wycinanie ozdób z papieru
©Evgeny Korshenkov/Fotolia
Styl życia

Jak zrobić ozdoby na święta? Papierowa gwiazda bożonarodzeniowa krok po kroku

Ozdoby świąteczne z papieru są proste do wykonania i efektowne. Jedną z nich jest gwiazda, którą możesz powiesić na choince albo pod sufitem jako bożonarodzeniową dekorację pokoju.

Ozdoby świąteczne z papieru są proste do wykonania i efektowne. Jedną z nich jest gwiazda, którą możesz powiesić na choince albo pod sufitem jako bożonarodzeniową dekorację pokoju.

Czego potrzebujesz do zrobienia bożonarodzeniowej gwiazdy z papieru?

Do wykonania świątecznej gwiazdy z papieru potrzebujesz:

  • 6 kwadratowych kartek papieru (wystarczą kartki o wymiarach 6 cm na 6 cm), najlepszy będzie papier w złotym lub srebrnym kolorze,
  • ostrych nożyczek do papieru,
  • mocnego kleju biurowego,
  • zszywacza z małymi zszywkami.

Jak zrobić świąteczną gwiazdę z papieru?

Zacznij od wykonania jednego ramienia gwiazdy:

Złóż kartkę na pół tak, żeby utworzyła trójkąt. Ten trójkąt też złóż w połowie.

Natnij ten trójkąt trzy razy od strony, gdzie jest zgięty tylko raz w kierunku podwójnego zgięcia. Każde nacięcie niech kończy się na 1-1,5 cm przed krawędzią. Otwórz figurę.

Zawiń wewnętrzne wierzchołki tak, żeby jeden lekko nachodził na drugi i sklej je.

Odwróć figurę na drugą stronę, zawiń kolejne wierzchołki i sklej je.

Po raz kolejny odwróć figurę, zawiń i sklej najdłuższe wierzchołki. W ten sposób powstało jedno ramię gwiazdy.

W ten sam sposób wykonaj jeszcze 5 ramion. Połącz końce ramion tak, by utworzyły wnętrze gwiazdy. Przytwierdź do siebie sąsiadujące ramiona gwiazdy. Tak wykonaną gwiazdę możesz dodatkowo spryskać brokatem w sprayu.

 

Gotowe!


Kula z papierowych kwiatów
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
DIY, czyli zrób to sam: kwiatowa bombka z papieru na choinkę
Z papieru można samodzielnie zrobić piękne ozdoby na choinkę. Jedną z takich ozdób jest bombka z kwiatków origami. Do jej wykonania potrzebujesz 60 karteczek (5 karteczek na jednego kwiatka) o jednakowych rozmiarach. Mogą one mieć różne kolory, o ile te kolory będą razem dobrze wyglądały. Będzie ci też potrzebny dobry klej do papieru.

Z papieru można samodzielnie zrobić piękne ozdoby na choinkę. Jedną z takich ozdób jest bombka z kwiatków origami. Do jej wykonania potrzebujesz 60 karteczek (5 karteczek na jednego kwiatka) o jednakowych rozmiarach. Mogą one mieć różne kolory, o ile te kolory będą razem dobrze wyglądały. Będzie ci też potrzebny dobry klej do papieru. Jak zrobić pojedynczy kwiatek origami? Jedna bombka składa się z 12 kwiatków. Zacznij więc od zrobienia tych kwiatków.   1. Przygotuj 5 kwadratowych karteczek o wymiarach ok. 10 cm na 10 cm. Najlepiej, jeśli wszystkie będą w tym samym kolorze. Inne kolory karteczek możesz wykorzystać do przygotowania pozostałych kwiatków.   2. Złóż karteczkę na pół, tak żeby powstał trójkąt.   3. Przyciągnij oba rogi trójkąta do jego wierzchołka. Powinien powstać kwadrat.   4. Otwórz i wygładź utworzone skrzydełka.   5. Te same rogi trójkąta zagnij w drugą stronę. Wierzchołki powinny stanowić przedłużenie dolnych boków kwadratu. Otwórz potem te skrzydełka i wygładź je.   6. Trójkąty zegnij do siebie. W efekcie na czworoboku powinny powstać dwa trójkąty: mniejszy na większym. Złóż całą figurę na pół w pionie.   7. Zwiń figurę i sklej trójkąt z trójkątem. W ten sposób powstanie jedna z 5. części kwiatka.   8. Analogicznie wykonaj jeszcze 4. części kwiatka i sklej je ze sobą.   Marzysz o ozdobach choinkowych w kolorze pudrowego różu? Koniecznie skorzystaj z oferty Home and You promocja .   Jak zrobić bombkę z kwiatów? Jeśli masz już 12 kwiatków, możesz przystąpić do łączenia ich w kulę.   1. Nakładaj klej na płatki i...

Gwiazdy z papieru
© jfunk/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby choinkowe z papieru – ażurowa gwiazda
Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na oryginalnie udekorowaną choinkę. Ażurowa gwiazda z papieru przypomina płatek śniegu. Jest łatwa i szybka w wykonaniu.

Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na oryginalnie udekorowaną choinkę. Ażurowa gwiazda z papieru przypomina płatek śniegu. Jest łatwa i szybka w wykonaniu.   Potrzebujesz: kolorowej kartki A4, wstążki, zszywacza, linijki, ołówka, nożyczek, kleju do papieru.   Oferowany przez Home and You kod rabatowy to dobra okazja, aby kupić piękne ozdoby choinkowe w atrakcyjnych cenach.   Sposób wykonania ażurowej gwiazdy – ozdoby na choinkę z papieru 1. Z kolorowego papieru wytnij 6 kwadratów o boku 8 cm.   2. Każdy kwadrat zegnij wzdłuż przekątnej (tak, aby powstał trójkąt – podstawą jest najdłuższy bok).   3. Trzymając trójkąty podstawą do dołu, w każdym z nich prostopadle do zgięcia kartki na środku narysuj ołówkiem pionową linię pomocniczą.   4. Z prawej i lewej strony linii pomocniczej w podstawie zrób po trzy nacięcia pod kątem 45º oddalone od siebie o 1,5 cm (z lewej strony zrób nacięcia w prawą stronę, a z prawej w lewą). Nie docinaj ich do samego środka, zostaw ok. 3-4 mm od linii pomocniczej.   5. Rozłóż kwadraty.   6. Rogi, które zostały wycięte wewnątrz kwadratów należy ze sobą skleić. Zacznij od sklejenia najmniejszych, tak aby powstał rulonik. Krawędzie odegnij do góry i sklej.   7. Następnie odwróć kartkę na drugą stronę i sklej następne rogi.   8. Podobnie postępuj z kolejnymi rogami, pamiętając, aby za każdym razem odwracać kartkę. Każdy kwadrat to jedno ramię gwiazdy.   9. Kiedy wszystkie kwadraty będą gotowe, zacznij sklejać je w gwiazdkę.   10. Złóż trzy ramiona gwiazdy trzymając je za ostrą krawędź i połącz zszywaczem z pozostałymi...

bombka zrobiona ze styropianu
©abrada/Fotolia
Styl życia
Choinka karczochowa krok po kroku, czyli jak zrobić ozdobę świąteczną ze styropianu i wstążki
Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy.

Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy. Czego potrzebujesz do wykonania choinki karczochowej? Do wykonania choinki karczochowej będą ci potrzebne: styropianowy stożek , który możesz kupić w sklepach z artykułami do rękodzieła i pasmanteriach (także przez internet) o wysokości 25-30 cm; zielona wstążka o szerokości 2,5 cm; szpilki krawieckie (ok. 0,25 kg); ostre nożyczki do cięcia materiału; ozdoby (kolorowe cekiny, koraliki, małe kokardki, 3 suszone plastry cytryny). Jak wykonać choinkę karczochową? Zacznij od opasania stożka na dole wstążką. Przypnij wstążkę szpilkami. Zrób małe zakładki, żeby wstążka lepiej przylegała do styropianu. Potnij wstążkę na paski o długości ok. 6 cm. Połóż pasek wstążki poziomo przed sobą. Jego prawy koniec zawiń do góry i zaprasuj paznokciem miejsce zagięcia. To samo zrób z lewym końcem. Wstążka powinna przypominać pięciokąt złożony z trójkąta równoramiennego postawionego na dwóch poziomo ułożonych prostokątach. Przyłóż figurę ze wstążki do choinki, najszerszy wierzchołek trójkąta powinien być skierowany do dołu. Przypnij go tuż nad pasem utworzonym przez tasiemkę, którą na początku opasałeś choinką. Dwie szpilki wkłuj u góry figury w oba kąty utworzone przez ramiona trójkąta. W ten samo sposób przypnij tyle trójkątów ze wstążek, ile potrzeba, aby dokładnie zakryć styropianowy stożek. Trójkąty przypinaj blisko siebie poziomymi pasami, kierując się w górę stożka. Trójkąty na każdym kolejnym pasie powinny...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner