gwiazdka z wikliny
©Kevin Mayer/Fotolia
Styl życia

Papierowa wiklina – ekologiczne dekoracje na świąteczną choinkę

Papierowa wiklina należy do typowo recyklingowych metod rękodzieła artystycznego. Do jej wykonania nie potrzeba kupować nowych materiałów – wystarczy stara gazeta, patyk do szaszłyków i klej biurowy.

Papierowa wiklina należy do typowo recyklingowych metod rękodzieła artystycznego. Do jej wykonania nie potrzeba kupować nowych materiałów – wystarczy stara gazeta, patyk do szaszłyków i klej biurowy.

Jak wykonać wiklinę papierową – krok po kroku

Potrzebujesz: starych gazet, kleju (najwygodniejszy będzie w sztyfcie), patyka do szaszłyków, nożyczek.

1. Przygotuj szerokie paski papieru – rozłóż jeden arkusz gazety i potnij ją w poprzek na osiem pasków. Powinny mieć około 6 cm szerokości.

2. Używając patyka do szaszłyka, zawiń pasek w cieniutką rurkę - pasek zawijaj od rogu po przekątnej.

3. Po nawinięciu rurki delikatnie zdejmij ją z patyczka.

4. Podklej końcowy róg paska, by rurka się nie rozwinęła.

5. Rurka z jednej strony może być szersza, ale nie powinna mieć kształtu stożka.

 

Pobierz kod rabatowy Leroy Merlin i spraw sobie piękne ozdoby świąteczne do domu bez obaw o duże wydatki!

 

Ozdoby na Boże Narodzenie z papierowej wikliny

Płatki śniegu z papierowej wikliny

 

1. Przygotuj 3 rurki z wikliny papierowej.

2. Przetnij je na pół i podklej, by się nie rozkręciły.

3. Złóż rurki po dwie, a następnie skrzyżuj ze sobą trzy pary rurek.

4. Zwiąż na środku rurki nitką.

5. Z każdej pary rurkę odegnij w zewnętrzną stronę i połącz z rurką z sąsiedniej pary – powinny stworzyć kształt rombu lub płatka. Zwiąż końce.

6. Odetnij papier wystający poza nitkę.

7. Możesz pomalować złotą, srebrną lub białą farbą lub pozostawić ją w takim naturalnym kolorze.

 

Gwiazdka z papierowej wikliny

 

1. Zegnij rurkę w pięciu punktach tak, by podzielić ją na równe części.

2. Następnie według tych zagięć ułóż z niej pięcioramienną gwiazdę.

3. Ostatni fragment włóż w początek rurki i podklej.

4. Podklej gwiazdę we wszystkich punktach styku.

5. Zepnij spinaczami w tych miejscach i zostaw do wyschnięcia.

6. Pomaluj złotą farbą lub posmaruj klejem i obsyp brokatem.

 

Bombka z papierowej wikliny

 

1. Wsadź w pierwszą rurkę drut – dzięki temu nie odkształci się.

2. Ułóż rurkę w kształt kółka – możesz na przykład opleść szklankę.

3. Do dowolnego miejsca przyklej kolejną rurkę, a następnie oplataj z różnych stron kółko.

4. Pomaluj sprayem na dowolny kolor.

5. Możesz dokleić cekiny, koraliki, dodać kokardę czy posypać brokatem.

W ten sam sposób możesz zrobić bombkę w kształcie np. serca.

 

gwiazdka z wikliny
©Kevin Mayer/Fotolia
Styl życia
Papierowa wiklina – ekologiczne dekoracje na świąteczną choinkę
Papierowa wiklina należy do typowo recyklingowych metod rękodzieła artystycznego. Do jej wykonania nie potrzeba kupować nowych materiałów – wystarczy stara gazeta, patyk do szaszłyków i klej biurowy.

Papierowa wiklina należy do typowo recyklingowych metod rękodzieła artystycznego. Do jej wykonania nie potrzeba kupować nowych materiałów – wystarczy stara gazeta, patyk do szaszłyków i klej biurowy. Jak wykonać wiklinę papierową – krok po kroku Potrzebujesz: starych gazet, kleju (najwygodniejszy będzie w sztyfcie), patyka do szaszłyków, nożyczek. 1. Przygotuj szerokie paski papieru – rozłóż jeden arkusz gazety i potnij ją w poprzek na osiem pasków. Powinny mieć około 6 cm szerokości. 2. Używając patyka do szaszłyka, zawiń pasek w cieniutką rurkę - pasek zawijaj od rogu po przekątnej. 3. Po nawinięciu rurki delikatnie zdejmij ją z patyczka. 4. Podklej końcowy róg paska, by rurka się nie rozwinęła. 5. Rurka z jednej strony może być szersza, ale nie powinna mieć kształtu stożka. Ozdoby na Boże Narodzenie z papierowej wikliny Płatki śniegu z papierowej wikliny   1. Przygotuj 3 rurki z wikliny papierowej . 2. Przetnij je na pół i podklej, by się nie rozkręciły. 3. Złóż rurki po dwie, a następnie skrzyżuj ze sobą trzy pary rurek. 4. Zwiąż na środku rurki nitką. 5. Z każdej pary rurkę odegnij w zewnętrzną stronę i połącz z rurką z sąsiedniej pary – powinny stworzyć kształt rombu lub płatka. Zwiąż końce. 6. Odetnij papier wystający poza nitkę. 7. Możesz pomalować złotą, srebrną lub białą farbą lub pozostawić ją w takim naturalnym kolorze.   Gwiazdka z papierowej wikliny   1. Zegnij rurkę w pięciu punktach tak, by podzielić ją na równe części. 2. Następnie według tych zagięć ułóż z niej pięcioramienną gwiazdę . 3. Ostatni fragment włóż w początek rurki i podklej. 4. Podklej gwiazdę we wszystkich punktach styku. 5. Zepnij spinaczami w tych miejscach i zostaw do wyschnięcia. 6. Pomaluj złotą farbą lub posmaruj...

Płąski arkusz papierowej wikliny
©liyavihola/Fotolia
Styl życia
Stroiki na Boże Narodzenie – DIY: świąteczna ozdoba z papierowej wikliny
Stroiki na Boże Narodzenie z makulatury to doskonały pomysł na ekologiczne dekoracje świąteczne. Do wykonania papierowej wikliny potrzebne są stare gazety, kolorowe farby, nożyczki, patyczek do szaszłyków oraz klej.

Stroiki na Boże Narodzenie z makulatury to doskonały pomysł na ekologiczne dekoracje świąteczne. Do wykonania papierowej wikliny potrzebne są stare gazety, kolorowe farby, nożyczki, patyczek do szaszłyków oraz klej.   Ozdoby z papierowej wikliny są łudząco podobne do tych, wykonanych z wikliny naturalnej , są od nich jednak nieco mniej trwałe. Papierową wiklinę możesz malować zarówno przed, jak i po pleceniu. Jak zrobić wiklinowe rurki z papieru Do przygotowania papierowej wikliny potrzebujesz: gazet – najlepiej nie lakierowane , kleju do papieru – np. w sztyfcie, nożyczek, patyczka do szaszłyków .   Papierowe rurki najlepiej zwijać na stole.   Sposób wykonania: Weź podwójną stronę gazety i złóż ją, zaczynając od dołu, dwa razy, tak by powstał prostokąt. Przetnij gazetę w miejscach poziomych zgięć. Powstałe w ten sposób 6 pasków, rozłóż na płasko. Weź patyczek do szaszłyków, w jego połowie zawiń rożek kartki i nawijaj ją po przekątnej na patyk. Gdy zwiniesz cały pasek, jego koniec posmaruj klejem i przyklej . Wyjmij patyczek ze środka. Przygotuj rurki z całej gazety. Świąteczny stroik - wianek na Boże Narodzenie z papierowej wikliny Wykonany w ten sposób stroik jest przepiękną dekoracją stołu , drzwi lub balustrady. Można ozdobić go suszonymi kwiatami, jemiołą, wstążkami i dzwoneczkami.   Materiały na stroik: około 150-200 sztuk patyczków-rurek z papierowej wikliny, klej na gorąco w pistolecie , rolka po ręczniku papierowym lub butelka po lakierze do włosów/odświeżaczu do powietrza, srebrna lub złota farba w sprayu, ozdoby: np. kokardy, dzwonki, koraliki.   Sposób wykonania stroika z papierowej...

ozdoba świąteczna z makaronu
© Zeit4men/Fotolia.com
Styl życia
Makaronowe ozdoby na choinkę – bombka, śnieżynka
Ozdoby świąteczne z makaronu są bardzo tanie i proste w przygotowaniu. Wystarczy opakowanie najtańszego makaronu, gorący klej i złota farba. Takie ozdoby na choinkę są świetną dekoracją, ale także pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent.

Ozdoby świąteczne z makaronu są bardzo tanie i proste w przygotowaniu. Wystarczy opakowanie najtańszego makaronu, gorący klej i złota farba. Takie ozdoby na choinkę są świetną dekoracją, ale także pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent.   Makaron daje bardzo duże możliwości – choinka wykonana tą samą techniką, ale przy użyciu różnych rodzajów materiałów sprawi, że efekt będzie zupełnie inny. Choinka z makaronu Potrzebujesz: sztywnego kartonu, opakowanie makaronu typu świderki , rurki lub muszelki, pistoletu na klej na gorąco, zieloną farbę w sprayu, brokat lub złota farba w sprayu, zszywacz.   Z kartonu uformuj stożek – zwiń go jak przy robieniu czapeczki i zszyj, żeby zachować formę. Makaron przyklejaj gorącym klejem, zaczynając od dołu stożka. Jeśli używasz muszelek, przyklejaj makaron gęsto, tuż obok siebie. Przyklejając rurki możesz zostawić więcej przestrzeni. Gdy klej całkiem wyschnie, spryskaj choinkę farbą w sprayu. Z pewnością dopiero po zafarbowaniu choinki zauważysz, w których miejscach gorący klej zostawił nieestetyczne nitki. Pozdejmuj je. Posyp ozdobę brokatem lub delikatnie z dużej odległości spryskaj złotą farbą – tylko tak, by choinka nabrała złotego połysku. Bombka z makaronu na styropianowej kuli Tak wykonana ozdoba z makaronu będzie zachowywała kulisty kształt. W sklepach są dostępne różne rodzaje styropianowych bombek. Najłatwiej wykonuje się te o średnim rozmiarze.   Potrzebujesz: styropianowej kuli, makaronu typu muszelki , złotej farby w sprayu, wstążki, pistoletu na gorący klej.   Używając gorącego kleju, przyklejaj makaron do styropianowej bombki, zaczynając od dołu. Pamiętaj, żeby makaron był ułożony ciągle w tę samą stronę. Kolejne warstwy makaronu powinny...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner