Kamil Bednarek

Kamil Bednarek jest obecnie jednym z najpopularniejszych wokalistów w naszym kraju. Jest to o tyle wyjątkowe, że artysta nagrywa muzykę w stylu reggae, który nie jest w Polsce zbyt rozpowszechniony. Mimo tego Kamil Bednarek ma dużą grupę wiernych fanów, a utwory "Euforia", "Cisza" czy "Poczuj luz" znają praktycznie wszyscy. Ogromny rozwój jego popularności nastąpił po występie artysty w programie "Mam talent". Ze swoimi zespołami wydał do tej pory siedem płyt studyjnych, z których trzy okazały się platynowymi. Poznaj więcej informacji o Kamilu Bednarku.

Imię: Kamil

Nazwisko: Bednarek

Pseudonim: MaccaBraa

Wzrost: 184 cm

Data urodzenia: 10.05.1991 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: piosenkarz, autor tekstów

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Elżbieta i Henryk Bednarek

Dzieci: -

Rodzeństwo: brat Konrada muzyk reggae i siostra Kornela, wokalistka.

BIO: Kamil Bednarek urodził się w Brzegu w umuzykalnionej rodzinie. On sam w wieku 16. lat zafascynował się muzyką reggae. Co ważne, jak sam wspomina, ta muzyka dla niego to nie tylko ciekawe melodie i rytm, ale również styl życia. Muzyka reggae dała mu mnóstwo pozytywnej energii, która pozwoliła walczyć ze swoimi słabościami. Kiedy muzyk miał 17. lat, założył w Brzegu wraz z przyjaciółmi zespół Star Guard Muffin. Pierwszy sukces przyszedł już w tym samym 2008 rok. Zespół zajął pierwsze miejsce na Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach, a także zdobył wyróżnienie na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych "Muzyczna Jesień" w Grodkowie. Rok później zdobyli Grand Prix na FAMIE w Świnoujściu. W tym samym roku wydali swój pierwszy album "Ziemia Obiecana". Prawdziwym hitem okazał się krążek "Szanuj" wydany w 2010 roku. Osiągnął on imponującą liczbę ponad 70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, co dało mu status podwójnie platynowej płyty, a także przyniosło pierwsze miejsce na liście najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.Niewątpliwe jedną z przyczyn tak dużego sukcesu tej płyty był duży wzrost popularności lidera zespołu Kamila Bednarka, który wziął udział w trzeciej edycji programu TVN "Mam talent!". W 2011 roku zespół wyjechał na Jamajkę, gdzie nagrywał płyty z najlepszymi twórcami reggae w studio Boba Marleya. Efektem tych prac był album "Jamaican Trip", który uzyskał status złotej płyty. Niespodziewanie w 2012 grupa zawiesiła działalność.Kamil Bednarek nie planował zakończenia kariery. Założył nową formację, której jako nazwy użyczył swojego nazwiska. Pierwszy raz szerszej publiczności zespół zaprezentował się na festiwalu w Opolu w 2012 roku. Jeszcze w tym samym roku wydał pierwszą płytę "Jestem...", która zdobyła status płyty diamentowej i dotarła do pierwszego miejsca listy najchętniej kupowanych albumów. Kolejna płyta "Oddycham" ujrzała światło dzienne w 2015 roku, a promowały ją takie przeboje jak "Euforia" czy "Chwile jak te". Wkrótce okazała się platynową. Za następny album "Talizman", który ukazał się na rynku w 2017 roku, otrzymał cztery nominacje do Eska Music Awards i zdobył jedną z nich w kategorii "Artysta roku".

Znany z: Kamieniem milowym w karierze Kamila Bednarka był udział w programie TVN "Mam talent" w 2010 roku. Artysta dotarł do samego finału, w którym zajął znakomite drugie miejsce. Dzięki temu wypromował swój zespół, a właściwie całą muzykę reggae w Polsce, zyskując bardzo dużą grupę fanów. Dwa lata później przyjął rolę kapitana muzycznej drużyny z Brzegu w programie TVP "Bitwa na głosy". Ze swoją ekipą dotarł do finału, a w ostatecznej rozgrywce odniósł zwycięstwo. W 2019 roku był trenerem w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2.

Funkcja w filmie: -

Płyty:Z zespołem Star Guard Muffin: - 2009 "Ziemia Obiecana"; - 2010 "Szanuj" - podwójnie platynowa płyta; - 2011 "Jamaican Trip" - złota płyta;Z zespołem Bednarek:
 • 2012 "Jestem..." - diamentowa płyta;
 • 2015 "Oddycham" - platynowa płyta;
 • 2017 "Talizman" - złota płyta;
 • 2021 "Bednarek Inaczej".


 • Książki: -

  Nagrody:2014 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy artysta";2014 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy hit" za piosenkę "Szukając szczęścia";2015 Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy artysta";2015 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy zespół";2016 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy artysta";2017 Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy artysta";2017 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepsze video";2017 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy hit" za piosenkę "Talizman";2017 nominacja do Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy artysta w sieci".

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/kamilbednarek/


  Link FB: https://www.facebook.com/maccabraa
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index