Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
tabletki w listku
Flickr/rjp/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Przesuń okres o kilka dni

Miesiączkę można przesunąć na kilka sposobów. Sprawdzonymi metodami są tabletki hormonalne, kąpiel lub wysiłek fizyczny. Jak je stosować, aby przyspieszyć okres?

Miesiączkę można przesunąć na kilka sposobów. Sprawdzonymi metodami są tabletki hormonalne, kąpiel lub wysiłek fizyczny. Jak je stosować, aby przyspieszyć okres?

Trzy sprawdzone metody na przyspieszenie okresu

  • Tabletki hormonalne – są jedną z metod przesunięcia miesiączki. Spowalniają one wytwarzanie hormonów, które są odpowiedzialne za działanie jajników i macicy. Są przyczyną braku owulacji, inaczej jajeczkowania. Na dodatek hamują złuszczanie błony śluzowej macicy, a wtedy nie dochodzi do krwawienia. Jak to zrobić? Każda z was, która przyjmuje pigułki antykoncepcyjne doskonale wie, że okres pojawi się w momencie przestania przyjmowania tabletek. Dlatego odstaw je na 10 dni przed ważnym dla ciebie wydarzeniem.


Jeśli natomiast chcesz opóźnić miesiączkę, nie powinnaś robić przerwy pomiędzy przyjmowaniem hormonów. Należy rozpocząć następne opakowanie tabletek z pierwszym dniem wystąpienia miesiączki. Kiedy nie zażywasz pigułek antykoncepcyjnych, najlepiej udaj się do ginekologa w celu odpowiedniej porady dotyczącej przyspieszenia miesiączki.

 

  • Kąpiel – to sposób najczęściej wykorzystywany przez kobiety. Gorąca kąpiel pomaga się nam zrelaksować, odprężyć, a co najważniejsze poprawia krążenie. Zwiększone ciśnienie i szybszy przepływ krwi powoduje przyspieszenie nadejścia miesiączki. Jeśli zdecydujesz się na kąpiel, warto masować dolne części brzucha, a jeżeli nie lubisz gorących kąpieli, udaj się do sauny. Nie zapominaj o tym, aby woda nie była zbyt gorąca, bo możesz się poparzyć. Kąpieli zażywaj kilka wieczorów w tygodniu, a okres zapewne pojawi się wcześniej.

 

  • Wysiłek fizyczny – jest kolejną receptą na przesunięcie daty miesiączki. Powinien być intensywniejszy od powszedniego, ponieważ wtedy będziesz miała większą pewność na nadejście okresu. Najskuteczniejsze ćwiczenia to te, które napną dolne partie brzucha, np. brzuszki, skłony czy przysiady. Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi oraz usuwa nadwyżkę wody z organizmu. Jeśli nie przepadasz za sportem, zajmij się sprzątaniem, myciem okien, czy podłóg.

Czy przesunięcie miesiączki jest bezpieczne?

Specjaliści mają różnorodne zdania na ten temat. Niektórzy uważają, że zmiana daty okresu nie ma niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie, nawet jeśli metody przesunięcia okresu stosujemy często. Inni, z kolei są zdania, że takie kombinacje można stosować maksymalnie 2-3 razy w roku. Pamiętaj, aby branie tabletek rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i przekonać się jak zareaguje na nie twój organizm. Jeśli już miałaś problemy z pojawieniem się miesiączki, bądź związane z hormonami, czy z płodnością, nie przesuwaj terminu.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
tabletki w opakowaniach
Pixabay/jarmoluk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Okres: najgorsze dni kobiety. Czy jest sposób na jego opóźnienie?
Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany.

Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany. Sposób na opóźnienie okresu Skuteczną metodą na zmianę terminu miesiączki jest zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych lub leków hormonalnych . Podczas normalnego cyklu miesiączkowego spadek progesteronu wywołuje krwawienie. Zastosowanie leków hormonalnych przyczyni się natomiast do utrzymania wysokiego poziomu tego hormonu. Jeśli więc zażywasz pigułki antykoncepcyjne nie rób przerwy pomiędzy opakowaniami. Po przyjęciu ostatniej pigułki, następnego dnia o tej samej porze rozpocznij kolejny blister tabletek. Kiedy będziemy przyjmować tabletki przez minimum 21 dni, to krwawienie nie pojawi się, dopóki nie przestaniemy zażywać hormonów. Gdy tylko zdecydujemy się na pojawienie miesiączki musimy odstawić tabletki i rozpocząć ponowne ich przyjmowanie po 7 dniach. Takie postępowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie wywołuje skutków ubocznych. Od niedawna stosuje się również tzw. tabletkę sezonalną, której działanie powoduje pojawienie się miesiączki raz na trzy miesiące . Lekarze uważają, że tabletka nie jest groźna dla naszego organizmu.   Niestety, okresu nie da się przesunąć nie używając tabletek . Opóźnić miesiączkę można jedynie drogą hormonalną. Twój okres nie wypada w zbyt dogodnym terminie? Poznaj  3 sprawdzone metody, jak przyspieszyć okres . Podejrzewasz, że jesteś w ciąży?  Spóźniający się okres - ile może się spóźniać ? Próbowałaś kwiatów czarnej malwy?  Czarna malwa używana jest na wywołanie okresu .

dwie kreski na teście ciążowym
Flickr/shira gal/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Czemu miesiączka się spóźnia? To nie zawsze musi oznaczać ciążę!
Prawidłowy, regularny cykl menstruacyjny trwa 21-35 dni, w czasie którego pojawia się krwawienie trwające od 3 do 8 dni. Wówczas kobieta traci około 80 ml krwi. Różnice w długości kolejnych cykli nie powinny być większe niż 3-5 dni i o tyle właśnie teoretycznie może się spóźnić okres.

Prawidłowy, regularny cykl menstruacyjny trwa 21-35 dni , w czasie którego pojawia się krwawienie trwające od 3 do 8 dni. Wówczas kobieta traci około 80 ml krwi. Różnice w długości kolejnych cykli nie powinny być większe niż 3-5 dni i o tyle właśnie teoretycznie może się spóźnić okres. Jak sprawdzić czy okres się spóźnia? Pamiętajmy, że aby precyzyjnie móc stwierdzić nieprawidłowości cyklu związane z jego trwaniem musimy monitorować jego przebieg, np. zaznaczając w kalendarzu pierwszy dzień okresu. Moda i obuwie dla całej rodziny w dobrych cenach. Skorzystaj z rabatów dostępnych na Limango promocje . Dlaczego miesiączka się spóźnia? Opóźnienia mogą wynikać z wielu pozornie błahych czynników. Wpływ na nieregularną miesiączkę ma: zmiana klimatu (niekoniecznie trzeba jechać na Saharę, również wyjazd w góry, jeśli mieszka się nad morzem zalicza się do tej kategorii), stres (np. związany z nową pracą, zbliżającym się ślubem, klasówką w szkole, przeprowadzką), dieta (wszystkie modyfikacje i radykalne zmiany mogą wywołać zaburzenia miesiączkowania, szczególnie diety niskokaloryczne, w skrajnych przypadkach powodują nawet zanik miesiączki), przebyta infekcja oraz długotrwały wysiłek fizyczny. Dlatego dobrze jest sobie przypomnieć, czy żadna z podobnych sytuacji nie miała ostatnio miejsca, zanim zaczniemy się martwić tym, że okres spóźnia nam się 4 dni.   Markowe obuwie, odzież i akcesoria w promocji! Wszystko znajdziesz na stronie Runcolors.pl wyprzedaże .   O ile może się spóźniać okres i dlaczego? Od 3 do 6 dni spóźnienia uznawane jest za normę , lecz gdy okres nie pojawia się po 7 dniach od planowanego dnia rozpoczęcia, trzeba działać. Na hasło:...

tabletki antykoncepcyjne i kalendarzyk
© aytuncoylum/Fotolia.com
Styl życia
Dlaczego zatrzymał się okres: odchudzanie, stres, zaburzenia hormonalne czy choroba
Brak miesiączki, nazywany po łacinie amenorrhea, jeśli nie jest efektem ciąży, może być objawem zaburzonej równowagi hormonalnej. Jego przyczyną jest najczęściej niewłaściwy tryb życia, stres, odchudzanie albo intensywny wysiłek fizyczny. Może być też skutkiem poważnych chorób, takich jak zaburzenia hormonalne, nadczynność i niedoczynność tarczycy czy cukrzyca.

Brak miesiączki, nazywany po łacinie amenorrhea, jeśli nie jest efektem ciąży, może być objawem zaburzonej równowagi hormonalnej. Jego przyczyną jest najczęściej niewłaściwy tryb życia, stres, odchudzanie albo intensywny wysiłek fizyczny. Może być też skutkiem poważnych chorób, takich jak zaburzenia hormonalne, nadczynność i niedoczynność tarczycy czy cukrzyca.   Zanik miesiączki nie zawsze musi oznaczać ciążę. Lista innych przyczyn braku okresu jest długa i zawiera zarówno powody związane ze stylem życia, wahaniami hormonów, jak i groźne schorzenia. Nieprawidłowa waga może być powodem braku okresu Zatrzymanie miesiączki może mieć związek z nieprawidłową wagą ciała . Przyczyną braku okresu może być zarówno nadwaga, jak i niedowaga. Przy indeksie masy ciała, czyli BMI (współczynnik powstały w wyniku podzielenia masy ciała zapisanej w kilogramach przez wartość wzrostu podaną w metrach i podniesioną do kwadratu) poniżej 18,5 lub powyżej 35 może wystąpić wtórny zanik okresu. Ryzyko to zwiększa się w przypadku drastycznych diet lub chorób, takich jak anoreksja i bulimia. Powody braku miesiączki często są związane z trybem życia Tryb życia ma duży wpływ na regularność cykli miesiączkowych. Częste podróże i zmiany stref czasowych mogą być powodem braku okresu. Mogą one rozregulować funkcjonowanie naturalnego zegara biologicznego, doprowadzić do zmian hormonalnych i zaburzyć miesiączkowanie. Przyczyną zatrzymania okresu może być też intensywne uprawianie sportu lub inny długotrwały wysiłek fizyczny , który osłabia pracę układu rozrodczego. Stres a okres: nerwy mogą być przyczyną zatrzymania miesiączki W sytuacjach nadmiernego stresu organizm produkuje kortyzol i adrenalinę , czyli hormony, które hamują owulację. Dlatego napięcie nerwowe i...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner