kobieta z pięknym manicure
©edwardderule/fotolia
Fleszstyle

Manicure w stylu glamour – srebrny i czarny lakier do paznokci

Manicure w stylu glamour to blask, kontrast i nieprzeciętny pomysł. Srebrny kolor na końcówkach paznokci będzie pięknie współgrał z głęboką czernią. To odważna propozycja, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w wydaniu wieczorowym.

Manicure w stylu glamour to blask, kontrast i nieprzeciętny pomysł. Srebrny kolor na końcówkach paznokci będzie pięknie współgrał z głęboką czernią. To odważna propozycja, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w wydaniu wieczorowym.

"Love Island": Aleksandra odniosła się do wyznania Arka o byłej dziewczynie! Ma do niego żal?

Paznokcie pomalowane srebrnym i czarnym lakierem – wykonanie krok po korku

Do wykonania manicure w stylu glamour potrzebujemy dwóch odcieni lakieru – głębokiej czerni i srebra, bazy pod lakier i utwardzacza. Przydatne będą także – waciki bezpyłkowe, cienki pędzelek, sonda, paseczki do french manicure, zmywacz do paznokci, pilniczek i bambusowy patyczek kosmetyczny.

 

Krok 1 – Przygotowanie płytki i nałożenie bazy pod manicure

 

Pierwszym krokiem manicure w stylu glamour jest przygotowanie paznokci. Zanim nałożymy czarny lakier należy spiłować paznokcie, nadając im równy kształt. Następnie należy odsunąć narastające na płytkę paznokcia skórki, odtłuścić płytkę wacikiem ze zmywaczem i nałożyć bazę lub lakier bezbarwny. Baza ochroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem.

 

Krok 2 – Malowanie całej płytki czarnym lakierem do paznokci

 

Kiedy baza wyschnie, paznokcie malujemy równomiernie jedną warstwą czarnego lakieru. Czekamy, aby lakier całkowicie wysechł. Jeżeli kolor nie jest wystarczająco głęboki lub lakier nie rozprowadził się równo na powierzchni płytki, warto nałożyć drugą warstwę i odczekać do jej całkowitego wyschnięcia.

 

Krok 3 – Srebrne paseczki

 

Za malowanie końcówek zabieramy się dopiero wówczas, gdy obie warstwy lakieru zupełnie zaschły. Za pomocą cienkiego pędzelka srebrnym lakierem malujemy srebrne paseczki wzdłuż kocówki paznokcia – od jednego wału paznokciowego do drugiego. Paseczki powinny mieć ok. 5 mm szerokości i być takiej samej wielkości na każdym paznokciu. Malowanie równych paseczków ułatwi nam wykonanie ich sondą lub przyłożenie specjalnych papierowych paseczków do french manicure. Na każdy paznokieć przyklejamy papierowy paseczek. Następnie srebrnym lakierem malujemy samą końcówkę paznokcia – staramy się nie wychodzić poza papierowy pasek w kierunku nasady płytki paznokcia. Gdy lakier odrobinę podeschnie, za pomocą pęsety odklejamy każdy paseczek. Alternatywą dla paseczków może być także namalowanie u nasady każdego paznokcia dużej srebrnej kropki. Równe kropki zdecydowanie ułatwi namalowanie ich sondą.

 

Krok 4 – Utwardzenie manicure

 

Ostatnim krokiem manicure w stylu glamour jest nałożenie utwardzacza. Produkt ten utrwali efekt manicure i nada mu jednolity, gładki efekt tafli. 

 
białe paski na paznokciach
©kseniia_khomenko/fotolia
Fleszstyle
Białe paski na paznokciach – technika malowania
Białe paski na paznokciach to popularny trend w technikach malowania paznokci, nie tylko we french manicure. Sprawiają, że dłonie wyglądają elegancko i bardzo estetycznie. Precyzyjnie namalowane białe paseczki na paznokciach można wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego samoprzylepną taśmę kosmetyczną.

Białe paski na paznokciach to popularny trend w technikach malowania paznokci, nie tylko we french manicure. Sprawiają, że dłonie wyglądają elegancko i bardzo estetycznie. Precyzyjnie namalowane białe paseczki na paznokciach można wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego samoprzylepną taśmę kosmetyczną. Do namalowania pasków na paznokciach potrzebujemy: dwóch lakierów, np. białego i różowego, wąskiej samoprzylepnej taśmy kosmetycznej (dostępne są w drogeriach stacjonarnych i internetowych w cenie ok. 2-3 zł), pęsety, papierowego pilniczka do paznokci, wacików bezpyłkowych, zmywacza, bambusowego patyczka kosmetycznego i utwardzacza do manicure.   Krok 1 – Przygotowanie paznokci i aplikacja bazy Przed wykonaniem białych pasków na paznokciach powinniśmy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia . Papierowym pilniczkiem piłujemy je w jednym kierunku na równo. Bambusowym patyczkiem odsuwamy delikatnie skórki. Następnie płytkę paznokci odtłuszczamy bezpyłkowym wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Na oczyszczoną płytkę nakładamy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie się nie przebarwią pod wpływem lakieru .   Krok 2 – Nałożenie lakieru W chwili, gdy płytka paznokcia jest gotowa, równomiernie malujemy paznokcie na kolor różowy. Jeżeli lakier nie pokrył płytki jednolicie, warto nałożyć drugą warstwę kosmetyku.   Krok 3 – Białe paski na paznokciach Za malowanie białych pasków na paznokciach zabieramy się dopiero wówczas, gdy lakier bazowy całkowicie wyschnie. Dzięki temu lakier nie odklei się od paznokcia razem z taśmą. Z wąskiej taśmy kosmetycznej wycinamy dowolną liczbę dwu-trzycentymetrowych paseczków. Liczba paseczków zależy od tego jak szerokie chcemy mieć paski (im szersze paski tym mniej wycinamy paseczków z taśmy) . Wycięte paseczki przyklejamy do paznokcia w równych odstępach (najlepiej, aby ostępy...

ładne paznokcie
©Studio KIVI/fotolia
Fleszstyle
Biało-niebieski odwrócony french manicure
Odwrócony french manicure znany jest także jako reverse manicure. Jest to propozycja odświeżenia klasycznego francuskiego manicure. Połączenie niebieskiego i białego lakieru do paznokci jest doskonałą propozycją na piękne słoneczne dni. Taki manicure poprawi nastrój i sprawi, że dłonie będą wyglądały estetycznie i bardzo świeżo.

Odwrócony french manicure znany jest także jako reverse manicure. Jest to propozycja odświeżenia klasycznego francuskiego manicure. Połączenie niebieskiego i białego lakieru do paznokci jest doskonałą propozycją na piękne słoneczne dni. Taki manicure poprawi nastrój i sprawi, że dłonie będą wyglądały estetycznie i bardzo świeżo. Do wykonania odwróconego french manicure potrzebujemy: dwóch lakierów – jasnoniebieskiego i białego, bambusowego patyczka kosmetycznego, papierowego pilniczka, zmywacza do paznokci, wacików bezpyłkowych, bazy pod manicure oraz utwardzacza do manicure. Krok 1 – Baza i przygotowanie paznokci do manicure Przed wykonaniem każdego manicure należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Piłujemy paznokcie papierowym pilniczkiem a za pomocą bambusowego patyczka kosmetycznego ostrożnie odsuwamy skórki. Płytkę odtłuszczamy wacikiem zwilżonym w zmywaczu. Następnie aplikujemy bazę pod lakier, dzięki której paznokcie nie będą się przebarwiały . Krok 2 – Nałożenie niebieskiego lakieru do paznokci Kiedy baza zupełnie zaschła równomiernie malujemy paznokcie niebieskim lakierem . Wystarczy nałożenie jednej warstwy. Ważne, aby lakier bazowy był nałożony precyzyjnie tuż przy samych skórkach. Krok 3 – Biały lakier do paznokci i niebieskie księżyce u nasady paznokcia Za pomalowanie warstwy białego lakieru do paznokci zabieramy się w chwili, gdy warstwa niebieskiego lakieru zupełnie zaschła . Białym lakierem malujemy całą płytkę paznokcia. Malowanie zaczynamy odsuwając się ok. 3-4 mm od nasady paznokcia (zależnie od tego jaką grubość księżyca u nasady paznokcia chcemy uzyskać), tak aby widoczna była warstwa niebieskiego lakieru,. Czekamy, aby biały lakier całkowicie wysechł i nakładamy drugą warstwę białego lakieru, aby kolor był intensywny, a spod spodu nie przebijał kolor niebieski . Krok 4 –...

fioletowe paznokcie
©Subbotina Anna/fotolia
Fleszstyle
Manicure francuski w pastelowych kolorach
Paznokcie pastelowe wykonane techniką manicure francuskiego dają dużo możliwości w kwestii barw na płytce paznokcia i na końcówkach. French w kolorze mięty i bladego fioletu będzie wyglądał szykownie, elegancko i bardzo świeżo.

Paznokcie pastelowe wykonane techniką manicure francuskiego dają dużo możliwości w kwestii barw na płytce paznokcia i na końcówkach. French w kolorze mięty i bladego fioletu będzie wyglądał szykownie, elegancko i bardzo świeżo.   Do wykonania pastelowych paznokci w typie manicure francuskiego potrzebujemy: dwóch lakierów, np. miętowego i blado fioletowego, samoprzylepnych pasków kosmetycznych do manicure francuskiego (dostępne są w sklepach internetowych w cenie ok. 2-3 zł), pęsety i utwardzacza do manicure.   Krok 1 – Przygotowanie paznokci do manicure Przed wykonaniem manicure należy odpowiednio przygotować paznokcie. W tym celu piłujemy je papierowym pilniczkiem, delikatnie odsuwamy skórki za pomocą drewnianego patyczka, płytkę paznokci odtłuszczamy wacikiem zwilżonym w zmywaczu i nakładamy bazę pod lakier. Dzięki niej paznokcie nie przebarwią się pod wpływem lakieru .   Krok 2 – Nałożenie lakieru Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci równomiernie lakierem w kolorze blado fioletowym. Dla lepszego efektu nakładamy dwie warstwy lakieru. Drugą warstwę aplikujemy dopiero wtedy, gdy pierwsza jest już całkowicie sucha.   Krok 3 – Paski na paznokciach Za malowanie końcówek zabieramy się w chwili, gdy obie warstwy lakieru zupełnie zaschły. Na każdy paznokieć przyklejamy wąski paseczek kosmetyczny do manicure francuskiego. Tasiemki przyklejamy w poziomie w odległości ok. 5 mm od końcówki paznokcia. Następnie lakierem w kolorze mięty malujemy samą końcówkę paznokcia – nie wychodzimy ponad paski w kierunku nasady płytki paznokcia . Czekamy, aby lakier całkowicie wysechł i za pomocą pęsety odklejamy każdy paseczek do manicure francuskiego.   Jasne końcówki we francuskim manicure możemy namalować także samodzielnie bez użycia pasków kosmetycznych. Za pomocą cienkiego pędzelka malujemy prostą...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner