Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan to aktorka, lecz polskiej publiczności najbardziej znana jako gwiazda spotów reklamowych sieci telefonicznej Play. Zagrała w wielu popularnych serialach telewizyjnych: "W rytmie serca", "Pierwsza miłość", "M jak miłość" oraz w filmach, np.: "Narzeczony na niby" czy "Swingersi". Finalistka 10. edycji show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Wielokrotnie była gospodarzem programów rozrywkowych takich jak: "The Voice Kids", "Kocham cię, Polsko!", "Dance Dance Dance" oraz "The Voice of Poland".

Imię: Barbara

Nazwisko: Kurdej-Szatan

Nazwisko panieńskie: Kurdej

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 22.08.1985 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki:mąż Rafał Szatan (od 2011).

Rodzice: Janusz Kurdej i Eliza Wyszomirska-Kurdej

Dzieci: Hanna (ur. 2012) i Henryk (ur. 2020)

Rodzeństwo: Katarzyna Kurdej-Mania

BIO: Barbara Kurdej-Szatan urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Jako aktorka zadebiutowała w Teatrze Nowym w Poznaniu, gdzie zagrała w takich sztukach jak: "Sen nocy letniej" (wcielając się w postać Heleny), "W sobotę o ósmej" (grając Zoe) czy "Lobotomobil" (odgrywając rolę pani Nash). Dyplom ukończenia studiów na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego otrzymała w 2009 roku. Trzy lata później wzięła udział w 2. edycji popularnego programu typu talent show "X Factor". Występowała tam razem z zespołem "Soul City". W latach 2013-2021 występowała w spotach reklamowych sieci komórkowej Play, w których wcielała się w konsultantkę ds. sprzedaży w parze z Maciejem Łagodzińskim. Udział w reklamie przyniósł jej ogromną popularność i jednocześnie rozpoznawalność w całym kraju. W 2014 roku otrzymała propozycję zagrania głównej roli w filmie "Dzień dobry, kocham cię!", którą przyjęła. Za artystyczną kreację otrzymała niestety nagrodę Węża dla najgorszej aktorki w tym filmie. Aktorka wielokrotnie brała udział w licznych programach rozrywkowych, w których była prowadzącą. Należą do nich: "Dance Dance Dance", "Kocham cię, Polsko!", "The Voice Kids" oraz "The Voice of Poland". Barbara Kurdej-Szatan występowała również na deskach warszawskich i krakowskich teatrów, tj.: Teatr Muzyczny "Roma" w Warszawie (w sztuce "Deszczowa piosenka") czy Teatr Variété w Krakowie (w sztuce pt. "Legalna blondynka").

Znana z: ról w popularnych polskich serialach, takich jak: "Pierwsza miłość", "W rytmie serca", "M jak miłość". Największą popularność przyniósł jej udział w reklamach sieci komórkowej Play. W 2021 roku przestała jednak w nich występować - umieściła wówczas bardzo emocjonalny, a jednocześnie wulgarny wpis w mediach społecznościowych krytykujący funkcjonariuszy straży granicznej. Spotkał się on z dużą krytyką i był głównym powodem dla Jacka Kurskiego, aby 9 listopada 2021 roku zwolnić Barbarę z pracy w TVP. Aktorka przeprosiła za to, co napisała i umieściła na swoich mediach społecznościowych stosowny post.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Enen" (2009); - aktorka w filmie "Ciacho" (2010); - aktorka w filmie "Dzień dobry, kocham cię!" (2014); - aktorka w filmie "Wkręceni 2" (2015); - aktorka w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016); - aktorka w filmie "Narzeczony na niby" (2018); - aktorka w filmie "Pech to nie grzech" (2018); - aktorka w filmie "Swingersi" (2020); - aktorka w filmie "Miłość ma cztery łapy" (2022).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii aktorka (2015);
 • Nagroda Węża w kategorii najgorsza aktorka w filmie "Dzień dobry, kocham cię!" (2015);
 • Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii aktorka (2017);
 • Złota Telekamera "Tele Tygodnia" (2018);
 • Wygrana w rankingu Gwiazdy Plejady w kategorii najlepszy styl (2019).


 • Link Instagram: @kurdejszatan

  Link Facebook: @BarbaraKurdejSzatan
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index