przejdzie jednak pocałunek Zalewskiego z wręczającym mu nagrodę, Ralphem Kamińskim.

Krzysztof Zalewski i Natalia Przybysz na Fryderykach 2021
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

18-letnia Zuzanna Jabłońska wywołała niemałą sensację swoją ekscentryczną stylizacją. Młoda gwiazda otrzymała nominację w kategorii Album Roku Pop za krążek "Psycho". Na klasykę, czyli czarną suknię z długim rozcięciem postawiła Paulla. Która wyglądała lepiej>

Fryderyki 2021: Paulla i Zuza Jabłońska na gali
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Lanberry otrzymała dwie nominacje - w kategorii Album Roku Pop oraz za Utwór Roku "Plan awaryjny" (za który została nagrodzona na Festiwalu w Opolu 2020). Jej kreacja również może wywołać spore zamieszanie - nie każda gwiazda zdecydowałaby się na taki kostium. Hit czy kit?

Fryderyki 2021: Lanberry na gali
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Na Fryderykach 2021 pojawiła się para przyjaciół - Andrzej Piaseczny oraz Majka Jeżowska (nominowana w kategorii... Album Roku Rock). Warto przypomnieć, że to właśnie Jeżowska skomponowała ostatni hit Piaska "Miłość", w którym gwiazdor dokonał coming outu. 

Fryderyki 2021: Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny na gali
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Margaret była nominowana w kategorii "Teledysk Roku", nagrodę odebrał jednak Krzysztof Zalewski. Z pewnością jednak wokalistka zachwyciła swoją kreacją o której również będzie głośno. Gwiazda miała również okazję wręczyć statuetkę w kategorii Album Roku Hip-Hop - laureatem został Mata oraz zaśpiewać przebój skomponowany przez Grzegorza Ciechowskiego - "Mamona". 

Fryderyki 2021: Margaret na gali
EastNews

Na gali Fryderyki 2021 pojawili się dwaj popularni artyści: Grzegorz Hyży i Ralph Kamiński. Hyży miał szansę na aż trzy statuetki, zaśpiewał również swój singiel "Król nocy".

Fryderyki 2021: Grzegorz Hyży i Ralph Kamiński
East News

Swój utwór "2:00" na Fryderykach 2021 zaśpiewała sanah. Gwiazda zachwyciła szczecińską publiczność! Ponadto, artystka otrzymała aż pięć nominacji do tej prestiżowej nagrody. Trzymaliście za nią kciuki?

Fryderyki 2021: Sanah
East News

Na Fryderykach 2021 pojawiła się Viki Gabor, która razem z Kayah wykonały hit "Ramię w ramię"! 14-letnia wokalistka zaskoczyła wszystkich nową fryzurą - takiej burzy loków jeszcze na głownie nie miała! Udana metamorfoza?

Fryderyki 2021: Viki Gabor
EastNews

Galę w TVN prowadzili Marcin Prokop, Mery Spolsky, Gabi Drzewiecka oraz Robert Karpowicz. 

Gabi Drzewiecka, Marcin Prokop, Mery Spolsky na gali Fryderyków
EastNews

Fryderyki 2021 - pełna lista zwycięzców - LAUREACI

A oto wyniki Fryderyków 2021! (Lista również aktualizowana na bieżąco)

ALBUM ROKU POP: Sanah - "Królowa dram"

ALBUM ROKU POP ALTERNATYWNY: Krzysztof Zalewski - "Zabawa"

UTWÓR ROKU: Taco Hemingway - "Polskie tango"

KOMPOZYTOR ROKU: Hania Rani

AUTOR ROKU: Krzysztof Zalewski 

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU: Mata

ZŁOTY FRYDERYK W KATEGORII JAZZ: Adam Makowicz

ALBUM ROKU JAZZ - Dominik Wania - "Lonely Shadows"

ALBUM ROKU HIP HOP - Mata - "100 dni do matury"

ALBUM ROKU ROCK: Edyta Bartosiewicz - "Ten moment"

MUZYKA ŚWIATA: Kapela Ze Wsi Warszawa - "Uwodzenie"

ALBUM ROKU BLUES: Robert Cichy - "Dirty Sun"

ALBUM ROKU MUZYKA POETYCKA: Mela Koteluk & Kwadrofonik - "Astronomia poety. Baczyński"

ALBUM ROKU MUZYKA FILMOWA, TEATRALNA, ILUSTRACYJNA: Łukasz Targosz - WATAHA (muzyka filmowa)

NAJLEPSZE NOWE WYKONANIE: Król, Igor Nikiforow - "Byłaś serca biciem"

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU JAZZ: Michał Tomaszczyk

JAZZOWY ARTYSTA ROKU: Dominik Wania

ALBUM ROKU SOUL, R'N'B' GOSPEL: Rosalie. - "Ideal"

ALBUM ROKU ELEKTRONIKA: Baasch - "Noc"

ALBUM ROKU ALTERNATYWA: Świetliki - "Wake me up before you fuck me"

ALBUM ROKU METAL: Vader - "Solitude in Madness"

TELEDYSK ROKU: Krzysztof Zalewski - "Annuszka"

PRODUCENT MUZYCZNY ROKU: Krzysztof Zalewski i Andrzej Markowski

Krzysztof Zalewski z Fryderykiem 2021
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Fryderyki 2021: Kayah, Viki Gabor, sanah
East News
Newsy
Fryderyki 2021: nominowani, kiedy i gdzie oglądać, kto wystąpi PEŁNA LISTA
Już w czwartek, 5 sierpnia uroczysta gala wręczenia nagród muzycznych Fryderyki 2021. Wydarzenie tym razem odbędzie się w Szczecinie. Sprawdź, kto wystąpi na gali i gdzie będzie można obejrzeć transmisje z koncertu?

Fryderyki to jedne z najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Sama nominacja do nagrody jest dla artysty sporym wyróżnieniem. Jury Fryderyków docenia muzyków w wielu kategoriach - od muzyki rozrywkowej po jazz i muzykę klasyczną. Nagrody w tej ostatniej kategorii zostały już przyznane w czerwcu.  Zobacz także:   Polsat SuperHit Festiwal 2021: Kayah, Wiki Gabor, Justyna Steczkowska i inne gwiazdy zachwyciły w Sopocie!  Fryderyki 2021: Na scenie Sanah, Kayah, Viki Gabor i Margaret Ta edycja wręczenia nagród muzycznych zostanie zdominowana przez kobiety. Na scenie pojawi się wiele wspaniałych kobiecych głosów. Wokalistki zaśpiewają solo jak i w duetach. Widzowie będą mogli podziwiać  Margaret , Kayah i Viki Gabor , Anię Dąbrowską, Sanah , Natalię Nykiel, Hanię Rani i Melę Koteluk, Lanberry, Natalię Przybysz czy Natalię Szroeder . Na scenie nie zabraknie uzdolnionych wokalistów w tym Ralpha Kamińskiego, Vito Bambino, czy Gromeego. Jednak zanim zabrzmią utwory znanych wokalistów to wszyscy artyści złożą hołd zmarłemu w kwietniu Krzysztofowi Krawczykowi , wykonując jedną z jego piosenek. Już w marcu uhonorowano Krawczyka Złotym Fryderykiem w kategorii muzyki rozrywkowej za całokształt osiągnięć artystycznych. Transmisja Fryderyków w TVN i Playerze, wśród prowadzących Prokop i Drzewiecka  Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w telewizji TVN o godzinie 21:00, na Playerze oraz w Onecie. Uroczystość poprowadzą dziennikarze związani ze stacją TVN Marcin Prokop i Gabi Drzewiecka, dziennikarz Radia Zet Robert Karpowicz oraz piosenkarka Mery Spolsky. Gala po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie, a dokładniej w Netto Arenie.  Lista nominowanych artystów do Fryderyków 2021  Podczas gali poznamy laureatów w dziewiętnastu...

Krzysztof Zalewski pocałował na scenie Ralpha Kaminskiego na gali Fryderyki 2021
East News
Newsy
Fryderyki 2021: Krzysztof Zalewski pocałował na scenie Ralpha Kaminskiego. Teraz tłumaczy
Ta scena z ostatniej gali Fryderyków już przeszła do historii. Dlaczego zdobywca nagrody Krzysztof Zalewski zdecydował się pocałować Ralpha Kaminskiego?

Zdjęcia z tego wydarzenia to chyba najczęściej pokazywane fotki z czwartkowego rozdania najważniejszych polskich nagród muzycznych - Fryderyków. Zdobywca czterech statuetek, Krzysztof Zalewski bardzo spontanicznie zareagował na nagrodę całując w usta wręczającego mu statuetkę wokalistę Ralpha Kaminskiego. Czemu to zrobił?  Krzysztof Zalewski otrzymał Fryderyki w czterech kategoriach - album roku pop alternatywny, producent roku, teledysk za "Annuszkę” oraz autor roku. I to właśnie przy odbieraniu tej ostatniej nagrody doszło do słynnego już pocałunku. Statuetkę Zalewski odebierał z rąk młodego wokalisty Ralpha Kamińskiego, który oświadczył, że jest wielkim fanem Krzysztofa. A ten, w odpowiedzi… pocałował w usta zaskoczonego kolegę muzyka.  Zobacz także: Pocałunek to jeszcze nic... Damiano z Måneskin znów szokuje! Zobaczcie gorące zdjęcie Dlaczego Krzysztof Zalewski pocałował Ralpha Kaminskiego na Fryderykach 2021? Jak Krzysztof Zalewski tłumaczy swoje zachowanie? O komentarz poprosił go portal Pudelek. Jak się okazuje, wcale tego nie planował. Absolutny spontan! Nie ukrywam, mocno zależało mi na nagrodzie w bardzo prestiżowej w moim odczuciu kategorii "autor roku", więc kiedy ogłoszono, że ją dostałem, byłem w prawdziwej euforii. Z radości pocałowałem Ralpha Kamińskiego - wyznał w rozmowie z Pudelkiem. Pocałunek nie był jedynym mocnym akcentem występu Zalewskiego na scenie. Dziękując za nagrodę nawiązał do głośnych ostatnio haseł politycznych. Jak stwierdził: Ci co tak mówią, chyba mają rację, a więc pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację. Wszyscy, którzy pamiętają niedawne protesty po decyzji trybunału w sprawie aborcji, na pewno wiedzą, co oznacza osiem gwiazdek. Dlaczego złożył tak jasną polityczną deklrację w trakcie...

Fryderyki 2017. Zobacz listę nominowanych! Chylińska, Brodka, Podsiadło... Kto jeszcze?
Materiały prasowe/inne
Newsy
Fryderyki 2017. Zobacz listę nominowanych! Chylińska, Brodka, Podsiadło... Kto jeszcze?
Fryderyki 2017. Zobacz listę nominowanych! Chylińska, Brodka, Podsiadło... Kto jeszcze?

Fryderyki 2017. Nominacje ogłoszone! Kto w tym roku powalczy o najważniejsze nagrody polskiego rynku fonograficznego? To będzie 23. ceremonia. Poniżej przedstawiamy całą listę wszystkich nominowanych do Fryderyków 2017!   Fryderyki 2017  będą podzielone na dwie części. 24 kwietnia 2017 odbędzie się wręczenie nagród w kategoriach muzyki poważnej. Statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną wręczone podczas ceremonii w warszawskim Teatrze Polskim dwa dni później - 26 kwietnia 2016. Imprezę poprowadzi Tomasz Kammel. Transmisja z wydarzenia odbędzie się w Programie 2 Telewizji Polskiej o godz. 22.20.   Fryderyki 2017. Lista nominowanych ALBUM ROKU ROCK (w tym hard, metal, punk) HEY „Błysk” KRZYSZTOF ZALEWSKI „Złoto” LUXTORPEDA „Mywaswynas” ORGANEK „Czarna Madonna” T.LOVE „T.LOVE” UTWÓR ROKU AGNIESZKA CHYLIŃSKA „Królowa łez” ANIA DĄBROWSKA „W głowie” BRODKA „Horses” HEY „Prędko, prędzej” ORGANEK „Mississippi w ogniu” FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU BEMY BOVSKA BUSLAV KROKI PIOTR ZIOŁA ALBUM ROKU POP AGNIESZKA CHYLIŃSKA „Forever Child” ANIA DĄBROWSKA „Dla naiwnych marzycieli” BUSLAV „Buslav” PIOTR ZIOŁA „Revolving Door” RAZ, DWA, TRZY „Raz, Dwa, Trzy 25” ALBUM ROKU ALTERNATYWA BRODKA „Clashes” FISZ EMADE TWORZYWO „Drony” ŁĄKI ŁAN „Syntonia” MARIA PESZEK „Karabin” SORRY BOYS „Roma” ALBUM ROKU ELEKTRONIKA KROKI „Stairs” RENI JUSIS „Bang!” RIVERSIDE „Eye Of The Soundscape” XXANAXX „FWRD” ZAMILSKA „Undone” TELEDYSK ROKU BRODKA „UP IN THE HILL” DAWID PODSIADŁO „Pastempomat” HEY „Błysk” KRZYSZTOF ZALEWSKI „Miłość miłość” ORGANEK „Mississippi w ogniu”...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik