"Rodzinka.pl" to uwielbiany serial telewizyjny, który przyciągnął przed telewizory rzeszę wiernych widzów. Zadebiutował na antenie 2 marca 2011 roku. Fani pokochali rodzinę Boskich za poczucie humor, zabawne dialogi i obsadę aktorską serialu. Na ekranach zobaczyć można było m.in. Małgorzatę Kożuchowską (Natalia Boska) i Tomasza Karolaka (Ludwik Boski), którzy wcielili się w rodziców niesfornej trójki synów. Najstarszego syna zagrał Maciej Musiał (Tomek Boski), pozostałych Adam Zdrójkowski (Kuba Boski) i Mateusz Pawłowski (Kacper Boski). Powstało 16 serii i 287 odcinków. 3 maja 2024 roku minęły 4 lata od emisji ostatniego odcinka. Co się okazuje "Rodzinka.pl" już wkrótce ma wrócić na ekrany.

Reklama

Tu kręcona była "Rodzinka.pl"

Pewnie zastanawialiście się, gdzie został nakręcony znany i lubiany serial "Rodzinka.pl". Wiele osób było wręcz pewnych, że akcja rozgrywa się w domu, który widzimy w serialu. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że rzeczywiście dom Boskich istnieje i mieści się na wsi pod Warszawą. Znajduje się przy ulicy Pokrętnej 13 w miejscowości Nowa Iwiczna. Jednak, co ma wspólnej z kręceniem "Rodzinki.pl"?

Rodzinka.pl
Gałązka/AKPA

Dom został wypożyczony na potrzeby kręcenia serialu. Wszystkie sceny zewnątrz domu kręcone były właśnie na ulicy Pokrętnej 13. Jednak sceny kręcone wewnątrz domu Boskich, nie były nagrywane w tym domu, a były kręcone w studiu przy użyciu jednopiętrowej makiety.

To była makieta domu, jednopoziomowa (…). Jak ktoś szedł po schodach na górę, to tak naprawdę zatrzymywał się na górze schodów, gdzie był kawałek podłogi i tam czekał do końca sceny. Potem przenosiliśmy się do innego pokoju, ale też na parterze. (…) Tak naprawdę nie było gdzie wejść, ani gdzie zejść. Ten dom był zbudowany w halach filmowych w głównej siedzibie Telewizji Polskiej
- wyjawiła jakiś czas temu aktorka Emilia Dankwa.
Rodzinka.pl
Krzemiński Jordan/AKPA
Wtedy to faktycznie było nagrywane przy prawdziwym domu. (…) Ten dom był wypożyczany od mieszkańców właśnie tylko na takie sceny nagrywane na zewnątrz. Czyli wchodziliśmy do niego tylko po to, żeby wyjść. Tak naprawdę on w środku wygląda zupełnie inaczej
- potwierdziła aktorka.
Reklama

Jak się okazuje, makieta domu Boskich już nie istnieje, gdyż została rozebrana. Myślicie, że na potrzeby kolejnych odcinków serialu powstanie nowa makieta, czy może tym razem produkcja wynajmie prawdziwy dom i urządzi go od podstaw?

akpa20101209_rodzinka_jk_5846 (1)
Kurnikowski/AKPA
Reklama
Reklama
Reklama