Miley Cyrus po raz kolejny poinformowała świat o tym, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Reklama

Amerykańska wokalistka udostępniła zdjęcie ukazujące piątkowy Strajk Kobiet w Warszawie. Zobaczcie jej wpis.

Zobacz także: Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Miley Cyrus o Strajku Kobiet w Polsce

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja spotkała się z ogromnym sprzeciwem obywatelek i obywateli. Kobiety oraz wspierający je mężczyźni wyszli na ulicę jeszcze tego samego dnia, co ogłoszony został wyrok w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko w dużych miastach ale także w mniejszych miejscowościach. W miniony piątek odbył się strajk generalny w Warszawie, który zgromadził rekordową liczbę protestujących. W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób nie tylko rodzimych ale również zagranicznych.

Jako jedna z pierwszych o sytuacji w Polsce informowała Miley Cyrus, którą w sieci na samym Instagramie obserwuje aż 166 milionów osób z całego świata! Na profilu swojej fundacji Happy Hippie Foundation, która zajmuje się m. in. prawami człowieka napisała:

Zobacz także

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju

Publikację udostępniła również na swoim głównym kanale na Instastory. Wczoraj ponownie Miley Cyrus poinformowała o tym, co dzieje się w Polsce, pokazując zdjęcie pochodzące ze strajku generalnego w Warszawie, który odbył się w miniony piątek. Początkowo opublikowała je polska modelka Anja Rubik.

Zobacz także: Gwiazdy protestują na Strajku Kobiet w Warszawie: Wieniawa, Kurdej-Szatan, Mucha. Skala protestu jest ogromna!

Miley Cyrus po raz kolejny wsparła Strajk Kobiet, udostępniając zdjęcie z protestów.

Wcześniej na Instagramie swojej fundacji Happy Hippie Foundation opisała, jak wygląda aktualna sytuacja w Polsce o ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama