Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
malowanie paznokci lakierem na czerwono
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Kiedy manicure może zaszkodzić

Manicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk – polega na zastosowaniu preparatów pielęgnacyjnych, wyrównaniu płytki paznokcia i pomalowaniu jej lakierem. Dzięki manicure dłonie wyglądają bardzo estetycznie, a paznokcie są odżywione i zadbane. Przeciwwskazania do manicure dotyczą przede wszystkim stanów chorobowych paznokci, ale także ich zbytniego uszkodzenia.

Manicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk – polega na zastosowaniu preparatów pielęgnacyjnych, wyrównaniu płytki paznokcia i pomalowaniu jej lakierem. Dzięki manicure dłonie wyglądają bardzo estetycznie, a paznokcie są odżywione i zadbane. Przeciwwskazania do manicure dotyczą przede wszystkim stanów chorobowych paznokci, ale także ich zbytniego uszkodzenia.

Ogólnie przeciwwskazania do wykonywania manicure

Niezależnie od rodzaju manicure – czy to będzie klasyczny, hybrydowy czy japoński, nie powinny temu zabiegowi poddawać się panie, które cierpią na:

  • grzybicę i drożdżyce skóry i paznokci,
  • stany ropne i infekcyjne,
  • stany alergiczne i alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów,
  • choroby wirusowe.

Z manicure powinno się zrezygnować również w przypadku problemów z krzepliwością krwi, których konsekwencją są długo i trudno gojące się rany.

Przeciwwskazania do manicure klasycznego

Manicure klasyczny polega na nadaniu paznokciom kształtu dopasowanego do dłoni, wygładzeniu różnych nierówności paznokcia i w razie potrzeby odsunięciu i wycięciu skórek. Następnie paznokcie zostają odżywione i natłuszczone. Manicure klasyczny często jest kończony malowaniem paznokci lakierem.

 

Ponieważ podczas zabiegu skórki wycina się za pomocą specjalnych cążków, przeciwwskazaniem do wykonania manicure klasycznego są wszelkie przerwania ciągłości naskórka wokół paznokci, a więc skaleczenia, zadrapania, stany zapalne. Nie można go wykonywać również w przypadku zaniku płytki paznokcia.

Przeciwwskazania do manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest malowaniem paznokci przy użyciu klasycznego lakieru do paznokci połączonego z żelem, dzięki czemu kolor na płytce utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Mimo że jest to zabieg bezpieczny i, jak twierdzą kosmetyczki, można go stosować niemal bez ograniczeń, to również on ma pewne przeciwwskazania. Manicure hybrydowego nie powinny stosować z pewnością osoby, których płytki paznokcia są w kiepskim stanie – co prawda ten rodzaj manicure odżywia ją, jednak po dwóch tygodniach zmywa się go za pomocą zmywacza z acetonem, który nie jest obojętny dla paznokci. Może to pogorszyć stan paznokcia. Z manicure hybrydowego nie powinny korzystać również panie, które dopiero usunęły sztuczne paznokcie. Po tym zabiegu naturalne paznokcie są bardzo osłabione – należy im dać dwa tygodnie na naturalną regenerację.

 

Chociaż ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonania manicure hybrydowego, nie poleca się go od ósmego miesiąca ciąży. Wynika to z tego, że w niektórych szpitalach lekarze i pielęgniarki ze względów bezpieczeństwa nie pozwalają na to, by matka miała podczas porodu pomalowane paznokcie.

Przeciwwskazania do manicure japońskiego

Manicure japoński polega na wzmocnieniu naturalnej płytki paznokcia za pomocą krzemionki z Morza Japońskiego, witamin, keratyny i pszczelego pyłku. Jednocześnie paznokciom nadaje się połysk dzięki wcieraniu specjalnej pasty. Mimo że jest to zabieg prozdrowotny, także jego nie powinno się wykonywać bezpośrednio po zdjęciu akrylowych czy żelowych paznokci. Cienka płytka, tak jak w przypadku manicure hybrydowego, musi mieć czas na regenerację. Problemem przy tego rodzaju manicure jest także nadmiernie spiłowana płytka paznokcia, co często łączy się właśnie ze stosowaniem sztucznych paznokci.

 

Uogólniając, dopóki wokół paznokci są jakiekolwiek rany, skaleczenia, stany zapalne, innymi słowy – gdy dłonie i paznokcie chorują, żaden manicure nie jest wskazany, ponieważ można doprowadzić do zaognienia już zaistniałych stanów chorobowych. Jeśli masz wątpliwości, czy paznokcie są już wystarczająco naturalnie zregenerowane, by poddać się zabiegowi, skonsultuj się z kosmetyczką.


Hybryda na paznokciach
Instagram
Fleszstyle
Jak zrobić hybrydę na paznokciach w domu? Poradnik dla początkujących krok po kroku
Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku.

Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku. Lakier hybrydowy – trwałe i piękne paznokcie Zaletą lakierów hybrydowych jest wysoka odporność na zadrapania, odpryskiwanie i uszkodzenia. Lakier hybrydowy jest połączeniem atutów klasycznego lakieru do paznokci oraz manicure żelowego. Produkt ma elastyczną konsystencję, po nałożeniu na płytkę wygląda naturalne i jest bardzo żywotny. Utwardza płytkę paznokcia. Pomimo nałożenia kilku warstw, powierzchnia paznokcia wygląda jak cienka jednolita tafla. Lakier hybrydowy nie odpryskuje i pięknie lśni. Produkt utrzymuje się na paznokciach około dwóch tygodni. Nie ma więc konieczności wykonywania zabiegu tak często, jak przy manicure zrobionym klasycznym lakierem. Walorem manicure hybrydowego jest także minimalna ingerencja w płytkę paznokcia. Paznokcie hybrydowe to rozwiązanie dla tych osób, które chcą cieszyć się długotrwałym efektem pięknego manicure bez względu na codzienne obowiązki. Zabieg manicure hybrydowego Lakier hybrydowy nakładamy jak zwykły lakier. Po nałożeniu na paznokieć kosmetyk należy utwardzić w specjalnej lampie UV lub LED. Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest nałożenie top coatu , który wygładzi, ujednolici i nada paznokciom lśniący blask. Lakiery hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Barwy można łączyć tworząc efekt stopniowego przechodzenia kolorów – ombre lub fantazyjne wzorki i rysunki. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nadawanie paznokciom tzw. efektu syrenki. Metoda ta polega na zdobieniu paznokci hybrydowych specjalnym pyłkiem opalizującym w różnej kolorystyce....

malowanie-paznokci
Flickr/Angie Chung/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Poznaj zasady perfekcyjnego manicuru
Ładny manicure można zrobić samemu. Pielęgnacja paznokci to nie tylko malowanie lakierem, ale i zadbanie o kształt i zdrowie płytki paznokciowej.

Ładny manicure można zrobić samemu. Pielęgnacja paznokci to nie tylko malowanie lakierem, ale i zadbanie o kształt i zdrowie płytki paznokciowej.   Kształty i kolory paznokci zmieniają się w zależności od aktualnej mody. Jeśli jednak nie mamy czasu udać się do kosmetyczki, możemy samodzielnie wykonać perfekcyjny manicure w domu . A B C manicure Manicure krok po kroku rozpoczynamy od zmycia lakieru. Ważne jest użycie odpowiedniego zmywacza, ponieważ źle dobrany może wyrządzić wiele szkód - paznokcie staną się łamliwe i kruche, płytka wysuszy się. Za te wszystkie zniszczenia odpowiedzialny jest aceton. Przed zakupem produktu zapoznaj się z jego składem, ponieważ w drogeriach są dostępne zmywacze bezacetonowe. Lakier zmywamy, przeciągając waciki od nasady paznokcia do jego czubka.   Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest dokładne spiłowanie płytki paznokcia. W tym sezonie na topie jest kształt migdałowy bądź owalny. Istotne jest użycie delikatnego pilnika, najlepiej szklanego lub papierowego. Unikaj metalowych, bo to one są przyczyną postrzępienia naszych paznokci. A więc jak dobrze spiłować paznokcie? To bardzo proste. Zacznij opiłowywać płytkę od boku, następnie kieruj się ku górze. Zabieg staraj się wykonywać w jednym kierunku.   Następnie zajmij się skórkami wokół paznokci. Przygotuj miseczkę z wodą i dodaj do niej sok z cytryny. Cytryna jest niezbędnym składnikiem, gdyż dzięki niej twoje skórki będą zmiękczone i łatwiej je usuniesz. W przygotowanej miksturze zamocz opuszki palców, po czym osusz je i za pomocą patyczka higienicznego, nasmaruj płytkę paznokcia i skórki oliwką. Za pomocą patyczka lub szpatułki odsuwaj skórki ku górze, a potem cążkami delikatnie wycinaj. Na koniec umyj dłonie i osusz je. Malowanie paznokci krok po kroku Na wypolerowane...

Profesjonalny pedicure
© belyjmishka/Fotolia.com
Fleszstyle
Pedicure hybrydowy: jak go wykonać i czym zmywać
Lakier hybrydowy to połączenie klasycznego lakieru do paznokci z utwardzanym żelem. Nakłada się go pędzelkiem zanurzonym w lakierze, ale każdą warstwę suszy się i utwardza pod lampą z promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu efekt jest bardzo trwały – kolor trzyma się od 2 do 3 tygodni. Hybrydę można nakładać także na paznokcie u stóp.

Lakier hybrydowy to połączenie klasycznego lakieru do paznokci z utwardzanym żelem. Nakłada się go pędzelkiem zanurzonym w lakierze, ale każdą warstwę suszy się i utwardza pod lampą z promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu efekt jest bardzo trwały – kolor trzyma się od 2 do 3 tygodni. Hybrydę można nakładać także na paznokcie u stóp.   Hybryda na stopach to dobre rozwiązanie na wyjazd wakacyjny, kiedy dużo chodzimy w butach z odkrytymi palcami , ale nie mamy czasu na częste odświeżanie koloru paznokci. Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy na stopach w domu Pedicure hybrydowy możesz wykonać samodzielnie w domu, pod warunkiem, że posiadasz lampę UV do utwardzania lakieru do paznokci. Oprócz niej potrzebujesz pilnika do paznokci, bloczku polerskiego (tak zwanej kostki), odtłuszczacza, oliwki i lakierów: bazy hybrydy , właściwego koloru i topu. Jak zrobić hybrydy na stopach krok po kroku Podobnie jak przy klasycznym pedicure, zacznij od odsunięcia skórek i pozbycia się zrogowaciałego naskórka . Możesz to zrobić za pomocą frezarki, pumeksu lub peelingu.   Opiłuj paznokcie i nadaj im kształt zgodny z własnymi upodobaniami. Zmatuj je bloczkiem polerskim.   Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem.   Włóż palce w specjalny separator lub oddziel je za pomocą wacików dentystycznych.   Opcjonalnie możesz nałożyć primer, który sprawi, że lakier będzie miał lepszą przyczepność i będzie trwalszy .   Na tak przygotowaną płytkę nałóż warstwę bazy i włóż każdą ze stóp na 30 sekund pod lampę. Uważaj, żeby baza nie wychodziła poza płytkę paznokcia i nie zalewała skórek.   Nałóż cienką warstwę wybranego koloru. Do hybryd używa się...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner