Dziewczyna ze złamanym sercem.
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

W cztery oczy, szczerze, bez owijania w bawełnę, czyli jak zerwać z dziewczyną

Wielu chłopaków, którzy nie wiedzą, jak zerwać z dziewczyną, po prostu przestają się do niej odzywać. I określenie ich w tej sytuacji „chłopakami” jest bardzo trafne, ponieważ mężczyzna chcąc rozstać się z partnerką robi to z klasą. Sprawę stawia jasno i stara się nie zranić partnerki.

Wielu chłopaków, którzy nie wiedzą, jak zerwać z dziewczyną, po prostu przestają się do niej odzywać. I określenie ich w tej sytuacji „chłopakami” jest bardzo trafne, ponieważ mężczyzna chcąc rozstać się z partnerką robi to z klasą. Sprawę stawia jasno i stara się nie zranić partnerki.

 

Rozstanie to przeżycie zarówno dla osoby rzuconej, jak i rzucającej – każda ze stron wiele traci. Koniec związku budzi rozczarowanie, smutek, rozgoryczenie, a nawet złość. Osoba, która chce zerwać kontakt, powinna doprowadzić do sytuacji, aby moment rozstania był jak najbardziej „komfortowy” (jeżeli w ogóle można użyć w tym przypadku tego słowa):

  • zadbać o spotkanie na żywo,
  • wyjaśnić konkretnie powody rozstania (np. „czuje się wypalony”, „poznałem kogoś”, „nie odnajduję się w naszym związku”),
  • nie wywoływać poczucia winy u siebie ani u osoby porzucanej,
  • szczerze odpowiadać na pytania typu: dlaczego? może jeszcze spróbujemy? już mnie nie kochasz?

 

Jeżeli jest duże prawdopodobieństwo, że osoba porzucona może emocjonalnie zareagować na wieść o rozstaniu, lepiej zorganizować spotkanie w miejscu publicznym. Zmniejszy to ryzyko wybuchu złości i ewentualnej kłótni.

Jak zerwać z dziewczyną: czego nie wolno robić

Jest wiele błędów popełnianych przez chłopaków, którzy zrywają z dziewczynami w sposób, który tylko pogarsza sytuację pomiędzy nimi. Jakie są to błędy:

  • zerwanie przez sms, portal społecznościowy czy e-mail,
  • brak jasnego postawienia sprawy wobec partnerki, a równocześnie powiadamianie wspólnych znajomych o zamiarze zakończenia związku,
  • niewyjaśnienie sprawy, tylko „pozorne” zrzucanie winy na siebie („nie jestem ciebie wart”, „znajdziesz sobie lepszego”),
  • dawanie nadziei typu „dajmy sobie miesiąc przerwy, a później się zobaczy”,
  • słynne powiedzenie „pozostańmy przyjaciółmi” nigdy się nie sprawdza. Relacja pełna intymności, namiętności i zaangażowania nigdy nie stanie się czystą więzią przyjacielską. Rozstanie musi być fizyczne oraz psychiczne.

 

Rozstanie to bolesne przeżycie, ale prawie każdy człowiek go doświadczył. Ważne, by nie ranić się wzajemnie bardziej, niż to konieczne.  

Kobieta i mężczyzna
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Jak zerwać z chłopakiem: zasady. Przede wszystkim: nie zrywaj przez SMS!
Z reguły kobiety są lepiej przygotowane emocjonalnie do rozstania i wiedzą, jak zerwać z chłopakiem. Niestety, niektóre nadal zrywają przez sms czy e-mail.

Należy rozstać się z partnerem nie tylko z poszanowaniem własnej godności, ale i z szacunkiem dla osoby „rzucanej”. Zerwanie przez sms czy e-mail nie jest dobrym rozwiązaniem.   Każdy związek skazany jest na próby. Jednak niektóre sytuacje mogą być zbyt trudne i oznaczać koniec związku . Jak w takiej sytuacji postąpić: 1. Spotkać się w cztery oczy Zerwanie przez sms, portal społecznościowy czy e-mail świadczy o niedojrzałości, a nawet o tchórzostwie. Spotkanie na żywo to najlepsze rozwiązanie , które daje możliwość konfrontacji i wyjaśnienia. 2. Mów prawdę, nawet tę niewygodną Powód zerwania związku musi być jasno przedstawiony i konkretny. Zdania typu: „Nie jestem dla ciebie” czy „czuję się nieszczęśliwa w naszym związku” nic nie załatwią i nie będą odpowiedzią na pytanie, które na pewno padnie podczas spotkania: dlaczego? 3. Zachowaj dystans fizyczny Kobiety często lubią wchodzić w rolę pocieszycielki i zrywając z chłopakiem jednocześnie dotykają go po ramieniu, przytulają go lub głaszczą go po plecach. Jest to bardzo nieprawidłowe zachowanie, ponieważ mówisz, że chcesz zerwać, a twoje ciało daje chłopakowi inne sygnały. Nie możesz dawać dwuznacznych komunikatów. 4. Nie oceniaj, nie porównuj, nie marz Wystrzegaj się zwrotów, które odnoszą się do przeszłości („nie było nam wcale tak dobrze”) lub przyszłości („na pewno znajdziesz sobie lepszą dziewczynę”). Ocenianie sytuacji wstecz lub wprzód oznacza, że porównujesz co było, a co może być. Albo wręcz marzysz, że zaraz po rozstaniu znajdziecie sobie idealnych partnerów. Potwierdzeniem tych słów może być słynne: „zasługujemy na coś lepszego”. Nie dość, że tymi słowami człowiek rani sam siebie, to jeszcze w dodatku osobę, z którą zrywa. 5. Nie bądź przyjacielem Wiele osób, chcąc rozstać się „poprawnie”...

Kobieta ze złamanym sercem
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
5 etapów cierpienia po zakończeniu związku
Złamanemu sercu towarzyszy ból i uczucie braku zrozumienia ze strony otoczenia. Niezależnie od tego, jak długo trwał związek, trzeba czasu, aby wrócić do równowagi. Nie ma recepty na złamane serce, ale to doświadczenie wzmacnia i może skutkować pozytywnymi zmianami w życiu.

Złamanemu sercu towarzyszy ból i uczucie braku zrozumienia ze strony otoczenia. Niezależnie od tego, jak długo trwał związek, trzeba czasu, aby wrócić do równowagi. Nie ma recepty na złamane serce, ale to doświadczenie wzmacnia i może skutkować pozytywnymi zmianami w życiu.   Ból, który jest związany z rozstaniem, wpływa na zachowanie człowieka i jego relacje z otoczeniem, a także na samopoczucie. Można wskazać pięć faz cierpienia, przez które przechodzi osoba po rozstaniu. By powrócić do normalnego trybu życia, warto pozwolić sobie na przeżycie wszystkich etapów świadomie. Etap pierwszy: karuzela uczuć Na początku, tuż po rozstaniu, doskwiera złe samopoczucie. Wydaje się, że życie wymknęło się spod kontroli. Na tym etapie często osoby zarzekają się, że nigdy nikogo nie pokochają i nikomu nie zaufają. Rozmowa z przyjacielem nie przynosi efektów. Na tym etapie ważne, by pozwolić sobie na smutek i gniew. Warto dać ujście negatywnym emocjom i nie hamować płaczu, jeśli ma przynieść ulgę. Etap drugi: rozmowa Pierwsze dni po rozstaniu najczęściej spędza się z dala od towarzystwa. Na drugim etapie jednak osoba samotna zaczyna poszukiwać kontaktu i pocieszenia u innych. Przyjaciele nie są w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie: dlaczego doszło do rozstania i jak wyleczyć złamane serce . Jednakże sama rozmowa z bliską osobą przynosi ulgę. Być może znajomi mają doświadczenia związane z rozstaniem, więc mogą być źródłem cennych wskazówek. Etap trzeci: światło w tunelu Na tym etapie najgorszy czas osoba po rozstaniu ma już za sobą. Zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że pewien etap w jej życiu dobiegł końca. Nie powinno się to jednak wiązać z czarnymi, negatywnymi myślami. Wręcz przeciwnie: trzeba z nadzieją spoglądać w przyszłość. Nowy etap w życiu warto zacząć od realizacji marzeń i potrzeb. Zdrowy egoizm jest...

East News
Newsy
Kate musiała się rozstać z Williamem! "Nie byłam szczęśliwa z tego powodu. Byliśmy bardzo młodzi!"
Kate musiała się rozstać z Williamem! "Nie byłam szczęśliwa z tego powodu. Byliśmy bardzo młodzi!"

Kate i William nie tacy idealni? Owszem! Większość ich fanów myśli, że kiedy Kate spotkała się z Williamem, ich miłość wybuchła i nic nie było w stanie jej zatrzymać ( Więcej:  Pierwsze spotkanie księżnej Kate i księcia Williama ) . Tak oczywiście... nie było! W 2007 roku Kate i William musieli się rozstać na jakiś czas. Nie byli pewni swoich uczuć i chcieli dać sobie trochę czasu na przemyślenia dotyczące ich przyszłości.   Więcej:  Przeszłość się o nią upomniała! Na jaw wychodzą szokujące fakty z życia Kate. Czy to zniszczy jej wizerunek?   Dlaczego Kate rozstała się z Williamem? Kate w tym czasie spędzała bardzo dużo czasu ze swoją mamą i ze swoimi przyjaciółkami. Nie szukała innego mężczyzny i nie komentowała w rozmowie z mediami tego dlaczego zdecydowała się rozstać z Williamem. Ta rozłąka trwała kilka miesięcy - ostatecznie Kate i William stwierdzili, że nie chcą bez siebie żyć i wrócili do siebie. Jak teraz, po kilku latach, wspominają tamte dni rozłąki? Nie byłam szczęśliwa z tego powodu, ale rozstanie sprawiło, że stałam się mocniejsza jako osoba - mówiła Kate o rozstaniu z Williamem. - W takich sytuacjach poznajesz siebie, dowiadujesz się o sobie rzeczy, z jakich nie zdawałeś sobie wcześniej sprawy - dodała Kate w rozmowie. Sprawdź też:  Królowa Elżbieta zażenowana zachowaniem księżnej Kate!   William za to tak mówi o tamtym czasie: Oboje byliśmy bardzo młodzi. Byliśmy na uniwersytecie, oboje szukaliśmy swojego miejsca. Potrzebowaliśmy przestrzeni, w której moglibyśmy dojrzeć i przemyśleć wiele rzeczy. Jak widać, czasem rozłąka nie jest najgorszym rozwiązaniem. A w przypadku Kate i Williama okazała się strzałem w dziesiątkę. Moment zadumy nad ich związkiem tylko ich wzmocnił!   Zobacz:  Księżna Kate wspiera Meghan Markle! Po tym co się stało,...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner