Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka jest dziennikarką, scenarzystką programów edukacyjnych, a przede wszystkim ekspertką od porad konsumenckich. Karierę w mediach rozpoczynała od "Gazety Wyborczej", a konkretnie jej dodatku skierowanego do kobiet pt. "Wysokie Obcasy", którego jest współzałożycielką. Największą popularność zyskała dzięki prowadzeniu programu w TVN Style "Wiem, co jem". Na kanwie sukcesu, który program odniósł, napisała szereg książek poradnikowych i kulinarnych. Poznaj więcej informacji o Katarzynie Bosackiej.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Bosacka

Nazwisko panieńskie: brak informacji

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 19.07.1972 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: dziennikarka prasowa i telewizyjna, scenarzystka, autorka książek

Osoby - związki:
 • od 1998 roku małżeństwo z Marcinem Bosackim, dziennikarzem, publicystą, dyplomatą.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: Jan (ur. 1998 r.), Maria (ur. 2003 r.), Zofia (ur. 2004 r.), Franciszek (ur. 2013 r.)

  Rodzeństwo: osiem lat starszy brat

  BIO: Katarzyna Bosacka po ukończeniu szkoły średniej studiowała polonistykę, aby móc spełnić swoje plany zawodowe związane z dziennikarstwem. Po ukończeniu studiów w 1996 roku rozpoczęła pracę w "Gazecie Wyborczej", a dwa lata później jej artykuły można było dodatkowo czytać w sobotnim dodatku skierowanym do kobiet pt. "Wysokie Obcasy", którego jest współzałożycielką. Pracowała tam przez kolejnych 13 lat, w latach 2007-2010 była korespondentką "Wysokich Obcasów" w Waszyngtonie. Jej główną specjalizacją stały się artykuły dotyczące zdrowia i urody, po pewnym czasie została szefową tego działu. W 2003 roku zadebiutowała jako autorka książek o szeroko pojętym zdrowym stylu życia. Wtedy to ukazała się pozycja napisana wspólnie z dr Marią Noszczyk "Cena urody", która opisywała doświadczenia kobiet związane z macierzyństwem. Niejako kontynuacją tej książki była kolejna pozycja z 2004 roku pt. "Jestem mamą".Kolejnym etapem kariery Katarzyny Bosackiej związanej ze zdrowym trybem życia i urodą była praca w TVN Style. Od 2006 roku przez dwa lata dziennikarka wraz z Klaudią Carlos prowadziła program "Salon piękności", który - jak sam tytuł wskazuje - traktował o odpowiednim odżywianiu, zdrowym stylu życia i dobrych nawykach konsumenckich. I właśnie ten ostatni element stał się niedługo prawdziwą specjalizacją Katarzyny Bosackiej. Od 2010 roku w TVN Style prowadziła ona program "Wiem, co jem, i wiem, co kupuję". Na kanwie tego pomysłu ukazał się cykl książek jej autorstwa na temat zdrowego odżywiania. Od 2013 roku na tym samym kanale prowadziła program "O matko!".W 2019 roku Katarzyna Bosacka rozpoczęła współpracę z firmą Laboratorium Naturella i wkrótce została ambasadorką marek OnlyBio oraz OnlyEco. W tym samym roku na YouTube uruchomiła kanał "EkoBosacka", w którym zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem poszerzyła o elementy ekologii.

  Znana z: Katarzyna Bosacka znana jest głównie z porad konsumencko-żywieniowych, których udziela w swoich programach. W 2014 roku TVN Style otrzymało nagrodę Telekamery za program Katarzyny Bosackiej pt. "Wiem, co jem, i wiem, co kupuję".

  Funkcja w filmie: -

  Płyty: -

  Książki: - 2003 - "Cena urody", współautorka dr Maria Noszczyk; - 2004 - "Jestem mamą", red. Katarzyna Tubylewicz; - 2007 - "Salon piękności", współautorka Klaudia Carlos; - 2008 - "Kalendarz kobiety", współautorka Klaudia Carlos; - 2010 - "Czy wiesz, co jesz? Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy", współautorka doc. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska; - 2013 - "Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie"; - 2014 - "Wiem, co kupuję! Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy"; - 2015 - "Wiem, co jem. Przepisy z programu", współautorka Aleksandra Misztal; - 2016 - "Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej"; - 2019 - "Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów".

  Nagrody:2011 - nagroda Kryształowe Pióro za najlepszy materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca;2012 - główna nagroda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów;2014 - Laur Ekoprzyjaźni 2013, nagroda miesięcznika "Ekonatura" za "wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce";2014 - Telekamera dla TVN Style i Katarzyny Bosackiej za program "Wiem, co jem, i wiem, co kupuję".

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/katarzynabosacka/


  Link FB: https://www.facebook.com/EkoBosacka/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index