Zielińska, Rosati, Wieniawa, Wesołowski na meczu w serialu Zawsze warto

Czy będzie trzeci sezon "Zawsze warto"? Fani czekają na decyzję stacji o nowej serii! 

Zielińska, Rosati, Wieniawa, Wesołowski na meczu w serialu Zawsze warto

Za nami finał drugiego sezonu serialu "Zawsze warto" w Polsacie, a fani wciąż nie wiedzą, czy powstanie trzeci sezon produkcji z Katarzyną Zielińską, Weroniką Rosati i Julią Wieniawą w rolach głównych. Co więcej - pojawiły się oficjalne informacje o nowym serialu stacji - "Maria Matejko". Co więc z "Zawsze warto"? Sprawdźcie, czego udało nam się dowiedzieć!

Czy będzie trzeci sezon "Zawsze warto"?

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że serial nie doczeka się trzeciego sezonu. Jak podawał Pudelek, powodem miała być stosunkowa niska oglądalność:

Nie ma żadnej decyzji, by kontynuować serial "Zawsze warto". Od początku miał on słabą oglądalność poniżej 1 miliona widzów i jest mało prawdopodobne, by w tej sytuacji ryzykować z kolejną transzą - mówi informator w rozmowie z Pudelkiem.

Julia Wieniawa, w rozmowie z Party.pl przyznała, że nie ma takich informacji. Dodała jednak, że ze względu na koronawirusa, wiele produkcji zostało wstrzymanych i nie podejmowane są jeszcze decyzje o  ich kontynuacji:

Z tego co wiem, stacja, na ten moment, jeszcze nie podjęła decyzji. Nawet nie mieli jak o tym myśleć, bo mieli wiele innych spraw związanych z koronawirusem. Wszystko się przesunęło w czasie. We wrześniu musimy praktycznie powtórzyć wiosenną ramówkę, mam na myśli wszystkie programy rozrywkowe (Julia występuje w "Tańcu z Gwiazdami - przyp. red.). Jak wszystko stanie na nogi, to wtedy dowiemy się, co dalej z serialem. Poza tym odnosząc się do plotek - oglądalność na IPLI mamy rekordową, więc patrzenie na liczby widzów tylko w telewizji, w czasach platform internetowych, jest niemiarodajne - powiedziała nam Julia kilka dni temu.

Z kolei produkcja również mówi, że nie dostała informacji od Polsatu o końcu „Zawsze warto”:

Nie dostaliśmy żadnych oficjalnych informacji ze strony Telewizji Polsat, że "Zawsze warto" nie będzie kontynuowane – zdradziła w rozmowie z "Party" Martyna Weryńska z Akson Studio, które zajmuje się produkcją serialu

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, serial „Zawsze warto” został zawieszony na czas nieokreślony, na pewno nie zobaczymy trzeciego sezonu jesienią. Julia Wieniawa podczas dzisiejszego live'a z Katarzyną Zielińską i Weroniką Rosati powiedziała: 

Na razie nie kręciliśmy trzeciego sezonu, bo był koronawirus. Ale mam nadzieję, że będzie. 

Aktorki dodały, że wystosują petycję i będą zbierały podpisy, aby trzeci sezon na pewno pojawił się na antenie! 

Niepokojący dla fanów „Zawsze warto” może być fakt, że Polsat planuje nowy serial (kryminalno-komediowy), który miałby zastąpić produkcję z Wieniawą, Zielińską i Rosati. Jego roboczy tytuł to „Maria Matejko”, a w roli głównej zobaczymy Paulinę Chruściel.

„Maria Matejko” to połączenie gatunków, które kocha widz Polsatu - kryminału, obyczaju i komedii. Będzie to lekki serial, który w trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa doda uśmiechu naszym widzom - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Zdjęcia do serialu mają zacząć się już w czerwcu, z kolei jego premiera na jesień 2020 roku lub wiosnę 2021 roku:

Chcielibyśmy wprowadzić „Marię Matejko” do jesiennej ramówki, ale niewykluczone że serial pokażemy wiosną przyszłego roku. Wszystko będzie zależeć od przebiegu okresu zdjęciowego produkcji, a ten będzie uzależniony od aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 - mówi Nina Terentiew. 

Czy to rzeczywiście oznaczałoby koniec „Zawsze warto”? Czekamy na decyzję stacji! 

Zawsze warto - Dorota odkryje prawdę?

Czy poznamy dalsze losy Ady, Marty i Doroty?

Julia Wieniawa, Weronika Rosati i Katarzyna Zielińska na planie serialu Zawsze warto
mat. prasowe

Do obsady w drugim sezonie dołączył Jakub Wesołowski. 

Julia Wieniawa i Jakub Wesołowski na planie serialu Zawsze warto
mat. prasowe

 

Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48