Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
tabletki w opakowaniach
Pixabay/jarmoluk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Okres: najgorsze dni kobiety. Czy jest sposób na jego opóźnienie?

Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany.

Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany.

Sposób na opóźnienie okresu

Skuteczną metodą na zmianę terminu miesiączki jest zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych lub leków hormonalnych. Podczas normalnego cyklu miesiączkowego spadek progesteronu wywołuje krwawienie. Zastosowanie leków hormonalnych przyczyni się natomiast do utrzymania wysokiego poziomu tego hormonu. Jeśli więc zażywasz pigułki antykoncepcyjne nie rób przerwy pomiędzy opakowaniami. Po przyjęciu ostatniej pigułki, następnego dnia o tej samej porze rozpocznij kolejny blister tabletek. Kiedy będziemy przyjmować tabletki przez minimum 21 dni, to krwawienie nie pojawi się, dopóki nie przestaniemy zażywać hormonów. Gdy tylko zdecydujemy się na pojawienie miesiączki musimy odstawić tabletki i rozpocząć ponowne ich przyjmowanie po 7 dniach. Takie postępowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie wywołuje skutków ubocznych. Od niedawna stosuje się również tzw. tabletkę sezonalną, której działanie powoduje pojawienie się miesiączki raz na trzy miesiące. Lekarze uważają, że tabletka nie jest groźna dla naszego organizmu.

 

Niestety, okresu nie da się przesunąć nie używając tabletek. Opóźnić miesiączkę można jedynie drogą hormonalną.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
tabletki w listku
Flickr/rjp/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Przesuń okres o kilka dni
Miesiączkę można przesunąć na kilka sposobów. Sprawdzonymi metodami są tabletki hormonalne, kąpiel lub wysiłek fizyczny. Jak je stosować, aby przyspieszyć okres?

Miesiączkę można przesunąć na kilka sposobów. Sprawdzonymi metodami są tabletki hormonalne, kąpiel lub wysiłek fizyczny. Jak je stosować, aby przyspieszyć okres? Trzy sprawdzone metody na przyspieszenie okresu Tabletki hormonalne – są jedną z metod przesunięcia miesiączki. Spowalniają one wytwarzanie hormonów, które są odpowiedzialne za działanie jajników i macicy. Są przyczyną braku owulacji, inaczej jajeczkowania. Na dodatek hamują złuszczanie błony śluzowej macicy, a wtedy nie dochodzi do krwawienia. Jak to zrobić? Każda z was, która przyjmuje pigułki antykoncepcyjne doskonale wie, że okres pojawi się w momencie przestania przyjmowania tabletek. Dlatego odstaw je na 10 dni przed ważnym dla ciebie wydarzeniem. Jeśli natomiast chcesz opóźnić miesiączkę, nie powinnaś robić przerwy pomiędzy przyjmowaniem hormonów. Należy rozpocząć następne opakowanie tabletek z pierwszym dniem wystąpienia miesiączki. Kiedy nie zażywasz pigułek antykoncepcyjnych, najlepiej udaj się do ginekologa w celu odpowiedniej porady dotyczącej przyspieszenia miesiączki.   Kąpiel – to sposób najczęściej wykorzystywany przez kobiety. Gorąca kąpiel pomaga się nam zrelaksować, odprężyć, a co najważniejsze poprawia krążenie. Zwiększone ciśnienie i szybszy przepływ krwi powoduje przyspieszenie nadejścia miesiączki. Jeśli zdecydujesz się na kąpiel, warto masować dolne części brzucha, a jeżeli nie lubisz gorących kąpieli, udaj się do sauny. Nie zapominaj o tym, aby woda nie była zbyt gorąca, bo możesz się poparzyć. Kąpieli zażywaj kilka wieczorów w tygodniu, a okres zapewne pojawi się wcześniej.   Wysiłek fizyczny – jest kolejną receptą na przesunięcie daty miesiączki. Powinien być intensywniejszy od powszedniego, ponieważ wtedy będziesz miała większą...

uśmiechnięta dziewczyna
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Odstawiłaś pigułki antykoncepcyjne a okres się nie pojawił?
Rezygnacja z hormonalnej metody zapobiegania ciąży zwykle wiąże się z tym, że nasz organizm musi znów sam regulować gospodarkę hormonalną, w związku z czym okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może się opóźnić.

Rezygnacja z hormonalnej metody zapobiegania ciąży zwykle wiąże się z tym, że nasz organizm musi znów sam regulować gospodarkę hormonalną, w związku z czym okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może się opóźnić.   Stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest wygodne, ale zdarza się, że jesteśmy zmuszone z tego komfortu zrezygnować. Przyczyn może być wiele: źle reagujemy na tabletki, jesteśmy rozdrażnione, wystąpiły skutki uboczne, chcemy zajść w ciążę. Co może się wydarzyć, gdy z dnia na dzień postanowimy skończyć z pigułkami?   W momencie, gdy kobieta decyduje się na zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zalecane jest, aby dokończyła opakowanie, nie przerywając go w trakcie, jeżeli nie zachodzi taka konieczność. Okres po odstawieniu pigułek hormonalnych nie pojawi się jednak od razu. Pierwszy okres po tabletkach to krwawienie z odstawienia Po przyjęciu ostatniej pigułki antykoncepcyjnej pojawiają się krwawienia. Nie jest to jednak normalny okres, bo przyjmowanie tabletek hormonalnych zmieniło gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety. Pierwsze krwawienie po zakończeniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest krwawieniem z odstawienia . Należy pamiętać, że owulacja może nastąpić już w następnym dniu po zaprzestaniu przyjmowania pigułek . Dlatego należy stosować inną metodę antykoncepcji, jeżeli nie chcemy zajść w ciążę. Przez 3 do 4 miesięcy cykle bywają nieregularne i jeżeli nie zachodzi podejrzenie zapłodnienia, nie należy się martwić brakiem okresu w tym czasie. Owulacja po odstawieniu pigułek hormonalnych Około 4 miesiąca po rezygnacji z pigułek antykoncepcyjnych jako metody zapobiegania ciąży wszystko powinno wrócić do normy, ponieważ organizm wyreguluje własną gospodarkę hormonalną. Jeżeli po upływie 4 miesięcy cykle są nadal nieregularne, miesiączka się nie pojawiła i...

dwie kreski na teście ciążowym
Flickr/shira gal/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Czemu miesiączka się spóźnia? To nie zawsze musi oznaczać ciążę!
Prawidłowy, regularny cykl menstruacyjny trwa 21-35 dni, w czasie którego pojawia się krwawienie trwające od 3 do 8 dni. Wówczas kobieta traci około 80 ml krwi. Różnice w długości kolejnych cykli nie powinny być większe niż 3-5 dni i o tyle właśnie teoretycznie może się spóźnić okres.

Prawidłowy, regularny cykl menstruacyjny trwa 21-35 dni , w czasie którego pojawia się krwawienie trwające od 3 do 8 dni. Wówczas kobieta traci około 80 ml krwi. Różnice w długości kolejnych cykli nie powinny być większe niż 3-5 dni i o tyle właśnie teoretycznie może się spóźnić okres. Jak sprawdzić czy okres się spóźnia? Pamiętajmy, że aby precyzyjnie móc stwierdzić nieprawidłowości cyklu związane z jego trwaniem musimy monitorować jego przebieg, np. zaznaczając w kalendarzu pierwszy dzień okresu. Moda i obuwie dla całej rodziny w dobrych cenach. Skorzystaj z rabatów dostępnych na Limango promocje . Dlaczego miesiączka się spóźnia? Opóźnienia mogą wynikać z wielu pozornie błahych czynników. Wpływ na nieregularną miesiączkę ma: zmiana klimatu (niekoniecznie trzeba jechać na Saharę, również wyjazd w góry, jeśli mieszka się nad morzem zalicza się do tej kategorii), stres (np. związany z nową pracą, zbliżającym się ślubem, klasówką w szkole, przeprowadzką), dieta (wszystkie modyfikacje i radykalne zmiany mogą wywołać zaburzenia miesiączkowania, szczególnie diety niskokaloryczne, w skrajnych przypadkach powodują nawet zanik miesiączki), przebyta infekcja oraz długotrwały wysiłek fizyczny. Dlatego dobrze jest sobie przypomnieć, czy żadna z podobnych sytuacji nie miała ostatnio miejsca, zanim zaczniemy się martwić tym, że okres spóźnia nam się 4 dni.   Markowe obuwie, odzież i akcesoria w promocji! Wszystko znajdziesz na stronie Runcolors.pl wyprzedaże .   O ile może się spóźniać okres i dlaczego? Od 3 do 6 dni spóźnienia uznawane jest za normę , lecz gdy okres nie pojawia się po 7 dniach od planowanego dnia rozpoczęcia, trzeba działać. Na hasło:...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner