Party Stories
Przybory szkolne w dziecięcym piórniku
©Africa Studio/Fotolia
Styl życia

Piórnik dla pierwszoklasisty, ucznia podstawówki i gimnazjalisty – jaki wybrać i czym się kierować?

Wybierając piórnik dla naszego dziecka powinniśmy się kierować jego wiekiem i upodobaniami. Młodszym dzieciom spodobają się piórniki zamykane i rozkładane. Gimnazjaliści docenią piórniki typu tuba, które pozwolą na swobodne dobieranie przyborów szkolnych.

Wybierając piórnik dla naszego dziecka powinniśmy się kierować jego wiekiem i upodobaniami. Młodszym dzieciom spodobają się piórniki zamykane i rozkładane. Gimnazjaliści docenią piórniki typu tuba, które pozwolą na swobodne dobieranie przyborów szkolnych.

 

Na rynku można znaleźć piórniki m.in. typu tuba, saszetka, kuferek, kosmetyczka, czy organizer. Ich ceny wahają się od 10 do około 150 złotych, w zależności od rodzaju i wyposażenia.

Co powinno znaleźć się w piórniku?

W piórniku każdego ucznia powinny się pojawić:

  • gumki do ścierania,
  • temperówka,
  • różnokolorowe cienkopisy i kredki,
  • mała linijka,
  • korektor,
  • klej,
  • co najmniej 2 ołówki o różnej twardości,
  • 2 długopisy – czarny i niebieski (mogą to być także wieczne pióra lub długopisy kulkowe).

Jaki piórnik dla pierwszoklasisty, a jaki dla starszych?

Uczniowie podstawówek, gimnazjów czy liceów mają inne wymagania dotyczące piórników. Dla pierwszoklasistów polecane są piórniki sztywne, rozkładane. Na rynku dostępne są wersje, które mają fabrycznie skompletowane wyposażenie. Takie rozwiązanie oszczędza czas i kłopot rodzicom. Dla nieco starszych dzieci rekomendowane są większe piórniki, porównywane wielkością do kartek A5. Pozwalają one prócz gumek, korektora czy długopisów włożyć także przyrządy do mierzenia, takie jak linijka i kątomierz.

Piórnik dla gimnazjalisty

Dla gimnazjalistów polecane są piórniki bez wyposażenia, po to by mogli samodzielnie dobrać odpowiedni zestaw przyborów. Często też szkoły mają różne wymagania wobec uczniów. Osobom mającym problemy z utrzymaniem porządku zaleca się kupno piórników zamykanych z przekładką. Dzięki nim z łatwością zapanują nad swoimi przyborami. Uczniowie ceniący sobie swobodę i szybkość dostępu powinni wybrać piórniki typu tuba. Zajmują one mniej miejsca, jednak ich pojemność jest znacznie mniejsza w porównaniu z klasycznymi produktami.

Jaki piórnik dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Piórniki ozdabiane we florystyczne wzory, z księżniczkami, gwiazdami bajek, w kolorach jaskrawych bardziej spodobają się dziewczynkom. Chłopcy wolą zazwyczaj zestawy w stonowanych kolorach, na których znajdują się samochody lub superbohaterowie. Jeśli chodzi o kształt i rozmiar piórnika, jest to kwestia indywidualna, zależna od preferencji dziecka.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
kobieta myje twarz
©CandyBox Images/Fotolia
Fleszstyle
Sposoby na wągry: maseczki, peelingi i toniki
Zaskórniki zamknięte oraz zaskórniki otwarte to zatkane przez sebum i zanieczyszczenia ujścia gruczołów łojowych. Zaskórniki na nosie na szczęście można usunąć różnymi metodami.

Zaskórniki zamknięte oraz zaskórniki otwarte to zatkane przez sebum i zanieczyszczenia ujścia gruczołów łojowych. Zaskórniki na nosie na szczęście można usunąć różnymi metodami. Co to są zaskórniki? Produkowana przez skórę warstwa okluzyjna (ochronna) naskórka składa się przede wszystkim z tłuszczu (sebum). W momencie, gdy sebum wytwarzane jest w nadmiarze i dołożymy do tego pot oraz zanieczyszczenie środowiska, które codziennie zostawia nam na twarzy warstwę kurzu – mamy gotowy przepis na nieestetyczne wągry. Wyróżniamy zaskórniki zamknięte oraz zaskórniki otwarte. Zaskórniki otwarte charakteryzuje czarna kropka znajdująca się u ujścia zatkanego gruczołu łojowego. Zaskórniki zamknięte znajdują się pod skórą tworząc białawe grudki. Oczywiście nie każdy ma skłonności do powstawania zaskórników, szczególną tendencję do tego typu przypadłości mają osoby ze skórą mieszaną oraz tłustą. Również niewłaściwa pielęgnacja skóry oraz nieodpowiednio dobrane do jej typu kosmetyki sprzyjają zatykaniu porów. Sposób na zaskórniki zamknięte oraz na zaskórniki otwarte Wiele osób wyciska zaskórniki. Nie jest to dobra metoda ponieważ powoduje rozprzestrzenianie stanu zapalnego oraz infekowanie kolejnych partii skóry w wyniku czego możemy nabawić się jedynie nieestetycznych blizn i większych problemów z cerą. Sposoby na pozbycie się wągrów można podzielić na następujące działy: oczyszczanie, pielęgnacja i profilaktyka. Oczyszczanie skóry z zaskórnikami Do oczyszczania skóry z zaskórnikami przeznaczona jest cała gama kosmetyków takich jak: peelingi (mechaniczne, enzymatyczne), emulsje i żele do mycia, toniki, maseczki, plastry na...

Lampka nocna przy łóżku dziecka
© ostap25/Fotolia.com
Styl życia
Przegląd najlepszych lampek nocnych dla dzieci: do kontaktu, naścienne, przenośne, projektory gwiazd
Lampka nocna to obowiązkowy punkt wyposażenia pokoju dziecięcego. Dyskretne światło uspokaja maluszka, ułatwia zasypianie i umożliwia ewentualne przemieszczanie się w nocy (np. do toalety). Najpopularniejszy typ oświetlenia dla dzieci to lampki do kontaktu, lampki naścienne, projektory gwiazd i przenośne lampy ledowe.

Lampka nocna to obowiązkowy punkt wyposażenia pokoju dziecięcego. Dyskretne światło uspokaja maluszka, ułatwia zasypianie i umożliwia ewentualne przemieszczanie się w nocy (np. do toalety). Najpopularniejszy typ oświetlenia dla dzieci to lampki do kontaktu, lampki naścienne, projektory gwiazd i przenośne lampy ledowe. Wiele dzieci boi się spać w zupełnej ciemności. Lampka nocna zapewnia im komfort i spokojny sen. Lampki nocne do kontaktu Najpopularniejszy typ lampek nocnych dla dzieci to urządzenia wkładane do kontaktu. Są one bardzo małe i rzucają tylko delikatne, przytłumione światło . Dzieci uwielbiają je za to, że są dostępne w wielu kształtach i kolorach – mogą na przykład wyglądać jak słodki zwierzak, księżyc czy motyl. Lampki ledowe tego typu potrafią zwykle zmieniać kolory, dzięki czemu są jeszcze bardziej atrakcyjne dla maluchów. Lampki naścienne dla dzieci Przy łóżku dziecka świetnie sprawdzi się także tradycyjna lampka naścienna lub kinkiet . Na rynku dostępnych jest wiele modeli opraw oświetleniowych tego typu, które dobrze wpasują się w wystrój pokoju dla najmłodszych. Lampka nocna montowana na ścianie może być na przykład ozdobiona nadrukami z bohaterami kreskówek lub przybrać kształt samochodu, piłki czy lalki. Decydując się na taki typ oświetlenia, należy pamiętać, żeby dobrze zabezpieczyć kabel zasilający. Lampka nocna: projektor gwiazd Bardzo efektownym sposobem na doświetlenie pokoju dziecięcego jest projektor gwiazd. Jest to urządzenie, które rzuca na ściany i sufit niepowtarzalne wzory imitujące gwieździste niebo . Widok bardzo podoba się dzieciom w wieku około 4-7 lat. Dla niemowląt i trochę starszych dzieci dostępne są także projektory produkujące kształty zwierząt (na przykład psa, żółwia, konia). Przenośne lampki nocne z akumulatorem...

Dwójka dzieci idzie ulicą
©sabine hürdler/Fotolia
Styl życia
Wyprawka dla ucznia – co należy kupić przed nowym rokiem szkolnym?

Wyprawka szkolna to niemały wydatek dla domowego budżetu. Podręczniki szkolne to tylko jedna z wielu pozycji, jakie powinny się znaleźć na liście zakupów. Wybierając się na szkolne zakupy warto mieć przy sobie listę podstawowych przedmiotów do wyprawki szkolnej .   Wyprawka szkolna - podstawowa lista zakupów Tornister szkolny Plecak szkolny to jeden z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Musi być jednocześnie lekki i wygodny, ale również bardzo pojemny. Uczeń musi tu zmieścić książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Ważne jest to, aby plecak miał usztywnione dno, regulowane szelki i  był wykonany z dobrej jakości materiału. W ofercie sklepów możemy również znaleźć tornistry na kółkach , które nie obciążają kręgosłupa. Zeszyty szkolne Na lekcjach niezbędne będą zeszyty , koniecznie trzeba mieć kilka sztuk w kratkę i w linię. Niekiedy przydadzą się również milimetrowe (na technikę) lub w pięciolinię (na muzykę). Do przedmiotów rozszerzonych, matematyki i polskiego potrzebne będą grubsze zeszyty 60-96 kartkowe lub zeszyty A4. Do przedmiotów, które będą tylko raz w tygodniu wystarczy cieńszy zeszyt. Piórnik z wyposażeniem Mamy do wyboru piórniki z pełnym wyposażeniem lub puste, do których trzeba wszystko dokupić. W piórniku powinny się znaleźć: długopisy, ołówki i gumka do ścierania, kredki, flamastry, zakreślacze (szczególnie w podstawówce), klej i nożyczki, zestaw do geometrii: cyrkiel, linijki. Podstawowe przybory szkolne blok rysunkowy, blok techniczny,  teczki, papieru kolorowe, farby plakatowe lub akwarelowe, nożyczki, kredki świecowe lub ołówkowe,...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner