Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Miley Cyrus wspiera Strajk Kobiet w Polsce
East News
Newsy

Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała

Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała

Miley Cyrus po raz kolejny poinformowała świat o tym, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. 

Amerykańska wokalistka udostępniła zdjęcie ukazujące piątkowy Strajk Kobiet w Warszawie. Zobaczcie jej wpis. 

Zobacz także: Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

"Hotel Paradise 3": Przed udziałem w show Maurycy zmienił nazwisko! Wcześniej robił karierę pod innym. Dlaczego?

Miley Cyrus o Strajku Kobiet w Polsce 

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja spotkała się z ogromnym sprzeciwem obywatelek i obywateli. Kobiety oraz wspierający je mężczyźni wyszli na ulicę jeszcze tego samego dnia, co ogłoszony został wyrok w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko w dużych miastach ale także w mniejszych miejscowościach. W miniony piątek odbył się strajk generalny w Warszawie, który zgromadził rekordową liczbę protestujących.  W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób nie tylko rodzimych ale również zagranicznych. 

Jako jedna z pierwszych o sytuacji w Polsce informowała Miley Cyrus, którą w sieci na samym Instagramie obserwuje aż 166 milionów osób z całego świata! Na profilu swojej fundacji Happy Hippie Foundation, która zajmuje się m. in. prawami człowieka napisała: 

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju

Publikację udostępniła również na swoim głównym kanale na Instastory. Wczoraj ponownie Miley Cyrus  poinformowała o tym, co dzieje się w Polsce, pokazując zdjęcie pochodzące ze strajku generalnego w Warszawie, który odbył się w miniony piątek. Początkowo opublikowała je polska modelka Anja Rubik. 

Zobacz także: Gwiazdy protestują na Strajku Kobiet w Warszawie: Wieniawa, Kurdej-Szatan, Mucha. Skala protestu jest ogromna!

Miley Cyrus po raz kolejny wsparła Strajk Kobiet, udostępniając zdjęcie z protestów. 

Miley Cyrus wspiera Strajk Kobiet w Polsce

Wcześniej na Instagramie swojej fundacji Happy Hippie Foundation opisała, jak wygląda aktualna sytuacja w Polsce o ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Happy Hippie Foundation (@happyhippiefdn)

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dua Lipa i protesty w Polsce
East News
Newsy
Dua Lipa wsparła strajkujące Polki! Zobaczcie, co gwiazda pokazała na Instagramie
Dua Lipa wsparła strajkujące Polki! Zobaczcie, co gwiazda pokazała na Instagramie

Dua Lipa jest jedną z największych gwiazd, a jej profil na Instagramie obserwuje 54 miliony Internautów. Piosenkarka zdecydowała się udostępnić w relacji na Instastories grafiki przygotowane przez profil Cielesne i w ten sposób okazała swoje wsparcie kobietom protestującym w całej Polsce. Ale na tym nie koniec! Artystka zachęca do pomocy organizacjom wspierającym kobiety!  Dua Lipa wspiera strajkujące kobiety! 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała ogromne kontrowersje i społeczny sprzeciw. Po raz pierwszy kobiety wyszły spontanicznie na ulicę tuż po ogłoszeniu decyzji Trybunału. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko na ulicach dużych miast, ale również w mniejszych miejscowościach. W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wsparcie strajkującym kobietom w walce okazały m.in Miley Cyrus,  Zara Larsson, a teraz do tego grona dołączyła też Dua Lipa. Artystka na swoim instagramowym koncie udostępniła grafikę z profilu Cielesne i zachęca do pomocy strajkującym: Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy na grafice opublikowanej w relacji na Instastories.  Z całą pewnością takie wpisy przyczynią się do nagłośnienia  na całym świecie obecnej sytuacji w Polsce. O strajkach piszą już światowe media. Czy rządzący zareagują na obecną sytuację? Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! Dua Lipa na swoim instagramowym koncie ma ponad 54...

Katarzyna Cichopek
Instagram
Newsy
Katarzyna Cichopek po długim milczeniu w sprawie strajków kobiet apeluje: "Głos kobiet musi być wysłuchany"
Katarzyna Cichopek po długim milczeniu w sprawie strajków kobiet apeluje: "Głos kobiet musi być wysłuchany"

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne choroby płodu jest niezgodna z konstytucją, całą Polskę zalała fala protestów. Włączyły się w nie gwiazdy i znane osoby. Niedawno męski głos w tej sprawie zaprezentował Tomasz Wolny, dziennikarz TVP , a teraz po dość długim milczeniu wymowny wpis w mediach społecznościowych zamieściła też Katarzyna Cichopek . Gwiazda "M jak miłość" zdecydowała się głośno powiedzieć, że "głos kobiet musi być wysłuchany" i do swojego wpisu dodała hashtag wolność wyboru.  Katarzyna Cichopek zabrała głos w sprawie strajków kobiet Katarzyna Cichopek opublikowała na Instagramie swoje czarno-białe zdjęcie i napisała, że szara pogoda za oknami doskonale odzwierciedla nastroje, jakie panują dziś w kraju. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" dodała, że to, co się dzieje nie może przejść bez echa i głos kobiet musi być wysłuchany. Aktorka nie zgadza się jednak do końca z formą protestu i chodzi przemoc i akty wandalizmu, jakie zdarzają się podczas strajku: Ale może musi tak być, bo to co się dzieje jest ważne i nie może przejść bez echa. Głos kobiet musi być wysłuchany, każdy powinien mieć prawo do własnych wyborów. Nie potrafię tylko pogodzić się z przemocą, wulgarnym językiem i wandalizmem. Pamiętajmy o empatii i wzajemnym szacunku! Nie zgubny naszej kobiecej energii, która zamiast niszczyć buduje. #wolność   #kobiety   #wolnośćwyboru  - napisała Katarzyna Cichopek na Instagramie.  Obserwatorzy Katarzyny Cichopek cieszą się, że zabrała głos w tej sprawie, ale nie wszyscy się z nią zgadzają: Grzecznie już było, pani Kasiu.  Popieram protest. Musimy walczyć o nasze prawa, ale nie popieram aktów wandalizmu...

Kinga Duda
East News
Newsy
Co dokładnie robi i ile zarabia Kinga Duda? Szef gabinetu Andrzeja Dudy się wygadał 
Co dokładnie robi i ile zarabia Kinga Duda? Szef gabinetu Andrzeja Dudy się wygadał 

Kinga Duda niedawno został doradcą społecznym w kancelarii prezydenta. Ta wiadomość zelektryzowała media i wywołała falę komentarzy w sieci. Teraz szef gabinetu prezydenta w rozmowie z radiem RFM FM wyjaśnił, jaki jest zakres obowiązków córki Andrzeja Dudy. Co ciekawe, wiadomo już ile Kinga Duda zarabia jako doradca społeczny! Ile zarabia Kinga Duda jako doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy? Kinga Duda po raz pierwszy w nowej funkcji zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płody jest niezgodna z konstytucją. Tydzień po ogłoszeniu tej decyzji i fali strajków kobiet w całej Polsce Kinga Duda napisała w opublikowanym oświadczeniu: Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia - czytamy w oświadczeniu.  Teraz Krzysztof Szczerski w rozmowie dla RMF FM wyjaśnia, w jakich kwestiach Kinga Duda ma doradzać prezydentowi.  Przede wszystkim chodzi o wykorzystanie doświadczenia prawniczego pani Kingi Dudy. Córka prezydenta ma udzielać rad "w zakresie bardzo szczególnym, jakim jest polubowne załatwianie sporów, arbitraż". Jedną ze szczególnych dziedzin eksperckich Kingi Dudy ma być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. - powiedział otwarcie szef gabinetu prezydenta.  Wydaje się, że to stanowisko powinno...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner