Katarzyna Zielińska

Rola Marty Walawskiej w serialu "Barwy szczęścia" stała się dla Katarzyny Zielińskiej trampoliną do dalszej kariery. Aktorka zyskała bardzo dużą popularność. Czy to jednak oznacza, że jest gwiazdą tylko jednej produkcji? W żadnym razie. Sprawdź, gdzie jeszcze można oglądać Katarzynę Zielińską.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Zielińska

Nazwisko panieńskie: Zielińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 29.08.1979 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: aktorka, piosenkarka i producentka

Osoby -

związki: - Mąż Wojciech Domański - przedsiębiorca. Para zna się od dziecka. Chodzili razem do przedszkola i wychowywali się na jednym osiedlu. Potem poszli do innych szkół i utrzymywali ze sobą sporadyczny kontakt. Wojciech ukończył Uniwersytet Harvarda w Stanach Zjednoczonych, a Katarzyna studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Do ponownego spotkania pary doszło po wielu latach. Przyjaźń szybko przerodziła się w uczucie. Aktorka i biznesmen zaręczyli się w 2012 roku, a rok później wzięli ślub. Mają dwoje dzieci.

Rodzice: Maciej i Anna Zielińscy

Dzieci: dwóch synów - Henryk (ur. 2015) i Aleksander (ur. 2017)

Rodzeństwo: młodsza siostra Karolina

BIO: Katarzyna Zielińska przyszła na świat w Limanowej. Uzyskała dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Już w czasie studiów występowała na deskach Teatru Ludowego. Po zakończeniu edukacji rozpoczęła współpracę z Teatrem Syrena i Rampa w Warszawie. Można ją również zobaczyć w spektaklach wystawianych przez Teatr Komedia oraz Teatr Muzyczny Roma. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1999 roku. Warto zauważyć, że Katarzyna Zielińska jest nie tylko uznaną aktorką, lecz także piosenkarką. Talent muzyczny rozwijała pod czujnym okiem Elżbiety Zapendowskiej, z bardzo dobrym skutkiem. Katarzyna nie tylko występuje w filmach i serialach. Można ją również zobaczyć na scenie różnych festiwali. W wolnym czasie angażuje się w działalność charytatywną. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Chętnie odwiedza Tajlandię - jest zakochana w tamtejszej kulturze i kuchni.

Znana z: roli Marty Walawskiej w serialu "Barwy szczęścia". Wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami" (partnerował jej Rafał Maserak), a także w takich telewizyjnych show jak "Gwiazdy tańczą na lodzie" oraz "Jak oni śpiewają?". Zasiadała w jury programu "Bitwa na głosy" i zagrała w teledysku do piosenki Natalii Kukulskiej ("Wierność jest nudna"). Oprócz tego pojawiła się w reklamie lodów Koral, biżuterii APART, rajstop Gatta, odżywek do włosów Pantene, margaryny Kasia czy burgerów Maestro. Wzięła udział w kampanii społecznej organizacji SOS Wioski Dziecięce i Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Wystąpiła też na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Serialowy Hit Lata.

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Córy szczęścia" (1999)aktorka w filmie "Quo vadis" (2001)aktorka w filmie "Dzień świra" (2002)aktorka w filmie "Mój Nikifor" (2004)aktorka w serialu "Złotopolscy" (2005)aktorka w filmie "Plac Zbawiciela" (2006)aktorka w serialu "Ale się kręci" (2006)aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2007-2017)aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2007)aktorka w filmie "Ryś" (2007)aktorka w serialu "Klan" (2007)aktorka w serialu "Dom nad rozlewiskiem" (2009)aktorka w serialu "Miłość nad rozlewiskiem" (2010)aktorka w serialu "M jak miłość" (2010)aktorka w filmie "Och, Karol 2" (2011)aktorka w filmie "Listy do M." (2011)aktorka w serialu "To nie koniec świata" (2014)aktorka w serialu "Przyjaciółki" (2014)aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2014-2016)aktorka w filmie "Listy do M 2." (2015)aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2017)aktorka w serialu "Zawsze warto" (2019-2020)aktorka w filmie "Klecha" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • nagroda publiczności XXV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2004)
  • Telekamery (2011, 2013)


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/katarzynazielinska/?hl=pl


    LINK Facebook: https://pl-pl.facebook.com/kasiazielinskaofficial
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index