Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Katarzyna Bosacka w czarnym żakiecie, Anna Guzik w zielonej sukience
Eastnews/ONS
TV-Show

Jest wyrok w sprawie Bosackiej i jej pozwu o plagiat przeciwko producentowi programu Guzik.

Jak dowiedziało się Party.pl, Katarzyna Bosacka przegrała w sądzie z producentem programu "Zdrowie na widelcu" Formacją TV. Po trzech latach walki w sądzie okazuje się, że "Zdrowie na widelcu", którego gospodynią jest Anna Guzik, nie splagiatował programu "Wiem, co jem" Katarzyny Bosackiej.

 

Dlaczego Bosacka uważała, że to plagiat jej programu? Była zdania, że Formacja TV, która w latach 2010-2011 zajmowała się produkcją "Wiem co jem", potem zaczęła tworzyć program o podobnej tematyce w Polsat Cafe. Bosacka twierdziła, że oba programy i scenariusze kilku odcinków są zbyt podobne do siebie. 

Teraz sąd stwierdził, że nie ma podobieństwa między tymi dwoma programami. Co na to Formacja TV?

Od początku byłam spokojna co do tego, że sąd oddali pozew pani Bosackiej. To był taki przypadek, powiem metaforycznie, awanturnictwa. Dla mnie była to również próba sprywatyzowania przez panią Bosacką całej dziedziny programów konsumenckich o zdrowej żywności i odżywianiu. Cieszę się, że sąd stanowczo się temu przeciwstawił. Nie ukrywam też, że zachowanie pani Bosackiej odbierałam od początku jako plucie we własne gniazdo. Bo przecież program "Wiem, co jem", który pani Bosacka do dziś realizuje, powstał u nas, w Formacji. A pani Bosacka nie tylko nas pozwała, ale także oskarżyła o niestworzone przewinienia w licznych wywiadach. Z tego powodu ważne było dla mnie podkreślenie przez sąd, że kształt programu "Wiem co jem" był efektem zbiorowego, twórczego wysiłku, w którym na równych zasadach uczestniczyło wiele zdolnych i zaangażowanych osób, również z Formacji - mówi Party.pl Magdalena Kłaczyńska, prezes Formacja TV.

"Wiem co jem" emitowane jest na TVN Style. A "Zdrowie na widelcu" można oglądać na Polsat Cafe, jednak na razie na czas ciąży nie będzie go prowadzić Anna Guzik, jak do tej pory.

 

Zobacz także: Anna Guzik w szóstym miesiącu ciąży?! Wiosną urodzi bliźnięta!

 

Katarzyna Bosacka wystartowała teraz z nowym programem w TVN Style "Wiem, co jem na diecie" i będzie się odchudzać na oczach widzów.

Katarzyna Bosacka w czarnej sukience
ONS

 

Katarzyna Bosacka ważyła już 80 kilo, teraz jest jej znacznie mniej, dzięki nowemu programowi. Jeszcze rok temu wyglądała tak:

Katarzyna Bosacka na ramówce TVN Style
ONS

 

Formacja TV, nadal tworzy swój format "Zdrowie na widelcu". Annę Guzik zastąpi Ela Romanowska:

Ana Guzik podczas ramówki Polsat Cafe przygotowuje danie z warzyw i owoców.
WBF

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Katarzyna Bosacka w czarnym żakiecie, Anna Guzik w zielonej sukience
Eastnews/ONS
Newsy
Bosacka przegrała proces z producentem programu z Guzik! Jak komentuje wyrok sądu?

Katarzyna Bosacka przegrała walkę z producentem programu z udziałem Anny Guzik ! Zakończyła się trwająca od kilku lat batalia sądowa pomiędzy gwiazdą TVN Style a producentami "Zdrowie na widelcu"- Katarzyna Bosacka oskarżała konkurencyjne show o plagiat. Teraz, jak informuje portal wirtualnemedia.pl Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie oddalił pozew Bosackiej, która będzie musiała pokryć koszty procesu. Jak całą sprawę komentuje gwiazda TVN? Program z Anną Guzik nie jest plagiatem "Wiem co jem" Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl program Katarzyny Bosackiej "Wiem co jem" zadebiutował na antenie TVN Style w 2010 roku, z kolei "Zdrowie na widelcu" prowadzone przez Annę Guzik pojawiło się na antenie Polsat Cafe dwa lata później. Gwiazda TVN Style oskarżyła producentów konkurencyjnego show, że kopiują jej pomysły- sprawa trafiła do sądu, jednak w 2016 roku Sąd Okręgowy oddalił pozew Bosackiej. Teraz Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił wniosek prowadzącej "Wiem co jem".  W ocenie sądu, podobieństwa między programami wynikają wyłącznie z potrzeby przekazania widzom niezbędnych informacji merytorycznych. Z kolei sama koncepcja nie podlega ochronie prawnoautorskiej, mieszcząc się w granicach wolności artystycznej- czytamy na wirtualnemedia.pl. Jak przegraną sprawę komentuje Katarzyna Bosacka? Zapoznam się z pisemnym uzasadnieniem i podejmę decyzję o ewentualnych dalszych krokach prawnych- powiedziała w rozmowie z portalem. Oglądacie program Katarzyny Bosackiej? Waszym zdaniem gwiazda TVN Style powinna dalej walczyć z producentami konkurencyjnego programu? Zobacz także:  Bosacka nie zostawia suchej nitki na Lewandowskim: "Wstyd! Szkoda, że kasa jednak jest najważniejsza...". O co chodzi?! Katarzyna Bosacka przegrała proces z produdentem konkurencyjnego programu. Program "Zdrowie na widelcu" prowadzony przez Annę...

Katarzyna Bosacka i Anna Guzik
AKPA
Newsy
Guzik odpowiada na zarzuty Bosackiej: Bezpodstawne, przykre, krzywdzące
Szykuje się kolejna medialna wojna?

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Katarzyna Bosacka zamierza pozwać do sądu producentów programu "Zdrowie na widelcu" za plagiatowanie jej pomysłów. Gwiazda TVN Style uważa, iż niektóre odcinki poradniku prowadzonego przez Annę Guzik w Polsat Cafe mają identyczny scenariusz, co jej program "Wiem co jem". Przypomnijmy: Bosacka pozwała do sądu program Guzik W tym tygodniu na zarzuty Bosackiej odpowiedziała Formacja TV produkująca program z udziałem Guzik. Firma wydała oficjalne oświadczenie, w którym nie przyznaje się do plagiatu. - W związku z publicznymi wypowiedziami Pani Katarzyny Bosackiej, zarzucającej spółce Formacja TV naruszenie Jej praw autorskich wskutek produkowania audycji "Zdrowie na widelcu", oświadczam, że stawiane nam zarzuty są bezpodstawne i naruszają dobra osobiste naszej firmy (...) Zarzuty Pani K. Bosackiej są nie tylko bezpodstawne, ale po prostu przykre i krzywdzące, zważywszy że wspólnie przez 3 sezony produkowaliśmy "Wiem, co jem", łącząc Jej zaangażowanie z naszym doświadczeniem w produkcji programów o tematyce żywieniowej i umiejętnościami stricte realizacyjnymi, a teraz dowiadujemy się, że jedynie Jej przysługuje prawo do tworzenia tego rodzaju programów - czytamy w oświadczeniu Czyżby w świecie telewizji zapowiadała się kolejna wojna? Kanały tematyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród telewidzów. Dlatego twórcy programów mają trudne zadanie, aby stale wymyślać coś nowego i zaskakiwać widownie. Ciekawe czy Katarzyna Bosacka ustosunkuje się do słów byłych współpracowników.

Katarzyna Bosacka Anna Guzik
ONS
Newsy
Bosacka o programie Guzik: Pozew został złożony do sądu
Gwiazda zdradziła nam szczegóły sprawy

Od kilku miesięcy wiadomo, że Katarzyna Bosacka postanowiła pozwać do sądu producentów programu Anny Guzik "Zdrowie na widelcu". Gwiazda TVN Style zapewnia, że ekipa wykorzystała jej pomysł i scenariusz i dopuściła się wyprodukowania plagiatu. Zobacz: Bosacka pozwała Guzik do sądu Podczas prezentacji jesiennej ramówki TVN Style zapytaliśmy Katarzynę na jakim etapie jest sprawa. - Pozew został złożony do sądu, nie przeciwko Annie Guzik, ale przeciwko producentowi, który również wyprodukował 47 odcinków "Wiem, co jem", którego autorem scnariusza przypominam jestem ja. Jestem też autorem pomysłu na program . Także nie jestem w sporze z panią Anną Guzik, tylko z producentem. Który program wolicie? Katarzyny Bosackiej czy z Anną Guzik? Aktualizacja: Sprawę skomentowała dla AfterParty.pl także Joanna Getka-Kaczor , PR menager Formacja TV: W imieniu Producenta programu Zdrowie na widelcu (Formacja TV), pragnę poinformować, iż Pani Katarzyna Bosacka nie jest autorką scenariuszy programu "Wiem co jem", a jedynie ich współautorką . Wydawcy, współpracujący z Formacją, zawsze brali czynny udział w tworzeniu scenariuszy programu "Wiem co jem" i tym samym są ich współautorami.  

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner