Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Paulina Młynarska
ONS
Dziś ruszają matury!
1/12
Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Paulina Młynarska
ONS

Dziś (4 maja) zaczyna się Matura 2018! Maturzyści przystąpią dziś do pierwszego egzaminu - z języka polskiego. Trzymamy za nich kciuki! Czy matura jest jednak potrzebna, żeby osiągnąć sukces? Są gwiazdy, które udowodniły, że w show-biznesie można poradzić sobie bez egzaminu dojrzałości. 

 

Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk i Paulina Młynarska - te polskie gwiazdy nie mają matury. Choć nie zachęcamy nikogo do rezygnacji z egzaminu dojrzałości, to okazuje się, że wielka kariera bez matury jest możliwa. Szczególnie, jeśli już we wczesnej młodości można poszczycić się wybitnym talentem w jakiejś dziedzinie. Tak było w przypadku naszych gwiazd. Wiele z nich rozbłysło zanim jeszcze udało im się podejść do egzaminu dojrzałości. A ten wybór był prosty - szkoła albo kariera. Gwiazdy postawiły na show-biznes. Opłaciło im się?  Zobaczcie zdjęcia gwiazd, którym nie jest dane pochwalić się świadectwem dojrzałości.

 

Zobacz też: Filip Chajzer pochwalił się świadectwem maturalnym. Co dziennikarz miał z polskiego? Zdziwicie się!

2/12
Edyta Górniak we Wrześni

Edyta Górniak bardzo wcześnie odkryła, że jej przeznaczeniem jest scena. Już jako nastolatka była zajęta robieniem wielkiej kariery muzycznej. Brak świadectwa maturalnego nie przeszkodził jej zostać diwą polskiej sceny, która doceniana jest również poza granicami Polski.

3/12
Agnieszka Chylińska na planie Małych Gigantów

Agnieszka Chylińska nigdy nie była wielbicielką siedzenia w szkolnej ławie (wystarczy przypomnieć jej wystąpienie na Fryderykach i jej słynne "f**k off nauczyciele, nienawidzę was").  Przyszła gwiazda polskiej sceny swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w szkole średniej. Do matury nie podeszła, wolała skupić się na karierze scenicznej.

4/12
ONS

Maciej Maleńczuk nigdy nie zrobił matury. Brak świadectwa maturalnego nie przeszkodził mu jednak w zrobieniu kariery muzycznej.

5/12
Paulina Młynarska w niebieskim płaszczu na pokazie mody
ONS

Paulina Młynarska jest obecnie jedną z najbardziej znanych dziennikarek w Polsce, jednak gwiazda mediów nie może się pochwalić świadectwem dojrzałości. Paulina w młodym wieku porzuciła szkołę i skupiła się na poznawaniu życia. Zanim zaczęła pracować jako dziennikarka, wykonywała różne zawody.

6/12
Kamil Bednarek w białej podkoszulce na ramiączka
EAST NEWS

Kamil Bednarek nie podszedł do matury, ponieważ był zajęty robieniem kariery muzycznej. Muzyk w wywiadach zaznacza jednak, że w przyszłości nie wyklucza, że jeszcze spróbuje zdobyć świadectwo dojrzałości.

7/12
Andrzej Wajda
ONS

Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów Andrzej Wajda również nie ma matury. W czasie okupacji brał jednak udział w tajnych lekcjach, dzięki którym ukończył gimnazjum i zdał tzw. "małą maturę".

8/12
Szymon Majewski na otwarciu W-arte
ONS

Szymon Majewski również miał problem z egzaminem dojrzałości. Showman nie zdał matury z matematyki.

9/12
Zbigniew Hołdys na gali Fryderyki 2013
Akpa

Zbigniew Hołdys nigdy nie skończył szkoły średniej, a tym samym nie przystąpił do egzaminu dojrzałości. Muzyk nigdy się tego nie wstydził, w przeciwieństwie do jego matki, która była nauczycielką.

10/12
Kayah w 2011 roku na XIII Charytatywnym Balu Dziennikarzy w Auli Politechniki Warszawskiej w niebieskiej sukience pozuje fotoreporterom
EAST NEWS

Kayah również nie ma matury. Wokalistka zaczęła nagrywać swoją pierwszą płytę tuż przed egzaminem dojrzałości, więc nie miała czasu, by przystąpić do egzaminu. Później próbowała uczyć się wieczorowo, lecz ostatecznie porzuciła szkołę dla muzyki.

11/12
Robert Kubica
DPA/PAP

Robert Kubica całkowicie poświęcił się swojej pasji motoryzacyjnej. Rajdowiec zakończył swoją szkolną edukację na szkole podstawowej.

12/12
Dawid Kwiatkowski na gali Bestsellery Empiku 2015
ONS

Dawid Kwiatkowski zakończył swoją edukcję na drugiej klasie liceum. Gwiazdor postanowił skupić się na karierze muzycznej.