Kobieta i mężczyzna
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Jak zerwać z chłopakiem: zasady. Przede wszystkim: nie zrywaj przez SMS!

Z reguły kobiety są lepiej przygotowane emocjonalnie do rozstania i wiedzą, jak zerwać z chłopakiem. Niestety, niektóre nadal zrywają przez sms czy e-mail.

Należy rozstać się z partnerem nie tylko z poszanowaniem własnej godności, ale i z szacunkiem dla osoby „rzucanej”. Zerwanie przez sms czy e-mail nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Każdy związek skazany jest na próby. Jednak niektóre sytuacje mogą być zbyt trudne i oznaczać koniec związku. Jak w takiej sytuacji postąpić:

Kasia gotuje z Polki.pl: zupa grochowa

1. Spotkać się w cztery oczy

Zerwanie przez sms, portal społecznościowy czy e-mail świadczy o niedojrzałości, a nawet o tchórzostwie. Spotkanie na żywo to najlepsze rozwiązanie, które daje możliwość konfrontacji i wyjaśnienia.

2. Mów prawdę, nawet tę niewygodną

Powód zerwania związku musi być jasno przedstawiony i konkretny. Zdania typu: „Nie jestem dla ciebie” czy „czuję się nieszczęśliwa w naszym związku” nic nie załatwią i nie będą odpowiedzią na pytanie, które na pewno padnie podczas spotkania: dlaczego?

3. Zachowaj dystans fizyczny

Kobiety często lubią wchodzić w rolę pocieszycielki i zrywając z chłopakiem jednocześnie dotykają go po ramieniu, przytulają go lub głaszczą go po plecach. Jest to bardzo nieprawidłowe zachowanie, ponieważ mówisz, że chcesz zerwać, a twoje ciało daje chłopakowi inne sygnały. Nie możesz dawać dwuznacznych komunikatów.

4. Nie oceniaj, nie porównuj, nie marz

Wystrzegaj się zwrotów, które odnoszą się do przeszłości („nie było nam wcale tak dobrze”) lub przyszłości („na pewno znajdziesz sobie lepszą dziewczynę”). Ocenianie sytuacji wstecz lub wprzód oznacza, że porównujesz co było, a co może być. Albo wręcz marzysz, że zaraz po rozstaniu znajdziecie sobie idealnych partnerów. Potwierdzeniem tych słów może być słynne: „zasługujemy na coś lepszego”. Nie dość, że tymi słowami człowiek rani sam siebie, to jeszcze w dodatku osobę, z którą zrywa.

5. Nie bądź przyjacielem

Wiele osób, chcąc rozstać się „poprawnie” i bezkonfliktowo proponuje przyjaźń po rozstaniu. Jest to duży błąd, bo pozostawia „otwartą furtkę” osobie, która rzeczywiście może ją wykorzystać, chcąc wrócić do relacji pod płaszczykiem przyjaźni.

 

Najważniejsze to powiedzieć prawdę bez owijania w bawełnę. Nawet jeśli rozstajesz się dlatego, że poznałaś kogoś, na kim ci bardziej zależy, druga osoba powinna wiedzieć, dlaczego chcesz od niej odejść. Rozstanie wiąże się z silnymi negatywnymi emocjami i uczuciami, dlatego warto przygotować się psychicznie na wybuchy złości i awantury.  

Dziewczyna ze złamanym sercem.
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
W cztery oczy, szczerze, bez owijania w bawełnę, czyli jak zerwać z dziewczyną
Wielu chłopaków, którzy nie wiedzą, jak zerwać z dziewczyną, po prostu przestają się do niej odzywać. I określenie ich w tej sytuacji „chłopakami” jest bardzo trafne, ponieważ mężczyzna chcąc rozstać się z partnerką robi to z klasą. Sprawę stawia jasno i stara się nie zranić partnerki.

Wielu chłopaków, którzy nie wiedzą, jak zerwać z dziewczyną, po prostu przestają się do niej odzywać. I określenie ich w tej sytuacji „chłopakami” jest bardzo trafne, ponieważ mężczyzna chcąc rozstać się z partnerką robi to z klasą. Sprawę stawia jasno i stara się nie zranić partnerki.   Rozstanie to przeżycie zarówno dla osoby rzuconej, jak i rzucającej – każda ze stron wiele traci. Koniec związku budzi rozczarowanie, smutek, rozgoryczenie, a nawet złość. Osoba, która chce zerwać kontakt, powinna doprowadzić do sytuacji, aby moment rozstania był jak najbardziej „komfortowy” (jeżeli w ogóle można użyć w tym przypadku tego słowa): zadbać o spotkanie na żywo , wyjaśnić konkretnie powody rozstania (np. „czuje się wypalony”, „poznałem kogoś”, „nie odnajduję się w naszym związku”), nie wywoływać poczucia winy u siebie ani u osoby porzucanej, szczerze odpowiadać na pytania typu: dlaczego? może jeszcze spróbujemy? już mnie nie kochasz?   Jeżeli jest duże prawdopodobieństwo, że osoba porzucona może emocjonalnie zareagować na wieść o rozstaniu, lepiej zorganizować spotkanie w miejscu publicznym . Zmniejszy to ryzyko wybuchu złości i ewentualnej kłótni. Jak zerwać z dziewczyną: czego nie wolno robić Jest wiele błędów popełnianych przez chłopaków, którzy zrywają z dziewczynami w sposób, który tylko pogarsza sytuację pomiędzy nimi. Jakie są to błędy: zerwanie przez sms , portal społecznościowy czy e-mail, brak jasnego postawienia sprawy wobec partnerki, a równocześnie powiadamianie wspólnych znajomych o zamiarze zakończenia związku, niewyjaśnienie sprawy, tylko „pozorne” zrzucanie winy na siebie („nie jestem ciebie wart”, „znajdziesz sobie lepszego”), dawanie nadziei typu „dajmy sobie miesiąc przerwy, a później się zobaczy”, słynne...

Przyjaźń po rozstaniu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zostańmy przyjaciółmi... czy to możliwe po zerwaniu?
Podczas rozstania bardzo często pada propozycja – zostańmy przyjaciółmi. Zwykle w ten sposób daje się do zrozumienia tylko chęć zakopania topora wojennego albo też druga osoba zwyczajnie nie wie co powinna powiedzieć i myśli, że w ten sposób załagodzi ból po zerwaniu.

Podczas rozstania bardzo często pada propozycja – zostańmy przyjaciółmi. Zwykle w ten sposób daje się do zrozumienia tylko chęć zakopania topora wojennego albo też druga osoba zwyczajnie nie wie co powinna powiedzieć i myśli, że w ten sposób załagodzi ból po zerwaniu.   Zdarza się jednak i tak, że propozycja przyjaźni jest jak najbardziej szczera i proponujący wierzy w to, że przyjaźń po rozstaniu jest możliwa. Czy jest tak rzeczywiście? Czy warto w ogóle próbować? Przyjaźń po rozstaniu , jak zresztą sama nazwa wskazuje, zakłada że najpierw musi nastąpić dość traumatyczne zerwanie. Jeśli chcesz spróbować przyjaźnić się ze swoim byłym, musisz zacząć od tego, żeby uporać się z żalem związanym z rozstaniem. Daj sobie czas na przetrawienie, wypłakanie i pogodzenie się z sytuacją. Nawet jeśli to była wasza wspólna decyzja, to zawsze oznacza ona zakończenie pewnego etapu w życiu, czemu towarzyszy naturalne poczucie żalu. Dopiero gdy będziesz to miała za sobą, możecie zacząć rozważać możliwość przyjaźni po rozstaniu. Ale zanim jeszcze wypróbujecie czy to działa, zastanów się: czy jesteś gotowa słuchać o jego życiu uczuciowym ? O tym, jak umawia się z nową dziewczyną? czy będziesz w stanie otworzyć się przed nim jak przed przyjacielem i dzielić się swoimi troskami? Także związanymi z nowym związkiem? czy nie będziesz mu wypominała tego, co zrobił źle, gdy jeszcze byliście parą? czy nie będziesz traktowała tej przyjaźni jako furtki do ewentualnego powrotu ? Albo czy on tego nie zrobi? czy wyobrażasz sobie, że twój nowy facet utrzymuje przyjacielskie stosunki z byłą? Jeśli nie – dlaczego?   Jedną z najtrudniejszych rzeczy w próbie przyjaźni po rozstaniu jest ustalenie nowego poziomu intymności i postawienie jasnych granic. Fakt, iż byliście razem naprawdę blisko nie znaczy, że po rozstaniu nadal...

Młoda para pozstanawia rozstać się.
©bortnikau/stock.adobe.com
Styl życia
Jak zerwanie wpływa na osobowość człowieka?
Zerwanie bywa bardzo trudnym doświadczeniem życiowym, po którym potrzeba czasu, żeby dojść do siebie. Z drugiej strony wielu osobom pozwala na zupełną odmianę życia, a nawet przekształcanie własnej osobowości, co w normalnych warunkach rzadko jest możliwe.

Zerwanie bywa bardzo trudnym doświadczeniem życiowym, po którym potrzeba czasu, żeby dojść do siebie. Z drugiej strony wielu osobom pozwala na zupełną odmianę życia, a nawet przekształcanie własnej osobowości, co w normalnych warunkach rzadko jest możliwe.   Zerwanie i rozwód to krytyczne wydarzenia życiowe   Zerwanie związku , szczególnie długoletniego, czy rozwód to bardzo trudne doświadczenia, które zalicza się do krytycznych wydarzeń życiowych. Są to takie momenty, które potrafią zatrząść życiem człowieka w posadach i postawić przed nim fundamentalne pytania o to, kim i jaki jest, jakiego życia pragnie, co sprzyja jego rozwojowi i z jaką osobą mógłby osiągnąć swoje marzenia. Choć czasami zerwanie czy rozwód mogą doprowadzić do pogrążenia się w rozpaczy nawet na parę miesięcy, to potrafią też być czynnikami, które zmieniają osobowość człowieka. W efekcie tego wiele osób staje się lepszymi ludźmi .   Jak zerwanie związku czy rozwód może wpłynąć na osobowość?   Choć wiadomo, że zerwanie związku, na przykład rozwód, mogą wpłynąć na osobowość człowieka, trudno przewidzieć, jak będzie w danym przypadku. Badania wykazały, że większe zmiany obserwuje się u osób, które wierzą w to, że są one możliwe niż u takich, które zakładają, że człowiek pozostaje taki sam przez całe swoje życie.   Jeżeli rozpad związku przebiega dość gwałtownie i zaskakuje jednego z partnerów, który dotychczas czuł się szczęśliwy w związku , to istnieją większe szanse, że dotknie go więcej negatywnych skutków, również w obrębie zmian osobowości. Z kolei osoby, które od lat czuły się nieszczęśliwe, częściej zmieniają się na lepsze.   Choć wyniki badań...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik