Jak opakować prezent: trzy proste kroki
Pakując prezent w papier postaw na prostotę. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu papieru ozdobnego i wstążki, a praca powinna zająć nie dłużej niż 10 minut. Możesz również ozdobić opakowanie za pomocą sprayu i wycinanek.
Pakując prezent w papier postaw na prostotę. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu papieru ozdobnego i wstążki, a praca powinna zająć nie dłużej niż 10 minut. Możesz również ozdobić opakowanie za pomocą sprayu i wycinanek.
Jeżeli posiadasz prezent w standardowym pudełku (podłużny sześcian), to nie powinno sprawić problemu opakowanie go w papier.
- Rozłóż papier i postaw na nim prezent – papier powinien wystawać poza każdy bok pudełka.
- Przeturlaj pudełko po papierze tak, aby go owinął pod spodem i na wierzchu, a następnie odetnij resztę papieru.
- Pod spodem prezentu sklej taśmą klejącą oba końce papieru, a następnie zagnij w trójkąty wystające skrawki po bokach pudełka.
- Zegnij je do wewnątrz wzdłuż pudełka i przyklej taśmą klejącą.
- Gotowe!
Zobacz także
Innym sposobem na opakowanie prezentu jest skręcenie papieru jak papierka na cukierku – boki są zawijane i obwiązane wstążką. Taka opcja przyda się podczas opakowywania podarunku dla dziecka.
Jeśli nudzą cię geometryczne kształty, pamiętaj, że papier nie musi dokładnie owijać prezentu – może obrać inny kształt – np. serca lub gwiazdki. Wtedy wystarczy, że wytniesz z papieru dwa identyczne wzory, pomiędzy nimi umieścisz prezent, a ich krawędzie skleisz za pomocą kleju technicznego lub zszywacza.
Przy pakowaniu prezentu w papier przydaje się dwustronna taśma klejąca. Dzięki niej końce opakowania możesz podkleić tak, by nie było widać łączenia. W ten sposób elegancko połączysz na przykład pozostałe trójkąty zawiniętego papieru z resztą opakowania.
Papier ozdobny dostępny jest w każdym sklepie papierniczym – powinieneś jego wzór dostosować do adresata prezentu. Wzorzyste modele polecane są osobom młodszym i dzieciom, a jednolite kolorystycznie (tzw. „czyste”) dla osób dorosłych. Ciekawą odmianą dla papieru ozdobnego może być bibuła, strona z gazety o dużym formacie czy tkanina.
Szary papier lub tektura – ekologiczne i eleganckie opakowanie prezentu
Eleganckim wyborem będzie szary papier. Wygląda nowocześnie i ekologicznie, można połączyć go z papierowym sznurkiem pakowym lub, dla kontrastu, dodać np. elegancką satynową wstążkę. Szary papier można dodatkowo ozdobić, rysując na nim wzory węglem rysunkowym lub białym korektorem. W ten sposób można wypisać życzenia, imię osoby, której dajemy prezent lub namalować np. serduszko.
W modzie są także opakowania z szarej, grubo karbowanej tektury. Jest ona dość sztywna, dlatego prezent trudno nią owinąć ze wszystkich stron. Można jednak zwinąć ją w walec, końce sklejając dwustronną taśmą samoprzylepną. W ten sposób tworzymy boki opakowania. Cały prezent wcześniej owijamy w bibułę w żywym kolorze – będzie ona widoczna na obu „spodach” tekturowej tuby.
Owinięty w bibułę prezent wsuwamy do tuby (lub owijamy tekturą, którą następnie sklejamy). Papierowym szarym sznurkiem przewiązujemy tubę wzdłuż, krzyżując sznurek na obu spodach, tak, by prezent nie wypadł.
Jakie dodatki można wykorzystać przy pakowaniu prezentu?
Jeżeli chcesz, aby opakowanie prezentu zauroczyło solenizanta lub jubilata tak samo jak prezent, zakup:
- wstążkę, która kolorystycznie pasuje do papieru ozdobnego,
- różyczkę z błyszczącej, papierowej wstążki (do kupienia w każdym sklepie papierniczym),
- zawieszkę w kształcie serca czy kwiatka, którą można dołączyć do wstążki.
Jednym z nowatorskich pomysłów jest przyklejenie do papieru ozdobnego wycinanki, którą kiedyś robiono w szkole – kartkę o kształcie kwadratu złóż dwa razy na pół i zacznij od strony zagięcia wycinać różne koła, linie, a następnie tnij od strony krańca kartki. Uwaga: przecięcia nie mogą się dotykać, ponieważ wycinanka może się rozpaść. To jeden z akcentów kultury folklorystycznej. Po rozłożeniu kartki otrzymamy piękną wycinankę, którą możemy przykleić na wierzch prezentu.
Innym pomysłem dodatku do papierowego opakowania na prezent jest włożenie pod wstążkę gałązki zasuszonego ziela. Bardzo ładnie prezentują się na srebrnym, jednolitym papierze ozdobnym. Wybrać możesz również takie ziele, które dodatkowo ładnie pachnie – np. lawenda.
Ci, którzy lubią minimalizm, a nie chcą oddać po prostu prezentu owiniętego w papier, mogą użyć sprayu z brokatem. Wystarczy, że spryskasz (nawet niedbale) opakowanie, a prezent nabierze innego wyrazu.
- Twój maluch nie musi się nudzić wychodząc na zewnątrz. Kup mu ogrodowe zabawki dla dzieci.
- Labrador, maltańczyk i spaniel to cierpliwe psy, które idealnie sprawdzą się dla dzieci.
- Dzieci są wulkanami energii, którą należy spożytkować. Sprawdź, jaką wybrać trampolinę dla dzieci.
- Puzzle, książeczki i klocki to idealny pomysł na prezent dla 3-latka.
- Zobacz przykłady bezpiecznych ćwiczeń dla dzieci na trampolinie.