Kobieta trzymająca zapakowany prezent w kształcie serca
© BestForYou/Fotolia
Styl życia

Jak opakować prezent: trzy proste kroki

Pakując prezent w papier postaw na prostotę. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu papieru ozdobnego i wstążki, a praca powinna zająć nie dłużej niż 10 minut. Możesz również ozdobić opakowanie za pomocą sprayu i wycinanek.

Pakując prezent w papier postaw na prostotę. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu papieru ozdobnego i wstążki, a praca powinna zająć nie dłużej niż 10 minut. Możesz również ozdobić opakowanie za pomocą sprayu i wycinanek.

 

Jeżeli posiadasz prezent w standardowym pudełku (podłużny sześcian), to nie powinno sprawić problemu opakowanie go w papier.

 

  • Rozłóż papier i postaw na nim prezent – papier powinien wystawać poza każdy bok pudełka.
  • Przeturlaj pudełko po papierze tak, aby go owinął pod spodem i na wierzchu, a następnie odetnij resztę papieru.
  • Pod spodem prezentu sklej taśmą klejącą oba końce papieru, a następnie zagnij w trójkąty wystające skrawki po bokach pudełka.
  • Zegnij je do wewnątrz wzdłuż pudełka i przyklej taśmą klejącą.
  • Gotowe!

 

Innym sposobem na opakowanie prezentu jest skręcenie papieru jak papierka na cukierku – boki są zawijane i obwiązane wstążką. Taka opcja przyda się podczas opakowywania podarunku dla dziecka.

 

Jeśli nudzą cię geometryczne kształty, pamiętaj, że papier nie musi dokładnie owijać prezentu – może obrać inny kształt – np. serca lub gwiazdki. Wtedy wystarczy, że wytniesz z papieru dwa identyczne wzory, pomiędzy nimi umieścisz prezent, a ich krawędzie skleisz za pomocą kleju technicznego lub zszywacza.

 

Przy pakowaniu prezentu w papier przydaje się dwustronna taśma klejąca. Dzięki niej końce opakowania możesz podkleić tak, by nie było widać łączenia. W ten sposób elegancko połączysz na przykład pozostałe trójkąty zawiniętego papieru z resztą opakowania.

 

Papier ozdobny dostępny jest w każdym sklepie papierniczym – powinieneś jego wzór dostosować do adresata prezentu. Wzorzyste modele polecane są osobom młodszym i dzieciom, a jednolite kolorystycznie (tzw. „czyste”) dla osób dorosłych. Ciekawą odmianą dla papieru ozdobnego może być bibuła, strona z gazety o dużym formacie czy tkanina.

Szary papier lub tektura – ekologiczne i eleganckie opakowanie prezentu

Eleganckim wyborem będzie szary papier. Wygląda nowocześnie i ekologicznie, można połączyć go z papierowym sznurkiem pakowym lub, dla kontrastu, dodać np. elegancką satynową wstążkę. Szary papier można dodatkowo ozdobić, rysując na nim wzory węglem rysunkowym lub białym korektorem. W ten sposób można wypisać życzenia, imię osoby, której dajemy prezent lub namalować np. serduszko.

 

W modzie są także opakowania z szarej, grubo karbowanej tektury. Jest ona dość sztywna, dlatego prezent trudno nią owinąć ze wszystkich stron. Można jednak zwinąć ją w walec, końce sklejając dwustronną taśmą samoprzylepną. W ten sposób tworzymy boki opakowania. Cały prezent wcześniej owijamy w bibułę w żywym kolorze – będzie ona widoczna na obu „spodach” tekturowej tuby.

 

Owinięty w bibułę prezent wsuwamy do tuby (lub owijamy tekturą, którą następnie sklejamy). Papierowym szarym sznurkiem przewiązujemy tubę wzdłuż, krzyżując sznurek na obu spodach, tak, by prezent nie wypadł.

Jakie dodatki można wykorzystać przy pakowaniu prezentu?

Jeżeli chcesz, aby opakowanie prezentu zauroczyło solenizanta lub jubilata tak samo jak prezent, zakup:

  • wstążkę, która kolorystycznie pasuje do papieru ozdobnego,
  • różyczkę z błyszczącej, papierowej wstążki (do kupienia w każdym sklepie papierniczym),
  • zawieszkę w kształcie serca czy kwiatka, którą można dołączyć do wstążki.

 

Jednym z nowatorskich pomysłów jest przyklejenie do papieru ozdobnego wycinanki, którą kiedyś robiono w szkole – kartkę o kształcie kwadratu złóż dwa razy na pół i zacznij od strony zagięcia wycinać różne koła, linie, a następnie tnij od strony krańca kartki. Uwaga: przecięcia nie mogą się dotykać, ponieważ wycinanka może się rozpaść. To jeden z akcentów kultury folklorystycznej. Po rozłożeniu kartki otrzymamy piękną wycinankę, którą możemy przykleić na wierzch prezentu.

 

Innym pomysłem dodatku do papierowego opakowania na prezent jest włożenie pod wstążkę gałązki zasuszonego ziela. Bardzo ładnie prezentują się na srebrnym, jednolitym papierze ozdobnym. Wybrać możesz również takie ziele, które dodatkowo ładnie pachnie – np. lawenda.

 

Ci, którzy lubią minimalizm, a nie chcą oddać po prostu prezentu owiniętego w papier, mogą użyć sprayu z brokatem. Wystarczy, że spryskasz (nawet niedbale) opakowanie, a prezent nabierze innego wyrazu.


Kalendarz adwentowy DIY
© B.M./Adobe Stock
Styl życia
Twój własny kalendarz adwentowy – sprawdź, jak go wykonać
Kalendarz adwentowy to świetny sposób na umilenie sobie lub swoim bliskim czasu oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wbrew pozorom nie jest on przeznaczony jedynie dla najmłodszych – może stanowić doskonały prezent również dla dorosłych.

Kalendarz adwentowy to świetny sposób na umilenie sobie lub swoim bliskim czasu oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wbrew pozorom nie jest on przeznaczony jedynie dla najmłodszych – może stanowić doskonały prezent również dla dorosłych.   Kalendarz adwentowy zawiera 24 skrytki – na każdy dzień od 1 do 24 grudnia. Osoba, która zostanie nim obdarowana, codziennie może otworzyć tylko jedną skrytkę, przeznaczoną na dany dzień. Dzięki codziennym niespodziankom, oczekiwanie na Gwiazdkę może być niezwykle radosne. Kalendarze adwentowe można kupić w wielu sklepach, jednak bez przeszkód można również przygotować je samemu. Przekonaj się, jakie to proste. Kalendarz adwentowy do it yourself– od czego zacząć? Pierwszym, co należy przygotować, są oczywiście… upominki! W kalendarzu adwentowym możesz umieścić właściwie dowolne prezenty. Mogą być to słodycze, kosmetyki, drobne gadżety . Jeżeli chcesz, w skrytkach umieścić możesz również liściki na każdy dzień – taki kalendarz będziesz mógł wykonać właściwie za darmo, jednak jego wartość emocjonalna będzie ogromna!   Kiedy przygotujesz już zawartość każdej z 24 skrytek, stwórz stelaż kalendarza. Do tego celu będziesz potrzebować: drewnianej ramy (im większy będzie jej rozmiar, tym większe upominki będziesz mógł w niej umieścić), sznurka lub ozdobnych tasiemek , gwoździ oraz młotka.   Odmierz kilka fragmentów sznurka lub tasiemek i przymocuj się do ramy, przybijając gwoździami do lewej i prawej krawędzi. Do sznurka będziemy przymocowywać paczuszki z prezentami. Własnoręcznie wykonany kalendarz adwentowy – prezenty Przygotuj paczuszki, w które zapakujesz prezenty. Możesz wykorzystać zwykły szary papier lub kolorowe, ozdobne arkusze do...

Wielkanocny zajączek przygotowany jako opakowanie na świąteczne cukierki.
©PhotoSG/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby wielkanocne jako prezent dla dzieci - jak zrobić świąteczne torebki z filcu w kształcie zająca?
Torebki z filcu w kształcie zająca to pomysł na prezent dla najmłodszych domowników, w których mogą schować słodycze lub ulubione drobiazgi. Filcowe zajączki stanowią również stanowić oryginalną dekorację na wielkanocny stół.

Torebki z filcu w kształcie zająca to pomysł na prezent dla najmłodszych domowników, w których mogą schować słodycze lub ulubione drobiazgi. Filcowe zajączki stanowią również stanowić oryginalną dekorację na wielkanocny stół.   Zwyczaj obdarowywania się prezentami na Wielkanoc pochodzi z Niemiec. W Polsce tradycja zostawiania sobie upominków obchodzona jest jedynie w kilku regionach Polski, np. na Śląsku. Zwyczaj polega na tym, że w pierwszy dzień świąt, zając chodzi z wielkanocnym koszykiem i ukrywa prezenty dla dzieci np. w ogrodzie lub w domu. Zazwyczaj upominkami są słodycze, np. czekoladowe jajka , zające.   Świąteczne torebki z filcu na słodycze w kształcie zająca - jak zrobić?   Filcowe torebki w kształcie wielkanocnego zająca stanowią oryginalną dekorację na świąteczny stół, ale i opakowanie na słodycze czy drobne gadżety. Do przygotowywania ozdób wielkanocnych można zaangażować dzieci, co będzie dla nich doskonałą zabawą. Wykonanie filcowej torebki na słodycze nie wymaga specjalnych umiejętności. Dekoracje wielkanocne wykona się z kolorowych kawałków filcu, guzików, ozdobnej wstążki oraz kleju na gorąco w pistolecie.   Potrzebujesz: kleju w pistolecie, nożyczek, 2 kawałków filcu w formacie A4 (21x30 cm), małego kawałka filcu w innym kolorze niż bazowy, wstążki w dowolnym kolorze, kolorowych guzików, igły i nitki.   Sposób wykonania: 2 kawałki filcu połóż jeden na drugim. Obrysuj na jednym z nich kształt twarzy zająca (widoczny na filmiku). Wytnij równo profil zwierzęcia. Rozgrzej klej w pistolecie. Z małego kawałka filcu wytnij 2 trójkąty i umieść je we wnętrzu uszu zająca, a następnie przyklej je gorącym klejem. Za...

Gwiazdy z papieru
© jfunk/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby choinkowe z papieru – ażurowa gwiazda
Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na oryginalnie udekorowaną choinkę. Ażurowa gwiazda z papieru przypomina płatek śniegu. Jest łatwa i szybka w wykonaniu.

Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na oryginalnie udekorowaną choinkę. Ażurowa gwiazda z papieru przypomina płatek śniegu. Jest łatwa i szybka w wykonaniu.   Potrzebujesz: kolorowej kartki A4, wstążki, zszywacza, linijki, ołówka, nożyczek, kleju do papieru.   Oferowany przez Home and You kod rabatowy to dobra okazja, aby kupić piękne ozdoby choinkowe w atrakcyjnych cenach.   Sposób wykonania ażurowej gwiazdy – ozdoby na choinkę z papieru 1. Z kolorowego papieru wytnij 6 kwadratów o boku 8 cm.   2. Każdy kwadrat zegnij wzdłuż przekątnej (tak, aby powstał trójkąt – podstawą jest najdłuższy bok).   3. Trzymając trójkąty podstawą do dołu, w każdym z nich prostopadle do zgięcia kartki na środku narysuj ołówkiem pionową linię pomocniczą.   4. Z prawej i lewej strony linii pomocniczej w podstawie zrób po trzy nacięcia pod kątem 45º oddalone od siebie o 1,5 cm (z lewej strony zrób nacięcia w prawą stronę, a z prawej w lewą). Nie docinaj ich do samego środka, zostaw ok. 3-4 mm od linii pomocniczej.   5. Rozłóż kwadraty.   6. Rogi, które zostały wycięte wewnątrz kwadratów należy ze sobą skleić. Zacznij od sklejenia najmniejszych, tak aby powstał rulonik. Krawędzie odegnij do góry i sklej.   7. Następnie odwróć kartkę na drugą stronę i sklej następne rogi.   8. Podobnie postępuj z kolejnymi rogami, pamiętając, aby za każdym razem odwracać kartkę. Każdy kwadrat to jedno ramię gwiazdy.   9. Kiedy wszystkie kwadraty będą gotowe, zacznij sklejać je w gwiazdkę.   10. Złóż trzy ramiona gwiazdy trzymając je za ostrą krawędź i połącz zszywaczem z pozostałymi...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner