Beata Kozidrak

Beata Kozidrak to autorka wielu popularnych hitów, które zna każdy z nas. "Co mi panie dasz", "Biała armia", "Szklanka wody" - to tylko niektóre z kultowych utworów lubelskiej piosenkarki. Czym zajmowała się w dzieciństwie i w jakim filmie zagrała Beata Kozidrak? Sprawdź koniecznie!

Imię: Beata Elżbieta

Nazwisko: Pietras

Nazwisko panieńskie: Kozidrak

Pseudonim: Beata

Wzrost: 159 cm

Data urodzenia: 04.05.1960 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów

Osoby - związki:Andrzej Pietras (1979-2016)

Rodzice: Matka Alicja Kozidrak zajmowała się domem i wychowywaniem trójki dzieci, a jej mąż miał przedsiębiorstwo budowlane.

Dzieci: Katarzyna Pietras (ur. 1981 r.) i Agata Pietras (ur. 1993 r.)

Rodzeństwo: brat Jarosław, siostra Mariola

BIO: Beata Kozidrak: wyjątkowa piosenkarka, wokalistka zespołu BAJM, kompozytorka wielu tekstów. Prywatnie szczęśliwa mama dorosłej już Kasi Pietras i dwanaście lat młodszej Agaty. Dzieciństwo spędziła w Lublinie - miasto to uhonorowało ją tytułem Ambasadora Województwa Lubelskiego. Mama Beaty Kozidrak zajmowała się domem i jej młodszym rodzeństwem, ojciec zaś prowadził przedsiębiorstwo budowlane i często bywał w delegacjach. Już od najmłodszych lat Beata wykazywała duże zainteresowanie światem artystycznym. Grała na skrzypcach, tańczyła balet, trenowała szermierkę i gimnastykę artystyczną. Postanowiła jednak, że zostanie piosenkarką i osiągnie wielki sukces. Swoją pasję do śpiewania pielęgnowała w szkolnym chórze i zespołach licealnych. Debiutowała w lokalnych domach kultury oraz klubach studenckich. W 1978 roku wraz z przyszłym mężem Andrzejem Pietrasem oraz gitarzystą Markiem Winiarskim założyła zespół BAJM. Ich kariera nabrała tempa po występie w Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Dziś znamy Kozidrak z takich utworów jak: "Co mi Panie dasz," "Biała armia" oraz "Dwa serca, dwa smutki". Nie są to jedyne hity utalentowanej Beaty. "Szklanka wody" czy "Nie ma wody na pustyni" to piosenki, które potrafi zanucić niemal każdy z nas! Nic dziwnego, że w trakcie swojej artystycznej kariery Beata Kozidrak otrzymała wiele cennych nagród i wyróżnień. Pierwszą z nich otrzymała pod koniec lat 80. XX wieku za piosenkę "Diament i sól". Ma również własną gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a także Bursztynowego Słowika Polsat SuperHit Festiwal za całokształt twórczości.

Znana z: wielu wyjątkowych hitów, które zna niemal każdy. Do najpopularniejszych utworów bez wątpienia zalicza się "Ta sama chwila", "Szklanka wody" czy "Jezioro szczęścia". Beatę Kozidrak znamy również z wyjątkowych stylizacji scenicznych, za które odpowiada Klaudia Gołębiewska.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w filmie "Pan Kleks w kosmosie" (1988)
 • aktorka w serialu "Niania" (2009)
 • aktorka w spocie promocyjnym "Orange is the New Black" (2019)


 • Płyta:Albumy studyjne: - "BAJM" (1983) - "Martwa woda" (1985) - "Chroń mnie" (1986) - "Nagie skały" (1988) - "Biała armia" (1990) - "Płomień z nieba" (1993) - "Etna" (1995) - "Szklanka wody" (2000) - "Myśli i słowa" (2003) - "Blondynka" (2012)Albumy kompilacyjne:"The Very Best of" (1992)"The Very Best of, vol. II" (1993)"Ballady" (1997)"Ballady 2" (2008)"Best of 1978-2018" (2018)Albumy koncertowe:"Bajm Live - Akustycznie" (2015)

  Książki:"Beata. Gorąca krew" (2021)

  Nagrody:Nagroda za utwór "Diament i sól" na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (1986)Nagroda Grand Prix za piosenkę "Hurry My Love" podczas Festiwalu Midnight Sun w Lahti (1987)Złota Karolinka Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu za działalność estradową oraz "twórczy wkład w rozwój polskiej kultury" (1994)"Fryderyk" za najlepszą płytę pop oraz najlepszą wokalistkę roku (1999)"Fryderyk" w kategorii wokalistka roku (2001)"Złote Dzioby" Radio Wawa w kategorii płyta roku (2006)Własna gwiazda w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu (2006)Honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego (2010)Bursztynowy Słowik Polsat SuperHit Festiwal za twórczość (2015)Super Gwiazda Plejady za "wybitną osobowość sceniczną i niemal 40 lat sukcesów" (2017)ShEO Awards tygodnika "Wprost" w kategorii ikona kultury (2019)Kobieta roku według czasopisma "Glamour" w kategorii Ikona (2020)I miejsce w plebiscycie "Król i królowa polskiej muzyki" stacji Kino Polska Muzyka (2020)Nagroda prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz nagroda z okazji 30-lecia Radia Zet na Polsat SuperHit Festiwal (2021)

  LINK Instagram: @beatakozidrak


  Link Facebook: @beatakozidrakofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index