Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Hybryda na paznokciach
Instagram
Fleszstyle

Jak zrobić hybrydę na paznokciach w domu? Poradnik dla początkujących krok po kroku

Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku.

Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku.

Jak polscy piłkarze nazywają swoje dzieci? Robert Lewandowski i Maciej Rybus tradycyjnie, Kamil Glik oryginalnie!

Lakier hybrydowy – trwałe i piękne paznokcie

Zaletą lakierów hybrydowych jest wysoka odporność na zadrapania, odpryskiwanie i uszkodzenia. Lakier hybrydowy jest połączeniem atutów klasycznego lakieru do paznokci oraz manicure żelowego. Produkt ma elastyczną konsystencję, po nałożeniu na płytkę wygląda naturalne i jest bardzo żywotny. Utwardza płytkę paznokcia. Pomimo nałożenia kilku warstw, powierzchnia paznokcia wygląda jak cienka jednolita tafla. Lakier hybrydowy nie odpryskuje i pięknie lśni. Produkt utrzymuje się na paznokciach około dwóch tygodni. Nie ma więc konieczności wykonywania zabiegu tak często, jak przy manicure zrobionym klasycznym lakierem. Walorem manicure hybrydowego jest także minimalna ingerencja w płytkę paznokcia. Paznokcie hybrydowe to rozwiązanie dla tych osób, które chcą cieszyć się długotrwałym efektem pięknego manicure bez względu na codzienne obowiązki.

Zabieg manicure hybrydowego

Lakier hybrydowy nakładamy jak zwykły lakier. Po nałożeniu na paznokieć kosmetyk należy utwardzić w specjalnej lampie UV lub LED. Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest nałożenie top coatu, który wygładzi, ujednolici i nada paznokciom lśniący blask. Lakiery hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Barwy można łączyć tworząc efekt stopniowego przechodzenia kolorów – ombre lub fantazyjne wzorki i rysunki. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nadawanie paznokciom tzw. efektu syrenki. Metoda ta polega na zdobieniu paznokci hybrydowych specjalnym pyłkiem opalizującym w różnej kolorystyce.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Opis metody krok po kroku

Do wykonania paznokci hybrydowych potrzebujemy: przyrządu do odsunięcia skórek, np. bambusowego patyczka kosmetycznego, patyczków kosmetycznych i wacików bezpyłkowych (lepiej unikać tradycyjnych wacików, których pyłki mogą zostać na paznokciu i być widoczne po nałożeniu lakieru). Niezbędna będzie także lampa UV lub LED, preparat odtłuszczający paznokcie, baza pod lakier hybrydowy, dowolny kolor lakieru hybrydowego oraz utwardzacz.

Wykorzystaj dostępne kody promocyjne Aliexpress i zamów wszystkie artykuły do samodzielnego wykonania paznokci hybrydowych.

Krok pierwszy – przygotowanie paznokci

Przed aplikacją lakieru należy odsunąć skórki bambusowym patyczkiem kosmetycznym i spiłować paznokcie na równo. Następnie odtłuszczamy płytkę wacikiem bezpyłkowym zwilżonym w preparacie do odtłuszczania paznokci. Płytkę paznokcia można także lekko zmatowić blokiem polerskim. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie spiłować paznokcia, a wyłącznie lekko zmatowić jego powierzchnię.

Krok drugi – baza pod paznokcie hybrydowe

Na tak przygotowane paznokcie nakładamy bazę pod lakier hybrydowy. Czynność tę wykonujemy powoli i precyzyjnie, aby baza nie spłynęła na skórki i wał paznokciowy. Po nałożeniu jednej cienkiej warstwy, paznokcie wkładamy do lampy. W lampie LED wystarczy 30 sekund, w lampie UV minuta.

Krok trzeci – nakładanie lakieru hybrydowego

Po wyjęciu dłoni z lampy nakładamy warstwę kolorowego lakieru hybrydowego. Ważne, aby lakier nakładać tuż przy skórkach u nasady paznokcia. W ten sposób odrosty paznokci będą przez dłuższy czas mniej widoczne. W przypadku, gdy podczas malowania zabrudzimy lakierem skórki wokół paznokcia, należy od razu oczyścić je patyczkiem kosmetycznym. Po utwardzeniu w lampie produkt można będzie usunąć tylko ścinając go cążkami. Po nałożeniu pierwszej warstwy paznokcie wkładamy do lampy na 60 sekund (LED) lub 2 minuty (UV). Następnie aplikujemy drugą warstwę lakieru i ponownie wkładamy paznokcie do lampy.

Krok czwarty – utrwalenie i błysk

Jeżeli obie warstwy koloru zostały nałożone i utwardzone w lampie, efekt dopełniamy top coatem. Jest to produkt, który utrwali manicure i nada mu połysk. Na rynku dostępne są także top coaty, które dają efekt matowych paznokci. Top coat także należy utwardzić w lampie (UV – 2 minuty), LED (60 sekund). Gotowy manicure przecieramy wacikiem zwilżonym płynem odtłuszczającym, aby usunąć lepką warstwę, która jest na powierzchni paznokci.

Oto najlepsze zestawy do zrobienia hybrydy w domu. To prostsze niż ci się wydaje!


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
syrenka na paznokciach
©honcharr/fotolia
Fleszstyle
Efekt syrenki na paznokciach, czyli manicure z lśniącym pyłkiem
Efekt syrenki na paznokciach to lśniący manicure wykonany za pomocą specjalnego opalizującego pyłku. Pyłek przeznaczony jest do manicure hybrydowego, utwardzanego w lampie UV.

Efekt syrenki na paznokciach to lśniący manicure wykonany za pomocą specjalnego opalizującego pyłku. Pyłek przeznaczony jest do manicure hybrydowego, utwardzanego w lampie UV.   Pyłek opalizujący -  niezbędny element efektu syrenki Efekt syrenki to prosta metoda zdobienia paznokci za pomocą nałożenia drobnego pyłku. Pyłek ten jest znacznie drobniejszy niż tradycyjny brokat. Po nałożeniu go na warstwę dyspersyjną – wilgotną i lepką powierzchnię żelu utwardzonego w lampie UV – pyłek opalizuje w różnej kolorystyce. Pyłek opalizujący daje efekt idealnej, połyskującej tafli. Z pyłkiem można eksperymentować nakładając go np. tylko na połowę lub same końcówki paznokcia. Na rynku dostępne są różne kolory pyłku, np. złoty, srebrny, turkusowy, różowy lub holo (drobinki iskrzące się w różnych kolorach). Douglas promocje to świetna okazja, aby kupić sobie modne pyłki opalizujące i nadać swoim paznokciom efekt syrenki. Efekt syrenki – wykonanie krok po kroku Aby uzyskać na paznokciach opalizujący efekt niezbędne są: lampa UV (36W), baza, lakier w dowolnym kolorze i utwardzacz do manicure hybrydowego oraz pyłek opalizujący. Krok 1 – Przygotowanie paznokci i nałożenie bazy Pierwszym krokiem wykonania manicure z efektem syrenki jest tradycyjne przygotowanie paznokci do manicure . Paznokcie należy równo spiłować, odsunąć skórki i nałożyć bazę do manicure hybrydowego. Bazę utwardzamy przez 2 minuty w lampie UV o mocy 36 W. Krok 2 – Manicure hybrydowy pod efekt syrenki Kolejną czynnością jest wykonanie manicure hybrydowego , czyli nałożenie dwóch warstw specjalnego lakieru hybrydowego (lakier hybrydowy łączy w sobie zalety manicure tradycyjnego, żelowego i akrylowego; manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia i nie odpryskuje) i...

kobieca dłoń pod lampą do manicure hybrydowego
©Robert Przybysz/Fotolia.com
Fleszstyle
Świecące paznokcie za pomocą lakieru hybrydowego fluo i neonowego pyłu fluorescencyjnego
Paznokcie świecące w ciemności wykonuje się za pomocą specjalnych lakierów hybrydowych fluo lub opalizującego pyłu fluorescencyjnego. Lakier należy utwardzić w lampie UV. Jest on transparentny, dlatego w dziennym świetle zupełnie go nie widać. W ciemności paznokcie pokryte lakierem fluo zaczynają świecić.

Paznokcie świecące w ciemności wykonuje się za pomocą specjalnych lakierów hybrydowych fluo lub opalizującego pyłu fluorescencyjnego. Lakier należy utwardzić w lampie UV. Jest on transparentny, dlatego w dziennym świetle zupełnie go nie widać. W ciemności paznokcie pokryte lakierem fluo zaczynają świecić. Opakowanie pyłku fluorescencyjny kosztuje około 20-25 złotych. Za lakier hybrydowy fluo zapłaci się od 25 do 30 złotych. Lakier hybrydowy świecący w ciemności Kolor lakieru hybrydowego, który świeci w ciemności jest transparentny. Można go używać samodzielnie lub nakładać na inny kolor. Aby zrobić świecące paznokcie, postępuje się jak w przypadku tradycyjnego manicure hybrydowego . Najważniejsze elementy zabiegu to: oczyszczenie i odtłuszczenie płytki oraz utwardzanie kolejnych warstw lakieru w specjalnej lampie UV. Manicure trzeba wykonywać bardzo precyzyjnie, dzięki temu paznokcie hybrydowe utrzymają się dłużej. Po ostatnim naświetlaniu płytki, nakłada się lakier fluorescencyjny i ponownie utwardza paznokcie w lampie. Świecące paznokcie – pył fluorescencyjny Świecące paznokcie można wykonać za pomocą pyłu fluorescencyjnego, którego używa się, aby zrobić efekt syrenki  na płytce. Preparat można łączyć z żelami UV, lakierem hybrydowym lub akrylem. Specjalny pyłek nakłada się na lepką warstwę, co daje efekt gładkiej, połyskującej tafli. Najpopularniejsze kolory preparatu to odcienie neonowej zieleni, żółci, pomarańczy, różu, turkusu, srebra i złota. Jak zrobić lakier fluorescencyjny do paznokci? Świecące paznokcie można wykonać, nie używając do tego utwardzającej lampy UV. Wystarczy odrobinę pyłu fluorescencyjnego dodać do zwykłego lakieru do paznokci, najlepiej bezbarwnego. Po wymieszaniu proszku w słoiczku płytkę maluje się dowolnie wybranym kolorowym lakierem. Gdy warstwa...

Jak ściągnąć hybrydę?
EastNews
Fleszstyle
Jak zdjąć hybrydę w domu? Oto genialny sposób, dzięki któremu nie zniszczysz płytki paznokci
Usuwanie lakieru hybrydowego to prosta czynność, którą można zrobić samodzielnie w domu. Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około dwóch-trzech tygodni. Po upływie tego czasu, trzeba go zdjąć, ponieważ paznokieć odrasta i widać nieestetyczną przestrzeń pomiędzy lakierem a skórkami u nasady paznokcia.

Usuwanie lakieru hybrydowego to prosta czynność, którą można zrobić samodzielnie w domu. Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około dwóch-trzech tygodni. Po upływie tego czasu, trzeba go zdjąć, ponieważ paznokieć odrasta i widać nieestetyczną przestrzeń pomiędzy lakierem a skórkami u nasady paznokcia. Przyrządy potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego Do usunięcia hybrydowego manicure potrzebne są: specjalna folia aluminiowa z wacikiem w środku (opcjonalnie pocięta w prostokątne kawałki zwykła folia aluminiowa i bezpyłowe waciki kosmetyczne), pilniczek drobnoziarnisty, drewniany patyczek bambusowy lub metalowe kopytko kosmetyczne (pusher), aceton, oliwka pielęgnująca i blok polerski. Krok 1 – Piłowanie Pilniczkiem drobnoziarnistym opiłowujemy wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego. Robimy to delikatnie, lekko dotykając powierzchni paznokcia . Nie należy mocno dociskać pilniczka, ponieważ możemy uszkodzić płytkę. Krok 2 – Aceton Lakier hybrydowy nie reaguje na zwykły zmywacz, dlatego do jego usunięcia najlepiej posłużyć się acetonem. Jeżeli mamy specjalną folię do usuwania manicure hybrydowego, na wacik obficie nalewamy aceton i owijamy nią palec – do paznokcia powinien przylegać fragment z nasączonym wacikiem. Jeśli nie posiadamy specjalnej folii, możemy wykorzystać zwykłe waciki bezpyłowe i folię aluminiową pociętą w prostokąty. Wacik nasączamy acetonem i przykładamy do paznokcia. Folią owijamy górną część palca z wacikiem i lekko dociskamy do paznokcia. Z tak owiniętymi palcami czekamy 12-15 minut . Krok 3 – Usunięcie lakieru hybrydowego Po upływie ok. 15 minut zdejmujemy folię z jednego palca i za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka usuwamy lakier . Przykładamy przyrząd do paznokcia i zsuwamy rozmiękczoną warstwę lakieru kierując się od nasady paznokcia ku...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner