Plejada gwiazd pojawiła się na tegorocznej gali rozdania Fryderyków 2021, która odbyła się w Netto Arenie w Szczecinie! Wśród nich m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Andrzej Piaseczny, Majka Jeżowska, sanah, Margaret, Kayah czy Viki Gabor. Kto otrzymał najważniejszą muzyczną statuetkę w Polsce? Jak prezentowały się gwiazdy? Zobaczcie zdjęcia i poznajcie laureatów! [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO]

Reklama

Fryderyki 2021: Zdjęcia z gali! Odważne Jabłońska i Lanberry, stylowa Nykiel

To pierwsza od dawna tak wielka gala z udziałem wielu gwiazd. Tegoroczne rozdanie Fryderyków można było oglądać m.in. w TVN (od 21, wcześniej, od 19. m.in. na Player.pl). Obecni artyści nie tylko odbierali statuetki za muzyczne osiągnięcia za zeszły rok, ale również oddali hołd zmarłemu w tym roku Krzysztofowi Krawczykowi, śpiewając w duetach jego największe przeboje.

Kto pojawił się na imprezie? Najwięksi i najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej, a wśród nich nominowana w kilku kategoriach Natalia Nykiel. Artystka zaprezentowała się na ściance w krótkiej, niebieskiej kreacji. W oczy rzucała się również jej piękna opalenizna! Na scenie zaś zaśpiewała hit Republiki "Biała flaga".

Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Na gali Fryderyki 2021 nie mogło zabraknąć Krzysztofa Zalewskiego, nominowanego aż w pięciu kategoriach (obok sanah to tegoroczny rekord) oraz Natalii Przybysz (tym razem bez nominacji), która zaśpiewała hit Krzysztofa Krawczyka "Trudno tak". Do historii Fryderyków przejdzie jednak pocałunek Zalewskiego z wręczającym mu nagrodę, Ralphem Kamińskim.

Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

18-letnia Zuzanna Jabłońska wywołała niemałą sensację swoją ekscentryczną stylizacją. Młoda gwiazda otrzymała nominację w kategorii Album Roku Pop za krążek "Psycho". Na klasykę, czyli czarną suknię z długim rozcięciem postawiła Paulla. Która wyglądała lepiej>

Zobacz także
Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Lanberry otrzymała dwie nominacje - w kategorii Album Roku Pop oraz za Utwór Roku "Plan awaryjny" (za który została nagrodzona na Festiwalu w Opolu 2020). Jej kreacja również może wywołać spore zamieszanie - nie każda gwiazda zdecydowałaby się na taki kostium. Hit czy kit?

Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Na Fryderykach 2021 pojawiła się para przyjaciół - Andrzej Piaseczny oraz Majka Jeżowska (nominowana w kategorii... Album Roku Rock). Warto przypomnieć, że to właśnie Jeżowska skomponowała ostatni hit Piaska "Miłość", w którym gwiazdor dokonał coming outu.

Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA

Margaret była nominowana w kategorii "Teledysk Roku", nagrodę odebrał jednak Krzysztof Zalewski. Z pewnością jednak wokalistka zachwyciła swoją kreacją o której również będzie głośno. Gwiazda miała również okazję wręczyć statuetkę w kategorii Album Roku Hip-Hop - laureatem został Mata oraz zaśpiewać przebój skomponowany przez Grzegorza Ciechowskiego - "Mamona".

EastNews

Na gali Fryderyki 2021 pojawili się dwaj popularni artyści: Grzegorz Hyży i Ralph Kamiński. Hyży miał szansę na aż trzy statuetki, zaśpiewał również swój singiel "Król nocy".

East News

Swój utwór "2:00" na Fryderykach 2021 zaśpiewała sanah. Gwiazda zachwyciła szczecińską publiczność! Ponadto, artystka otrzymała aż pięć nominacji do tej prestiżowej nagrody. Trzymaliście za nią kciuki?

East News

Na Fryderykach 2021 pojawiła się Viki Gabor, która razem z Kayah wykonały hit "Ramię w ramię"! 14-letnia wokalistka zaskoczyła wszystkich nową fryzurą - takiej burzy loków jeszcze na głownie nie miała! Udana metamorfoza?

EastNews

Galę w TVN prowadzili Marcin Prokop, Mery Spolsky, Gabi Drzewiecka oraz Robert Karpowicz.

EastNews

Fryderyki 2021 - pełna lista zwycięzców - LAUREACI

A oto wyniki Fryderyków 2021! (Lista również aktualizowana na bieżąco)

ALBUM ROKU POP: Sanah - "Królowa dram"

ALBUM ROKU POP ALTERNATYWNY: Krzysztof Zalewski - "Zabawa"

UTWÓR ROKU: Taco Hemingway - "Polskie tango"

KOMPOZYTOR ROKU: Hania Rani

AUTOR ROKU: Krzysztof Zalewski

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU: Mata

ZŁOTY FRYDERYK W KATEGORII JAZZ: Adam Makowicz

ALBUM ROKU JAZZ - Dominik Wania - "Lonely Shadows"

ALBUM ROKU HIP HOP - Mata - "100 dni do matury"

ALBUM ROKU ROCK: Edyta Bartosiewicz - "Ten moment"

MUZYKA ŚWIATA: Kapela Ze Wsi Warszawa - "Uwodzenie"

ALBUM ROKU BLUES: Robert Cichy - "Dirty Sun"

ALBUM ROKU MUZYKA POETYCKA: Mela Koteluk & Kwadrofonik - "Astronomia poety. Baczyński"

ALBUM ROKU MUZYKA FILMOWA, TEATRALNA, ILUSTRACYJNA: Łukasz Targosz - WATAHA (muzyka filmowa)

NAJLEPSZE NOWE WYKONANIE: Król, Igor Nikiforow - "Byłaś serca biciem"

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU JAZZ: Michał Tomaszczyk

JAZZOWY ARTYSTA ROKU: Dominik Wania

ALBUM ROKU SOUL, R'N'B' GOSPEL: Rosalie. - "Ideal"

ALBUM ROKU ELEKTRONIKA: Baasch - "Noc"

ALBUM ROKU ALTERNATYWA: Świetliki - "Wake me up before you fuck me"

ALBUM ROKU METAL: Vader - "Solitude in Madness"

TELEDYSK ROKU: Krzysztof Zalewski - "Annuszka"

Reklama

PRODUCENT MUZYCZNY ROKU: Krzysztof Zalewski i Andrzej Markowski

Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA
Reklama
Reklama
Reklama