Katarzyna Bosacka w czarnym żakiecie, Anna Guzik w zielonej sukience
Eastnews/ONS

Bosacka przegrała proces z producentem programu z Guzik! Jak komentuje wyrok sądu?

Katarzyna Bosacka w czarnym żakiecie, Anna Guzik w zielonej sukience
Eastnews/ONS

Katarzyna Bosacka przegrała walkę z producentem programu z udziałem Anny Guzik! Zakończyła się trwająca od kilku lat batalia sądowa pomiędzy gwiazdą TVN Style a producentami "Zdrowie na widelcu"- Katarzyna Bosacka oskarżała konkurencyjne show o plagiat. Teraz, jak informuje portal wirtualnemedia.pl Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie oddalił pozew Bosackiej, która będzie musiała pokryć koszty procesu. Jak całą sprawę komentuje gwiazda TVN?

Program z Anną Guzik nie jest plagiatem "Wiem co jem"

Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl program Katarzyny Bosackiej "Wiem co jem" zadebiutował na antenie TVN Style w 2010 roku, z kolei "Zdrowie na widelcu" prowadzone przez Annę Guzik pojawiło się na antenie Polsat Cafe dwa lata później. Gwiazda TVN Style oskarżyła producentów konkurencyjnego show, że kopiują jej pomysły- sprawa trafiła do sądu, jednak w 2016 roku Sąd Okręgowy oddalił pozew Bosackiej. Teraz Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił wniosek prowadzącej "Wiem co jem". 

W ocenie sądu, podobieństwa między programami wynikają wyłącznie z potrzeby przekazania widzom niezbędnych informacji merytorycznych. Z kolei sama koncepcja nie podlega ochronie prawnoautorskiej, mieszcząc się w granicach wolności artystycznej- czytamy na wirtualnemedia.pl.

Jak przegraną sprawę komentuje Katarzyna Bosacka?

Zapoznam się z pisemnym uzasadnieniem i podejmę decyzję o ewentualnych dalszych krokach prawnych- powiedziała w rozmowie z portalem.

Oglądacie program Katarzyny Bosackiej? Waszym zdaniem gwiazda TVN Style powinna dalej walczyć z producentami konkurencyjnego programu?

Zobacz także: Bosacka nie zostawia suchej nitki na Lewandowskim: "Wstyd! Szkoda, że kasa jednak jest najważniejsza...". O co chodzi?!

Katarzyna Bosacka przegrała proces z produdentem konkurencyjnego programu.

Katarzyna Bosacka na ramówce TVN

Program "Zdrowie na widelcu" prowadzony przez Annę Guzik nie jest plagiatem programu Bosackiej.

Anna Guzik pokazała ciążowy brzuszek

Więcej na temat Anna Guzik Katarzyna Bosacka
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55