Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
fryzury z kręconych włosów
©Coka/fotolia
Fleszstyle

Pomysły na długie i krótkie kręcone włosy

Fryzury z kręconych włosów wywołują wrażenie naturalnego, wdzięcznego nieładu na głowie. To zdecydowanie romantyczne stylizacje, które jednak łatwo zmodyfikować za pomocą prostych upięć.

Fryzury z kręconych włosów wywołują wrażenie naturalnego, wdzięcznego nieładu na głowie. To zdecydowanie romantyczne stylizacje, które jednak łatwo zmodyfikować za pomocą prostych upięć. 

"Hotel Paradise": Bibi została skrytykowana za miny w finale show! Uczestniczka skomentowała dla nas tę sytuację


Najlepsze fryzury dla kręconych włosów

  • Długie kręcone włosy

Posiadaczki kręconych włosów mają o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o tzw. romantyczne upięcia, a więc pozornie niedbale spięte włosy czy wysokie koki. Są to też idealne fryzury dla kręconych włosów na co dzień, bo do ich ułożenia nie wymagają zbyt wiele czasu ani pracy. Również warkocz zrobiony z długich, kręconych włosów będzie wyglądał bardzo lekko i efektownie.

 

  • Krótkie kręcone włosy

Fryzury dla krótkich, kręconych włosów nie powinny wymagać dużo zachodu. Dlatego kluczowe jest ich właściwe ścięcie przez fryzjera. Włosy po wysuszeniu (naturalnie lub za pomocą dyfuzora) powinny okalać twarz, podkreślając jej kształt. Do modyfikacji wyjściowej fryzury wystarczy przypięcie za pomocą wsuwek lub spinek. W przypadku kręconych włosów do ramion wystarczy zebrać kosmki z przodu i spiąć je z tyłu – ta mała zmiana pozwoli odkryć twarz, którą normalnie zasłaniają włosy.

 

Należy uważać jednak na grzywkę – jest to ważne także przy dłuższych włosach. Jeśli włosy są bardzo skręcone, absolutnie należy unikać prostowania grzywki, ponieważ będzie to wyglądało bardzo nienaturalnie.

 

Uwaga: Jeśli wybierasz się do fryzjera, aby skrócić włosy, wybierz sprawdzonego fachowca. Powinien on najpierw dokładnie przyjrzeć się włosom, zrobić z tobą wywiad na temat tego, jak się zachowują, a dopiero potem przejść do cięcia. Niektóre włosy, szczególnie te bardzo kręcone, po ucięciu jednego centymetra, potrafią sprawiać wrażenie, że ubyło ich czterokrotnie więcej pod względem długości. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz stylistkę, która sama ma podobny skręt włosów. Znając swoje włosy, będzie najlepiej wiedziała, jak potraktować twoje.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobieta z kręconymi włosami
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Kręcenie włosów za pomocą zrolowanej skarpety
Kręcone włosy wyglądają zalotnie, romantycznie, dziewczęco. Jeżeli nie masz naturalnych fal, postaraj się, żeby fryzura posiadała trochę niepokornych, pozostających w nieładzie skrętów. Kręcenie włosów za pomocą skarpety oprócz naturalnego efektu ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – nie niszczy włosów.

Kręcone włosy wyglądają zalotnie, romantycznie, dziewczęco. Jeżeli nie masz naturalnych fal, postaraj się, żeby fryzura posiadała trochę niepokornych, pozostających w nieładzie skrętów. Kręcenie włosów za pomocą skarpety oprócz naturalnego efektu ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – nie niszczy włosów. Loki ze skarpety – krok po kroku Żeby zrobić loki, potrzebujesz: bawełnianej skarpetki, atomizera z wodą, grzebienia do loków , lakieru dla utrwalenia fryzury. Do przygotowania fryzury należy się zabrać dzień wcześniej ( jeżeli chcesz mieć loki w sobotę, zacznij przygotowania w piątek przed snem ).   1. W skarpecie odetnij miejsce na palce. 2. Zroluj skarpetę, tak, aby powstała gruba gumka . 3. Zrób wysoką kitkę . 4. Do atomizera nalej wody i spryskaj nią włosy. 5. Utworzoną ze skarpetki gumkę przesuń do samego końca włosów. 6. Końce ułóż wokół gumki i zawijaj na nie włosy pod spód – tak, aby powstał duży kok. 7. Tak podwinięte włosy zostaw na noc . 8. Rano rozwiń włosy i roztrzep je palcami lub rozczesz grubym grzebieniem (w sprzedaży są specjalne grzebienie do loków). 9. Spryskaj włosy lakierem . Jeśli wybierasz się do fryzjera, aby skrócić włosy, wybierz sprawdzonego fachowca. Sprawdź nasze propozycje na 2 fryzury z kręconych włosów . Chłodna woda domyka łuski włosa, co wpływa na miękkość i gładkość kosmyków. Poznaj domowe sposoby pielęgnacji kręconych włosów . Z naturalnie kręconymi włosami nie da się wygrać. Zamiast niszczyć je prostowaniem, lepiej umiejętnie podkreślić skręt, dobrać odpowiednie kosmetyki i dowiedzieć się jak stylizować włosy kręcone .

kobieta z kręconymi włosami
©razoomanetu/fotolia
Fleszstyle
Domowe sposoby na piękne kręcone włosy
Kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i poświęcenia uwagi. Z natury są suche, szybko tracą swój połysk i mają tendencję do łamania. Prawidłowe mycie i domowej roboty maseczki pomogą zachować lekkość i sprężystość kręconych włosów.

Kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i poświęcenia uwagi. Z natury są suche, szybko tracą swój połysk i mają tendencję do łamania. Prawidłowe mycie i domowej roboty maseczki pomogą zachować lekkość i sprężystość kręconych włosów. Pielęgnacja kręconych włosów – po pierwsze właściwe mycie i suszenie Prawidłowe mycie i stylizacja kręconych włosów to główne zasady pielęgnacji. Z włosami kręconymi należy obchodzić się bardzo delikatnie. Po myciu zawsze powinno się nałożyć odżywkę, którą obficie spłukujemy chłodną wodą . Chłodna woda domknie łuski włosa, co wpłynie na miękkość i gładkość kosmyków. Ważne, aby nie trzeć świeżo umytych włosów ręcznikiem, a jedynie owinąć nim głowę i pozwolić, aby wilgoć sama w niego wniknęła. Po zdjęciu ręcznika włosy rozczesujemy i wmasowujemy w nie odrobinę jedwabiu. Jedwab sprawi, że włosy będą bardziej sprężyste i nie będą się puszyć. Kręcone włosy najlepiej zostawić do samoistnego wyschnięcia. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, warto skorzystać z suszenia włosów suszarką ustawioną na niską temperaturę. Ładny kształt i regularne fale włosom kręconym nada suszarka z dyfuzorem. Dodatkową objętość włosów uzyskamy susząc loki głową w dół . Pielęgnacja kręconych włosów – po drugie szczotkowanie Osoby posiadające kręcone włosy powinny zrezygnować ze szczotek i wąskich grzebieni. Suche kręcone włosy najlepiej rozczesywać drewnianym grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Dzięki niemu unikniemy łamania włosów. Kręcone włosy są bardzo wrażliwe na urazy mechaniczne, zwykłe szczotki lub cienkie grzebienie mogą wyrywać loki lub sprawiać, że będą się nieestetycznie puszyły . Pielęgnacja kręconych włosów – po trzecie nawilżenie Kręcone włosy wymagają regularnego nawilżenia . Najlepiej regularnie wcierać w nie...

Włosy kręcone
© indiraswork/Fotolia.com
Fleszstyle
Ujarzmij burzę loków i podkreśl skręt!
Stylizację włosów kręconych warto poprzedzić dobrym strzyżeniem, aby zachować dynamiczną, lekką fryzurę, która będzie łatwo się układać.

Stylizację włosów kręconych warto poprzedzić dobrym strzyżeniem, aby zachować dynamiczną, lekką fryzurę, która będzie łatwo się układać.   Posiadaczki kręconych włosów świetnie wyglądają, gdy kosmyki okalają im twarz , dodając uroku. Jeśli fryzura pasuje do kształtu twarzy, efekt jest jeszcze lepszy. Jak ostrzyc kręcone włosy Dobre strzyżenie poziomami i sekcjami to podstawa łatwo układających się, dynamicznych fryzur z kręconych włosów, które wyglądają na swobodne i lekkie. Loków nie powinno się skracać, gdy są mokre i rozprostowane. Najlepiej obserwować, jak skręt zachowuje się po wysuszeniu i jak naturalnie zmienia długość. Włosy suszone bez suszarki skręcają się silniej niż pasma schnące pod strumieniem powietrza, nie można więc zbytnio ścinać ich z wierzchu. Układanie włosów kręconych Z naturalnie kręconymi włosami nie da się wygrać. Lepiej umiejętnie podkreślić ich skręt niż poświęcać mnóstwo czasu na prostowanie kosmyków, którego efekt zniknie z pierwszym podmuchem wiatru lub po deszczu. Do czesania przyda się grzebień z szerokimi ząbkami, który nie wyrywa włosów. Trzymając poszczególne pasma w dłoni, starannie rozczesuj końcówki – nie ma potrzeby robienia tego zbyt często. Układając loki, nie walcz z naturą włosów: skręt, jaki chcesz uzyskać, powinien być możliwie najbardziej zbliżony do charakteru twoich włosów. Kosmetyki: czym podkreślać skręt włosów Kręcone włosy często wyglądają na suche i bez połysku. Produkty myjące muszą dbać o nawilżenie kosmyków – można wybrać szampon do suchych włosów i myć głowę maksymalnie co drugi dzień, żeby zbytnio nie osłabić struktury włosa. Najlepiej sprawdzą się odżywki bez spłukiwania w spreju, nałożone na...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner