Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
niebieskie ombre
©Svetlana Fedoseeva/fotolia
Fleszstyle

Paznokcie ombre, czyli manicure z efektem cieniowania

Paznokcie ombre to manicure, który ma dać efekt stopniowego mieszania się jednego koloru z drugim. Najlepszy efekt daje łączenie kolorów od ciemnego do jasnego.

Paznokcie ombre to manicure, który ma dać efekt stopniowego mieszania się jednego koloru z drugim. Najlepszy efekt daje łączenie kolorów od ciemnego do jasnego.

Jaki rozmiar buta mają gwiazdy? Katarzyna Cichopek ma 34! A Joanna Koroniewska? Nie zgadniecie

Paznokcie ombre – wykonanie krok po korku

Do zrobienia ombre na paznokciach potrzebujemy trzech odcieni lakierów, np. białego, turkusowego i czarnego, bazy pod lakier, utwardzacza, wacika kosmetycznego, zmywacza do paznokci, małej gęstej gąbeczki (np. kuchennej) i patyczka kosmetycznego.

Krok 1 – Przygotowanie paznokci i nałożenie bazy

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci do manicure, czyli spiłowanie, odsunięcie skórek, odtłuszczenie płytki wacikiem ze zmywaczem i nałożenie bazy. Baza chroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem.

Krok 2 – Malowanie całej płytki paznokcia

Po wyschnięciu bazy płytkę paznokcia malujemy najjaśniejszym kolorem – w naszym przypadku jest to kolor biały.

Krok 3 – Stemplowanie

Na gąbce malujemy trzy różnokolorowe pasma dowolnej grubości – jedno nad drugim – w takiej kolejności, aby najciemniejszy kolor był u nasady paznokcia, jaśniejszy w środku, a najjaśniejszy na końcówkach. Na brzegach pasma powinny na siebie nachodzić, tak aby kolory się nie odcinały. Gąbkę z nałożonymi lakierami przykładamy do każdego paznokcia. Po nałożeniu lakieru na wszystkie paznokcie, ponownie aplikujemy pasma na gąbkę i nakładamy drugą warstwę lakieru na paznokcie. Jeżeli chcemy, aby efekt był bardziej intensywny, wykonujemy 3-4 stemplowania.

Krok 4 – Podkreślenie końcówek

Najlepszy efekt ombre na paznokciach uzyskamy, jeżeli najjaśniejszy kolor będzie mocno podkreślony. Aby tego dokonać na czysty brzeg gąbki nakładamy pasmo białego lakieru (nie szersze niż to, które znajduje się na paznokciach) i stemplujemy gąbką wyłącznie jasne końcówki.

Krok 5 – Oczyszczenie skórek

Aby usunąć lakier, który osadził się na skórkach, zanurzamy patyczek kosmetyczny w zmywaczu i powolnymi, precyzyjnymi ruchami oczyszczamy skórki, starając się nie dotykać płytki paznokcia.

Krok 6 – Utwardzenie manicure

Ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza, który oprócz tego, że utrwali nasz manicure to dodatkowo nada mu jednolity, gładki wygląd. 

 


czerwone ombre na paznokciach
©Nobilior/fotolia
Fleszstyle
Czerwone paznokcie w stylu ombre
Czerwone paznokcie pomalowane w stylu ombre stale cieszą się popularnością. Stopniowe przechodzenie kolorów, które u nasady paznokcia przechodzi w intensywne bordo, pasuje zarówno do stylizacji wieczorowej, jak i na co dzień.

Czerwone paznokcie pomalowane w stylu ombre stale cieszą się popularnością. Stopniowe przechodzenie kolorów, które u nasady paznokcia przechodzi w intensywne bordo, pasuje zarówno do stylizacji wieczorowej, jak i na co dzień. Paznokcie ombre – wykonanie krok po korku Do wykonania czerwono-bordowego manicure ombre potrzebujemy dwóch odcieni lakieru – intensywnej czerwieni i bordo, bazy pod lakier, utwardzacza, zmywacza do paznokci, wacika kosmetycznego, małej gąbeczki (kosmetycznej lub kuchennej) i patyczka kosmetycznego.   Krok 1 – Przygotowanie paznokci Pierwszą czynnością jest przygotowanie paznokci do manicure . Polega ona na spiłowaniu paznokcia papierowym pilniczkiem (podczas piłowania wykonujemy ruch tylko w jedną stronę, aby nie szarpać płytki paznokcia), odsunięciu skórek narastających na paznokieć, odtłuszczeniu płytki wacikiem ze zmywaczem i nałożeniu bazy. Baza chroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem .   Krok 2 – Malowanie Po wyschnięciu bazy paznokcie malujemy równomiernie jedną warstwą czerwonego lakieru . Czekamy, aby lakier całkowicie wysechł.   Krok 3 – Stemplowanie Na gąbce malujemy lakierem dwa pasma (jedno bordowe i jedno czerwone). Pasma mogą mieć dowolną grubość, ale powinny być namalowane jedno nad drugim – w takiej kolejności, aby kolor bordowy był u nasady paznokcia, a czerwony na końcówkach. Na brzegach (w połowie długości paznokcia) pasma powinny na siebie nachodzić, tak aby kolory się przenikały . Gąbkę z nałożonymi lakierami przykładamy do każdego paznokcia. Jeżeli pasma są odciśnięte na każdym paznokciu, ponownie aplikujemy lakier na gąbkę i stemplujemy paznokcie. Jeżeli chcemy, aby efekt był bardziej intensywny, wykonujemy 3-4 stemplowania.   Krok 4 – Podkreślenie...

ładne paznokcie
©Studio KIVI/fotolia
Fleszstyle
Biało-niebieski odwrócony french manicure
Odwrócony french manicure znany jest także jako reverse manicure. Jest to propozycja odświeżenia klasycznego francuskiego manicure. Połączenie niebieskiego i białego lakieru do paznokci jest doskonałą propozycją na piękne słoneczne dni. Taki manicure poprawi nastrój i sprawi, że dłonie będą wyglądały estetycznie i bardzo świeżo.

Odwrócony french manicure znany jest także jako reverse manicure. Jest to propozycja odświeżenia klasycznego francuskiego manicure. Połączenie niebieskiego i białego lakieru do paznokci jest doskonałą propozycją na piękne słoneczne dni. Taki manicure poprawi nastrój i sprawi, że dłonie będą wyglądały estetycznie i bardzo świeżo. Do wykonania odwróconego french manicure potrzebujemy: dwóch lakierów – jasnoniebieskiego i białego, bambusowego patyczka kosmetycznego, papierowego pilniczka, zmywacza do paznokci, wacików bezpyłkowych, bazy pod manicure oraz utwardzacza do manicure. Krok 1 – Baza i przygotowanie paznokci do manicure Przed wykonaniem każdego manicure należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Piłujemy paznokcie papierowym pilniczkiem a za pomocą bambusowego patyczka kosmetycznego ostrożnie odsuwamy skórki. Płytkę odtłuszczamy wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Następnie aplikujemy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie nie będą się przebarwiały . Krok 2 – Nałożenie niebieskiego lakieru do paznokci Kiedy baza zupełnie zaschła równomiernie malujemy paznokcie niebieskim lakierem . Wystarczy nałożenie jednej warstwy. Ważne, aby lakier bazowy był nałożony precyzyjnie tuż przy samych skórkach. Krok 3 – Biały lakier do paznokci i niebieskie księżyce u nasady paznokcia Za pomalowanie warstwy białego lakieru do paznokci zabieramy się w chwili, gdy warstwa niebieskiego lakieru zupełnie zaschła . Białym lakierem malujemy całą płytkę paznokcia. Malowanie zaczynamy odsuwając się ok. 3-4 mm od nasady paznokcia (zależnie od tego jaką grubość księżyca u nasady paznokcia chcemy uzyskać), tak aby widoczna była warstwa niebieskiego lakieru,. Czekamy, aby biały lakier całkowicie wysechł i nakładamy drugą warstwę białego lakieru, aby kolor był intensywny, a spod spodu nie przebijał kolor niebieski . Krok 4 –...

białe paski na paznokciach
©kseniia_khomenko/fotolia
Fleszstyle
Białe paski na paznokciach – technika malowania
Białe paski na paznokciach to popularny trend w technikach malowania paznokci, nie tylko we french manicure. Sprawiają, że dłonie wyglądają elegancko i bardzo estetycznie. Precyzyjnie namalowane białe paseczki na paznokciach można wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego samoprzylepną taśmę kosmetyczną.

Białe paski na paznokciach to popularny trend w technikach malowania paznokci, nie tylko we french manicure. Sprawiają, że dłonie wyglądają elegancko i bardzo estetycznie. Precyzyjnie namalowane białe paseczki na paznokciach można wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego samoprzylepną taśmę kosmetyczną. Do namalowania pasków na paznokciach potrzebujemy: dwóch lakierów, np. białego i różowego, wąskiej samoprzylepnej taśmy kosmetycznej (dostępne są w drogeriach stacjonarnych i internetowych w cenie ok. 2-3 zł), pęsety, papierowego pilniczka do paznokci, wacików bezpyłkowych, zmywacza, bambusowego patyczka kosmetycznego i utwardzacza do manicure.   Krok 1 – Przygotowanie paznokci i aplikacja bazy Przed wykonaniem białych pasków na paznokciach powinniśmy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia . Papierowym pilniczkiem piłujemy je w jednym kierunku na równo. Bambusowym patyczkiem odsuwamy delikatnie skórki. Następnie płytkę paznokci odtłuszczamy bezpyłkowym wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Na oczyszczoną płytkę nakładamy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie się nie przebarwią pod wpływem lakieru .   Krok 2 – Nałożenie lakieru W chwili, gdy płytka paznokcia jest gotowa, równomiernie malujemy paznokcie na kolor różowy. Jeżeli lakier nie pokrył płytki jednolicie, warto nałożyć drugą warstwę kosmetyku.   Krok 3 – Białe paski na paznokciach Za malowanie białych pasków na paznokciach zabieramy się dopiero wówczas, gdy lakier bazowy całkowicie wyschnie. Dzięki temu lakier nie odklei się od paznokcia razem z taśmą. Z wąskiej taśmy kosmetycznej wycinamy dowolną liczbę dwu-trzycentymetrowych paseczków. Liczba paseczków zależy od tego jak szerokie chcemy mieć paski (im szersze paski tym mniej wycinamy paseczków z taśmy) . Wycięte paseczki przyklejamy do paznokcia w równych odstępach (najlepiej, aby ostępy...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner