bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  9 stycznia 1984
 • Pochodzi z:
  Warszawa
 • Znany/a z...:
  ma na koncie burzliwe związki z Andrzejem Żuławskim i Piotrem Adamczykiem
 • Drugie imię:
  Anna
 • Zawód:
  aktorka telewizyjna i filmowa
 • Wzrost:
  163cm
 • Znak zodiaku:

Weronika Rosati - urodzona w Warszawie aktorka, córka polityka Dariusza Rosatiego i projektantki mody Teresy Rosati. W młodości kilka lat spędziła w Szwajcarii dokąd wyjechała z rodzicami. Początkowo uczyła się tańca pod okiem trenerów Studia Buffo, później pobierała naukę aktorstwa w prywatnej szkole Jana i Haliny Machulskich. Rozpoczęła również studia na łódzkiej filmówce, ale nigdy ich nie dokończyła. W 2006 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych i kontynuowała naukę gry aktorskiej w Los Angeles i Nowym Jorku.
Debiutowała rolą Niki w serialu "Klasa na obcasach". W Polsce największą popularność przyniosła jej rola w „Pitbullu” (serial i film) oraz w filmach - „W ciemności” i „Obława”. Jako jedna z niewielu polskich aktorek odniosła sukces również za granicą, biorąc udział w produkcjach takich jak „Iceman: Historia mordercy”, „Last Vegas”, „Kula w łeb”,  „Largo Winch II” czy "Ostatnia misja USS Indianapolis". Wiosną 2017 roku Weronikę Rosati zobaczymy w jednej z głównych ról w nowym serialu stacji TVN "Belle Epoque".
Weronika Rosati była trzykrotnie nominowana w Plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi”. Zyskała także nominację do Orła - nagrody Polskiej Akademii Filmowej za rolę w „Obławie”. Brała udział w programie "Ranking gwiazd", a także wystąpiła w 10. edycji "Tańca z Gwiazdami". W parze z Krzysztofem Hulbojem zajęli dziesiąte miejsce.

 

Weronika Rosati prywatnie

Prywatnie aktorka związana była z dziennikarzem Mariuszem Maxem Kolonko, raperem Tede czy dużo starszym od siebie reżyserem Andrzejem Żuławskim. Żuławski w swojej głośniej książce „Nocnik” przedstawił postać mogącą budzić skojarzenia z Rosati. Aktorka wytoczyła mu w związku z tym proces, który wygrała.

Potem Weronika Rosati związana była z aktorem Piotrem Adamczykiem, a po rozstaniu z nim z lekarzem ortopedą Robertem Śmigielskim.

Ma o dwanaście lat starszego brata Marcina. Na bierzmowaniu przyjęła imię Dolores.