Meghan Markle - aktorka, księżna Sussexu i działaczka społeczna

Meghan Markle to amerykańska aktorka filmowa i serialowa, a od 2018 roku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci - Archiego i Lilibeth. Karierę aktorską rozpoczęła w 2002 roku w serialu "Szpital miejski". Ostatnim serialem z udziałem Meghan Markle był "W garniturach", w którym to zagrała jedną z głównych ról.Imię: Rachel Meghan

Nazwisko: Markle

Nazwisko panieńskie: Markle

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 04.08.1981 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka, działaczka społeczna, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jako żona księcia Sussexu Henryka (od 2018 r.)

Osoby - związki:Trevor Engelson (małżeństwo od 2011 do 2013 r.)Cory Vitiello (para od 2014 do 2016 r.)Henryk, książę Sussexu (para od 2016 r., małżeństwo od 2018 r.)

Rodzice: terapeutka i instruktorka jogi Doria Loyce Ragland, operator filmowy Thomas Wayne Markle

Dzieci: Archie Mountbatten-Windsor (ur. 2019), Lilibet Mountbatten-Windsor (ur. 2021)

Rodzeństwo: Thomas Markle Jr., Samantha Grant

BIO: Meghan Markle, a właściwie Rachel Meghan Markle, to amerykańska aktorka i działaczka społeczna, która w 2018 roku przyjęła tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronowej Kilkeel w związku z małżeństwem z księciem Sussexu, Henrykiem. Na początku 2020 roku wraz ze swoim małżonkiem postanowiła jednak odejść z brytyjskiego dworu, w związku z czym przestano nazywać parę Ich Królewskimi Wysokościami. W 2020 roku małżeństwo przeprowadziło się do Los Angeles, czyli rodzinnego miasta Meghan Markle. Aktorka jest córką znanego operatora filmowego Alvina Raglanda oraz terapeutki i instruktorki jogi Jeanette Arnold. Ma przyrodnie rodzeństwo - siostrę Samanthę Grant i brata Thomasa Markle. Studiowała stosunki międzynarodowe i historię teatru na Northwestern University w Evanston. Pracowała w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires, tworzyła zaproszenia ślubne, ale od najmłodszych lat pragnęła zająć się aktorstwem. Debiut Meghan przypada na 2002 rok, kiedy to wystąpiła w serialu "Szpital miejski". Na wielkim ekranie po raz pierwszy zaprezentowała się w filmie "Zupełnie jak miłość" z 2005 roku, gdzie wystąpiła obok Ashtona Kutchera. Pojawiła się również w serialach: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "90210", "Bez śladu" oraz "W garniturach", a także w dramacie "Twój na zawsze" czy filmie fabularnym "Szefowie wrogowie". Z obecnym mężem spotykała się w tajemnicy przed całym światem. W listopadzie 2016 roku Pałac Kensington oficjalnie potwierdził ich związek i zaapelował o zaprzestanie prześladowania Meghan Markle. W 2020 roku małżonkowie zrezygnowali z pełnienia wyższej funkcji w rodzinie królewskiej oraz tytułu księżnej Sussexu i księcia Sussexu. Meghan i Henryk wraz z dwójką swoich pociech prowadzą obecnie szczęśliwe życie w Los Angeles.

Znana z: filmu "Zupełnie jak miłość" (2005) oraz serialu "W garniturach" (2011-2018), a także małżeństwa z księciem Henrykiem z Walii, z którym doczekała się dwójki dzieci: Archiego Mountbatten-Windsor i Lilibet Mountbatten-Windsor. Meghan Markle jest również aktywną działaczką charytatywną. Jej działalność związana jest głównie z walką o prawa kobiet, a także ochroną środowiska. Warto wspomnieć, że Meghan walczyła o prawa kobiet już jako kilkunastoletnia dziewczynka. Po obejrzeniu reklamy płynu do mycia naczyń z hasłem: "Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami" wystosowała pismo do Hillary Clinton i programu młodzieżowego. Poglądy Markle zostały poparte, a w efekcie firma produkująca te środki czystości zmieniła hasło na ogólnikowe: "Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami". Meghan jest także zaangażowana w walkę o równość płci oraz tematykę postrzegania kobiet mieszanych ras.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Zupełnie jak miłość" (2005) - aktorka w filmie "Deceit" (2006) - aktorka w filmie "Good Behavior" (2008) - aktorka w filmie "The Apostles" (2008) - aktorka w filmie "Twój na zawsze" (2010) - aktorka w filmie "Idol z piekła rodem" (2010) - aktorka w filmie "The Candidate" (2010) - aktorka w filmie "The Boys and Girls Guide to Getting Down" (2011) - aktorka w filmie "Szefowie wrogowie" (2011) - aktorka w filmie "Dysfunctional Friends" (2012) - aktorka w filmie "Random Encounters" (2013) - aktorka w filmie "When Sparks Fly" (2014) - aktorka w filmie "Anti-Social" (2015) - aktorka w filmie "Dater's Handbook" (2016)

Płyty: brak

Książki:
 • "The Bench" (2021) - książka z obrazkami dla dzieci


 • Nagrody: brak

  LINK Instagram: @sussexroyal


  Link Facebook: brak
  Meghan Markle jest w trzeciej ciąży
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle jest w trzeciej ciąży? Najnowsze zdjęcia z randki pary wywołały wielkie zamieszanie!

  Meghan Markle nie pojawiła się na koronacji króla Karola III! Nie chodziło tylko o urodziny Archiego? Czyżby para spodziewała się kolejnego potomka?
  Milena Tuzimek
  książę Harry na koronacji Karola III
  Książę Harry
  Król Karol III
  brytyjska rodzina królewska

  Smutny i samotny książę Harry. Przejmujący widok na koronacji Karola III

  Na koronacji Karola III pojawił się książę Harry. Zgodnie z zapowiedziami przyszedł bez Meghan Markle. Przykry widok syna króla Wielkiej Brytanii.
  Mateusz Sidorek
  Aleksandra Kwaśniewska o depresji
  Aleksandra Kwaśniewska
  Meghan Markle

  Aleksandra Kwaśniewska gorzko o depresji i stracie. Nawiązała do Meghan Markle

  Aleksandra Kwaśniewska ujawniła, że jej kolega, który cierpiał na depresję, popełnił samobójstwo. Prezenterka przy okazji odniosła się też do kryzysu psychicznego Meghan Markle.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle w białym kostiumie i książę Harry
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Książę Harry ujawnia szczegóły pochówku nienarodzonego dziecka: "Wykopałem rękami dołek"

  Już 10 stycznia odbędzie się premiera autobiografii księcia Harry'ego, zatytułowanej "Spare". Teraz do sieci trafiły kolejne fragmenty dzieła. Zawierają informacje o poronieniu Meghan i pochówku nienarodzonego potomka.
  Anna Skalik
  Książę Harry i książę William
  Książę William
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Książę Harry i książę William pobili się przez Meghan Markle! "Powalił mnie na podłogę"

  W najnowszej biografii książę Harry opisał bójkę z bratem. Twierdzi, że książę William rzucił się na niego podczas kłótni. Następca tronu miał obrazić Meghan Markle.
  Mateusz Sidorek
  Harry i Meghan w ogniu krytyki
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Harry i Meghan pod obstrzałem. Amerykańskie media mają ich już dość!

  Harry i Meghan dotąd byli przychylnie postrzegani przez media w USA, które widziały w nich ofiary skostniałego brytyjskiego systemu. Okazuje się, że i Amerykanie są coraz bardziej sceptyczni.
  Anna Skalik
  Meghan Markle, księżna Kate
  Kate Middleton
  Meghan Markle

  Rodzina królewska wbija szpilę Meghan Markle po premierze dokumentu Netflixa! Ten gest mówi wszystko

  Kobiety z rodziny królewskiej najwyraźniej obejrzały dokument "Harry i Meghan", ponieważ w drodze na świąteczne kolędowanie uczyniły prosty gest, ucierając nosa żonie Harry'ego.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle, księżna Kate
  Kate Middleton
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan Markle kłamała na temat księżnej Kate?! Przyjaciółka zabrała głos

  Meghan Markle opowiedziała o poznaniu Kate i Williama. Zasugerowała, że para była bardzo sztywna i między nimi dało się czuć dystans. Przyjaciółka Kate zarzuciła jej kłamstwo!
  Mateusz Sidorek
  Książę Harry i Meghan Markle
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Książę Harry żałuje, że posłuchał Meghan Markle?! "Tęsknię za Wielką Brytanią, tęsknię za przyjaciółmi"

  Książę Harry dokonał szokującego wyznania w dokumencie Netflixa. Przyznał, że tęskni za spotkaniami rodzinnymi oraz przyjaciółmi, których stracił. Rozważa powrót?
  Mateusz Sidorek
  William i Kate z dziećmi na kolędowaniu
  Kate Middleton
  Książę William
  Książę Harry

  Księżna Kate i książę William na świątecznym koncercie z dziećmi! Afera z Meghan nie popsuła im humorów

  Księżna Kate i książę William oraz księżniczka Charlotte i książę George pojawili się na rodzinnym kolędowaniu w Opactwie Westminsterskim. O tych zdjęciach jest głośno.
  Bartek Ufniarz
  Książę Harry i książę William
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Książę Harry po raz pierwszy zdradza kulisy spotkania z rodziną królewską: "Brat się na mnie wydzierał"

  Dopiero dwa lata po opuszczeniu Londynu książę Harry zdradził, jak wyglądała rozmowa z rodziną królewską, gdy ujawnił, że nie chce dłużej pełnić książęcych obowiązków.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle i książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan Markle rzuca poważne oskarżenia królewskiej rodzinie! Pałac Buckingham donosił na nią tabloidom?

  W dokumencie Neflixa Meghan Markle zasugerowała, że royalsi donosili mediom na jej temat, żeby odwrócić uwagę od poważnych afer. Królewska rodzina rozsiewała o niej plotki?
  Mateusz Sidorek
  Książę Harry i Meghan Markle krytykowani za nowy zwiastun dokumentu
  Księżna Diana
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Krytycy miażdżą Meghan Markle i Harry'ego po nowym zwiastunie: "Diana byłaby przerażona"

  Zwiastun drugiej części dokumentu Netflixa "Harry i Meghan' wywołał oburzenie w mediach. Królewski ekspert stwierdził, że współpraca Sussexów jest "zdradziecka".
  Mateusz Sidorek
  Jak książę Harry poznał Meghan Markle? Para ujawnia kolejną wersję!
  Książę Harry
  brytyjska rodzina królewska
  Meghan Markle

  Jak książę Harry poznał Meghan Markle? Para ujawnia kolejną wersję!

  Historia początków znajomości Meghan Markle i księcia Harry'ego od lat budzi wiele kontrowersji. Jak wyglądały ich pierwsze randki? Małżonkowie zdradzają kolejne szczegóły.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Dlaczego Meghan Markle często ubiera się na czarno
  brytyjska rodzina królewska
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan celowo łamała protokół i ubierała się na czarno: "To było przemyślane"

  Gdy Meghan Markle pełniła funkcję księżnej Sussex, w jej stylizacjach często królowała czerń. Chciała zrobić komuś na złość, a może wręcz przeciwnie?!
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Książę Harry i Meghan Markle
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan i Harry pokazali syna i córkę w dokumencie Netflixa!

  Do tej pory Meghan i Harry ukrywali wizerunek Archiego i Lilibet. Teraz jednak dzieci pojawiły się w głośnym filmie, który trafił już na Netflixa.
  Karolina Błaszkiewicz
  Księżna Meghan jak Lady Di?
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle jest jak księżna Diana? Harry nie ma wątpliwości, internauci oburzeni 

  "Meg poświęciła wszystko, co kiedykolwiek znała, wolność, którą miała, aby dołączyć do mnie w moim świecie" - mówi książę Harry o swojej żonie, Meghan Markle.
  Bartek Ufniarz
  Meghan i Harry - kłamstwa w dokumencie Netflixa?
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan Markle i książę Harry okłamali widzów. Chodzi o rodzinę królewską

  Oburzenie wywołały już pierwsze słowa w dokumencie Netflixa o księciu Harrym i Meghan Markle. W czym minęli się z prawdą?
  Natalia Brzostowska
  Meghan Markle i królowa Elżbieta II
  Książę Harry
  Elżbieta II
  Meghan Markle

  Meghan Markle wyśmiewa się z pierwszego spotkania z Elżbietą II! "Myślałam, że to żart"

  W dokumencie Netflixa, Meghan Markle opowiedziała o pierwszym prywatnym spotkaniu z Elżbietą II. Żona księcia Harry'ego kpiła z zasad panujących na dworze.
  Mateusz Sidorek
  Król Karol III, Meghan Markle
  Książę Harry
  Król Karol III
  Meghan Markle

  Jest komentarz rodziny królewskiej na dokument Meghan i Harry'ego! To początek konfliktu?

  Meghan Markle i książę Harry znów ujawnili sekrety rodziny królewskiej. Tym razem za pomocą dokumentu Netflixa. Poznaliśmy stanowisko króla Karola III i jego bliskich.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle, księżna Kate, książę William
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan Markle uderza w Kate i Williama! W gorzkich słowach wspomina ich pierwsze spotkanie

  W najnowszym dokumencie Netflixa Meghan Markle zasugerowała, że księżna Kate i książę William są... sztywniakami. Jak twierdzi, mocno przejechała się już na samym początku ich znajomości.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle płacze w nowym dokumencie Netflixa 1
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Książę Harry i Meghan Markle o rasizmie i reakcji rodziny królewskiej: "Dlaczego miałaby być traktowana wyjątkowo?"

  Książę Harry i Meghan Markle poruszyli temat walki z rasizmem w nowym dokumencie Netflixa. Ujawnili reakcję rodziny królewskiej.
  Natalia Brzostowska
  Meghan Markle
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Meghan Markle i książę Harry manipulują widzami w dokumencie Netflixa?! "Absolutny skandal"

  Królewski korespondent pokazał mocne dowody na to, że książę Harry i Meghan Markle okłamali widzów w zwiastunie filmu Netflixa. Ujawnił kulisy powstania wykorzystanych materiałów.
  Mateusz Sidorek
  Książę Harry i Meghan Markle w dokumencie Netflixa
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Książę Harry w dokumencie Netflixa zdradza, że bał się o życie Meghan! "Byłem przerażony"

  W produkcji Netflixa książę Harry przyznaje, że kobiety żyjące w rodzinie królewskiej spotyka cierpienie. Nie chciał, by Meghan Markle skończyła jak jego matka, księżna Diana.
  Mateusz Sidorek
  Harry i Meghan Markle
  Książę Harry
  Meghan Markle
  Netflix

  Harry i Meghan "deklarują wojnę" z pałacem Buckingham. Nowy dokument Netflixa to "sabotaż"

  Na Netfliksie 8 grudnia pojawi się film o księciu Harrym i Meghan Markle. Na parę wylała się krytyka, a media pytają, czy "Harry naprawdę nienawidzi swojej rodziny tak bardzo"?
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle w białym kostiumie i książę Harry
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle pokazała syna! Archie zachwycił internautów: "Jaki słodziak"

  Książę Harry i Meghan Markle odsunęli się od rodziny królewskiej i w przeciwieństwie do innych jej członków chronią prywatność swoich dzieci. Tym razem mały Archie pojawił się na jednym z nagrań. Ależ on wyrósł!
  Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
  Książę Harry i Karol III w mundurach wojskowych
  Książę Harry
  Król Karol III
  Meghan Markle

  Książę Harry i Meghan nie przyjadą na święta do Karola III? Relacja "sięgają dna"

  Książę Harry podobno odrzuci zaproszenie od Karola III na święta. Rodzina królewska coraz bardziej obawia się autobiografii młodszego syna króla, która ukaże się po Nowym Roku.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle zrobiła nos?
  Meghan Markle

  Meghan Markle poprawiła sobie nos? W sieci roi się od dowodów

  Internauci wytykają Meghan Markle poprawki. Czy żona księcia Harry'ego faktycznie zdecydowała się na korektę nosa?
  Natalia Brzostowska
  Meghan Markle po raz pierwszy opowiedziała o żałobie po śmierci Elżbiety II
  Elżbieta II
  Meghan Markle

  Meghan Markle pierwszy raz o śmieci Elżbiety II: "To był trudny okres"

  W wywiadzie dla "Variety" Meghan Markle po raz pierwszy opowiedziała o żałobie po śmierci Elżbiety II. Zdradziła też, jak czuła się w Wielkiej Brytanii podczas pogrzebu.
  Mateusz Sidorek
  Meghan Markle na pogrzebie Elżbiety II
  Książę Harry
  Meghan Markle

  Meghan Markle i książę Harry chcą upokorzyć rodzinę królewską? "Tu chodzi tylko o pieniądze"

  Meghan Markle i książę Harry specjalnie uderzyli w rodzinę królewską? Ekspert nie ma wątpliwości, że Meghan buduje swoją pozycję.
  Milena Tuzimek
  Nasze akcje
  Douglas
  Styl życia
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa