Pies białoczarny
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Najbardziej cierpliwe psy dla dzieci

Istnieją rasy psów, które są szczególnie przyjazne i cierpliwe wobec dzieci. Zanim zdecydujesz się na zakup psa, wypisz plusy i minusy. Pamiętaj też o tym, że pies to nie maskotka, a żywe stworzenie, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji i miłości ze strony właścicieli.

Istnieją rasy psów, które są szczególnie przyjazne i cierpliwe wobec dzieci. Zanim zdecydujesz się na zakup psa, wypisz plusy i minusy. Pamiętaj też o tym, że pies to nie maskotka, a żywe stworzenie, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji i miłości ze strony właścicieli.

Rasy psów dla dzieci. Jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka?

W Polsce występuje kilka ras, które są bezpieczne i cierpliwe wobec dziecka. Przed zakupem psa dla dziecka licz się z tym, że dojdą dodatkowe obowiązki. Pies nie może być traktowany przez dziecko jak zabawka i potrzebuje dużo ruchu.

 

1. Labrador – labradory uważane są za psy wodne, takie które lubią aportować i polować. Rasa wymaga dużo ruchu i wykorzystywana jest często jako psy przewodniki. Uważa się je za najbardziej przyjazne, cierpliwe i potulne w kontaktach z dziećmi.

 

2. Golden Retriever – te psy, tak samo jak labradory uwielbiają biegać i polować. Jednocześnie wymagają wiele ruchu. Jeśli dziecko lubi się bawić aktywnie, możesz zdecydować się na tę rasę psów. Są one energiczne i posłuszne, a w dodatku akceptują inne zwierzęta domowe.

 

3. Maltańczyk – jest małym pieskiem, który wymaga właściwej pielęgnacji. Jest przyjazny dla otoczenia i nie potrafi wyrządzić krzywdy. Zanim zdecydujesz się na kupno tej rasy, zastanów się czy dziecko będzie potrafiło odróżnić maltańczyka od zabawki. Często jest tak, że dzieci nie rozumieją co się do nich mówi i przenoszą pieska z kąta w kąt. Maltańczyki lubią zabawę z dziećmi i są wobec nich cierpliwe. Co najważniejsze, psy nie posiadają sierści, tylko włos, dlatego są one odpowiednie dla dzieci mających alergię na sierść.

 

4. Cavalier king charles spaniel - mały piesek, który bardzo lubi zabawę. Łatwo przywiązuje się do rodziny i jest świetnym towarzyszem.


©YakobchukOlena/Fotolia
Styl życia
Przyjazne człowiekowi rasy psów: labrador, golden retriever, buldog
Pies do domu powinien dobrze znosić ograniczenia przestrzeni i nie być zbyt głośny, aby np. nie irytować sąsiadów. Dodatkowo musi być łatwy do wyszkolenia. Najlepiej postawić na jedną z bardziej przyjaznych człowiekowi ras: labradora, golden retrievera, buldoga angielskiego, beagle, collie, pudla czy nowofundlanda.

Pies do domu powinien dobrze znosić ograniczenia przestrzeni i nie być zbyt głośny, aby np. nie irytować sąsiadów. Dodatkowo musi być łatwy do wyszkolenia. Najlepiej postawić na jedną z bardziej przyjaznych człowiekowi ras: labradora, golden retrievera, buldoga angielskiego, beagle, collie, pudla czy nowofundlanda.   Rodzinny, towarzyski, aktywny i przywiązany do domowników pies to członek rodziny i towarzysz codziennych zabaw . Istnieje kilka ras łagodnych i mało hałaśliwych psów, idealnie nadających się do niewielkich mieszkań i życia pod jednym dachem z innymi zwierzętami. Pies do domu: jaka rasa jest najlepsza Przy wyborze psa do domu lub mieszkania należy kierować się: Metrażem powierzchni mieszkalnej . Na niewielkich powierzchniach duże rasy psów, takie jak owczarek niemiecki, dog czy bernardyn nie będą czuć się komfortowo. Ograniczenia przestrzeni mogą negatywnie wpłynąć na ich zachowanie, spowodować apatię bądź nadpobudliwość i niszczenie przedmiotów. Posiadaniem dzieci. Najbardziej wytrzymałe i cierpliwe na okazywanie miłości przez dzieci są labradory, spaniele, maltańczyki, golden retrievery, buldogi angielskie, beagle, collie, pudle i owczarki niemieckie. Lubią zabawę , są wesołe, przywiązują się do opiekunów, są uległe, posłuszne i opiekuńcze. Bliskością sąsiadów. Najgłośniejsze rasy psów to jamniki, sznaucery, terriery, pinczery. Natomiast jedne z najcichszych to najmniej szczekliwy bloodhound, nieuciążliwy rottweiler (duży pies obronny, agresywny wobec intruzów), mało hałaśliwy akita, dorosły golden retriever bądź zrównoważony nowofundland. Dobrze wyszkolone oszczędnie używają swoich strun głosowych, a zostawione same w domu nie sprawiają problemów. Ilością czasu, jaki można psu poświęcić. Jeśli zapewnisz czworonogowi...

Maltańczyk z kokardą na białym tle
©Natalia Chircova/Fotolia.com
Styl życia
Rasy i charakterystyka najpiękniejszych psów z długim włosem
Psy z włosem, które są piękne i przyjaźnie nastawione do człowieka, to np. śnieżno-biały maltańczyk, czuły coton de tulear oraz wymagający wyrafinowanej pielęgnacji i dostojny chart afgański. Utrzymanie długiej sierści w doskonałej kondycji to duże wyzwanie dla właścicieli. W przypadku niektórych ras konieczne są też częste wizyty u groomera, czyli psiego fryzjera. Pamiętajmy o tym, decydując się na tego typu pupila.

Psy z włosem, które są piękne i przyjaźnie nastawione do człowieka, to np. śnieżno-biały maltańczyk, czuły coton de tulear oraz wymagający wyrafinowanej pielęgnacji i dostojny chart afgański. Utrzymanie długiej sierści w doskonałej kondycji to duże wyzwanie dla właścicieli. W przypadku niektórych ras konieczne są też częste wizyty u groomera, czyli psiego fryzjera. Pamiętajmy o tym, decydując się na tego typu pupila.   Psy długowłose często kojarzone są ze specyficznym i wyjątkowo intensywnym tzw. psim zapachem oraz kłopotliwym linieniem . Tych cech nie ma, uważany za psa hipoalergicznego, owczarek francuski briard. Co prawda zrzuca sierść, ale zdecydowanie mniej obficie niż przedstawiciele innych długowłosych ras. Najpiękniejsze i najbardziej przyjazne człowiekowi małe psy długowłose Niewielkich rozmiarów piesek, którego długie włosy stanowią ozdobę, to idealny kompan dla dzieci oraz osób uwielbiających ciągłe towarzystwo pupila.   Maltańczyk to bardzo wesoły i energiczny pies. Jego włosy są bardzo długie, geste, proste, śnieżno-białe i niesamowicie lśniące. Przepada za dziećmi. Doskonale funkcjonuje zarówno na wsi, jak i w mieście. Maltańczyk nie linieje, dlatego konieczne jest codzienne, dokładne wyczesywanie sierści.   Shih tzu jest bardzo inteligentny, rodzinny i wesoły. Lubi towarzystwo ludzi, w tym również dzieci. Nie wymaga częstego i intensywnego ruchu, dlatego to doskonały przyjaciel dla osób starszych. Aby nie dopuścić do powstania kołtunów i sfilcowania pięknej, długiej, sierści konieczne jest codzienne czesanie shih tzu. Tę rasę charakteryzują bardzo wrażliwe oczy i uszy, które wymagają również odpowiedniej pielęgnacji.   Lhasa apso to psi domator. Uwielbia obserwować innych...

biegnący pies rasy border collie
© ksuksa/Fotolia.com
Styl życia
Ranking najmądrzejszych ras psów
Przez lata krzyżowano ze sobą różne gatunki psów, żeby stworzyć rasy o najbardziej pożądanych cechach wyglądu, temperamentu, a także inteligencji. Pojęcie psiej inteligencji różni się jednak od sposobu, w jaki rozumiemy je w odniesieniu do ludzi. Najmądrzejsze psy to zdaniem behawiorystów te, które najłatwiej wytresować. Do takich należą m.in. pudle.

Przez lata krzyżowano ze sobą różne gatunki psów, żeby stworzyć rasy o najbardziej pożądanych cechach wyglądu, temperamentu, a także inteligencji. Pojęcie psiej inteligencji różni się jednak od sposobu, w jaki rozumiemy je w odniesieniu do ludzi. Najmądrzejsze psy to zdaniem behawiorystów te, które najłatwiej wytresować. Do takich należą m.in. pudle.   Lista najmądrzejszych psich ras – na jakiej podstawie została ułożona Amerykański neuropsycholog, Stanley Coren uszeregował psy należące do 110 ras pod względem inteligencji. Stosowanym przez niego kryterium była liczba powtórzeń danego polecenia, jakiej psy potrzebowały, żeby je przyswoić i procent poprawności wykonania danego polecenia. Psy należące do czołowej dziesiątki rozumiały polecenie powtórzone mniej niż 5 razy i poprawnie wykonywały je przynajmniej w 95% przypadków. Oto te rasy. Interesujesz się psami, chcesz dowiedzieć się która rasa jest najmądrzejsza? Wykorzystaj Aros kody rabatowe i kup książkę o psach! Border Collie Pierwsze miejsce na liście Corena zajmuje border collie, wysoki na ok. 50 cm pies o biało-czarnym lub biało-czekoladowym umaszczeniu, najczęściej długowłosy. Jest to pies pasterski , bardzo aktywny, a jednocześnie przyjazny człowiekowi i uległy. Pudel Drugie miejsce na liście najinteligentniejszych psów zajmuje pudel. Jest to pies towarzyski i aktywny. Rasa ta została stworzona do polowań na wodne ptactwo. Pudle miniaturowe potrafią też wyszukiwać trufle. Owczarek niemiecki Owczarek niemiecki często jest „zatrudniany” jako pies policyjny i wojskowy, doskonale pełni też rolę psa obronnego . Jest przy tym łagodny dla dzieci . Najczęściej spotyka się owczarki niemieckie o umaszczeniu czarnym podpalanym i sierści krótkiej lub długiej. Golden Retriever...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner