Miley Cyrus

Miley Cyrus to amerykańska piosenkarka i aktorka, która zasłynęła dzięki roli w młodzieżowym serialu "Hannah Montana", produkowanym przez Disneya. Później zmieniła swój wizerunek i styl muzyczny. Do jej największych przebojów należą hity: "7 Things", "The Climb", "Wrecking Ball" oraz "Midnight Sky".

Imię: Miley Ray, od 2008 roku Destiny Hope

Nazwisko: Cyrus

Nazwisko panieńskie: Cyrus

Pseudonim: Miley

Wzrost: 1,65 m

Data urodzenia: 23 listopada 1992 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka

Osoby - związki: Miley Cyrus jest osobą panseksualną. Podkreślała w wywiadach, że interesuje się związkami z różnymi osobami, a także ze zwierzętami. Nie lubi rozróżniania ludzi ze względu na płeć. Była w wielu relacjach miłosnych. W 2006 roku okazało się, że spotyka się z Nickiem Jonasem, czyli członkiem zespołu Jonas Brothers. Ich związek trwał półtora roku. Później Miley zaczęła spotykać się z Justinem Gastonem. W 2009 roku poznała Liama Hemswortha, z którym kręciła film "Ostatnia piosenka". Para zerwała na kilka lat w 2013 roku, jednak zeszła się i w 2018 roku wzięła ślub. Niestety już po roku małżeństwo ogłosiło separację, a do rozwodu doszło w 2020 roku. Od tego czasu Miley Cyrus spotykała się zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami, jednak żaden związek nie trwał zbyt długo.

Rodzice: Billy Ray Cyrus, Tish Cyrus

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Noah Cyrus, Trace Cyrus, Christopher Cody, Brandi Cyrus, Braison Cyrus

BIO: Miley Cyrus już w dzieciństwie wykazywała zdolności artystyczne i muzyczne, dlatego rodzice zapisali ją na zajęcia ze śpiewu. Od 2003 roku jeździła na castingi i udało jej się zdobyć kilka epizodycznych ról w filmach. W wieku 11 lat wzięła udział w castingu do serialu "Hannah Montana". Początkowo producenci uznali, że jest za młoda, jednak po pewnym czasie stwierdzili, że serial ruszy właśnie z Cyrus w roli głównej. W 2007 roku artystka wyjechała w trasę "Best of Both Worlds", a w 2009 roku na ekrany kin wyszedł film "Hannah Montana". To właśnie w tej produkcji Miley pokazała talent aktorski i muzyczny, a dodatkowo nagrała piosenkę "The Climb", dzięki której zdobyła wiele nagród. W 2009 roku rozpoczęła karierę solową i nagrała piosenkę "7 Things". W kolejnych latach nagrywała następne płyty, jednak zmieniła image. Zamiast nastolatki znanej z "Hannah Montana" stała się pewną siebie kobietą. W teledysku do "Wrecking Ball" jest całkowicie naga - ma na sobie tylko obuwie. To właśnie ta piosenka zyskała uznanie fanów oraz krytyków muzycznych. Płyta "Bangerz" zajęła pierwsze miejsce w wielu krajach świata. W 2020 roku Miley Cyrus wydała album "Plastic Hearts", na którym znalazły się takie przeboje, jak "Midnight Sky" i "Prisoner".

Znana z: przebojów muzycznych, głównej roli w serialu "Hannah Montana"

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):jako Hannah Montana w serialu "Hannah Montana" (2006-2011);jako Hannah Montana w filmie "Hannah Montana: Film" (2009);jako Veronica "Ronnie" Miller w filmie "Ostatnia piosenka" (2010);jako Lola Williams w filmie "LOL" (2011);jako Ashley O/Ashley Too w serialu "Czarne lustro" (2019).

Płyty:"Meet Miley Cyrus" (2007);"Breakout" (2008);"The Time of Our Lives" (2009);"Can't Be Tamed" (2010);"Bangerz" (2013);"Miley Cyrus & Her Dead Petz" (2015);"Younger Now" (2017);"She Is Coming" (2019);"Plastic Hearts" (2020).

Książki: - "Miley Cyrus. Autobiografia. Od Miley do Hannah" w 2009 roku.

Nagrody:
 • nagroda ASCAP Pop Music Awards za piosenkę "The Climb" w 2010 roku;
 • nagroda BMI Awards za piosenkę "See You Again" w 2008 roku;
 • nagroda Billboard Turning Awards jako najbardziej przełomowa artystka roku w 2008 roku;
 • nagrody Kids' Choice Awards w latach 2007-2011;
 • nagroda MTV Movie Awards za piosenkę "The Climb" w 2009 roku;
 • nagroda MTV EMA za Best US Act w 2013 roku;
 • nagrody Teen Choice Awards w latach 2007-2012;
 • nagroda Virgin Music za teledysk do piosenki "Can't Be Tamed" w 2011 roku.


 • Link Instagram: instagram.com/mileycyrus/

  Link FB: facebook.com/MileyCyrus
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index