Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Kwiat różowej malwy
©mates/Fotolia
Styl życia

Kwiat czarnej malwy na spóźnione lub zbyt intensywne miesiączkowanie

Kwiat czarnej malwy zawiera wiele substancji śluzowych, żywice, antocyjany, pentozy, fitoestrogeny, flawonoidy, pektyny, garbniki i fenolokwasy. W medycynie alternatywnej zależnie od etiologii zaburzeń, napar z suszonych kwiatów czarnej malwy może wydłużać lub skracać miesiączkowanie.

Kwiat czarnej malwy zawiera wiele substancji śluzowych, żywice, antocyjany, pentozy, fitoestrogeny, flawonoidy, pektyny, garbniki i fenolokwasy. W medycynie alternatywnej zależnie od etiologii zaburzeń, napar z suszonych kwiatów czarnej malwy może wydłużać lub skracać miesiączkowanie.

Zastosowanie kwiatu czarnej malwy – kaszel, katar, zapalenie dziąseł

Kwiat malwy wykorzystywany jest w naturalnej kosmetyce. Nawilża i osłania skórę. Malwa ma właściwości przeciwzapalne i powlekające. Okłady z naparu z kwiatów czarnej malwy można stosować na zmęczone, opuchnięte i piekące oczy. Napar z suszonej czarnej malwy może leczyć nieżyt górnych dróg oddechowych, pomaga w leczeniu chrypki, odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny, kaszlu i zapaleniu krtani. Napar można stosować do picia, w formie płukanki przy zapaleniu dziąseł lub migdałków oraz jako okład na zapalenie spojówek.

Czarna malwa na wywołanie okresu

W medycynie naturalnej kwiat czarnej malwy wykorzystywany jest jako środek wywołujący miesiączkę oraz regulujący nadmierne lub zbyt skąpe krwawienia. Zależnie od przyczyn zaburzeń czarna malwa może skrócić miesiączkowanie lub je wydłużyć. W przypadku kruchych naczyń krwionośnych napar z malwy działa uszczelniająco i wzmacniająco. Malwa może skrócić miesiączkowanie u kobiet, u których zbyt długotrwałe krwawienie spowodowane jest niską odpornością naczyń krwionośnych. Kwiat czarnej malwy ma właściwości estrogenne i wpływa rozkurczająco. Jeżeli miesiączka jest zbyt krótka, a przyczyną tego jest niedobór estrogenów lub skurcze naczyniowych mięśni gładkich, wówczas czarna malwa może wydłużać krwawienie.

 

Nie ma badań, które potwierdzałyby, że czarna malwa reguluje miesiączki. Z problemem nieregularnych okresów najlepiej zwrócić się do ginekologa. Stosowanie czarnej malwy nie jest wskazane w okresie ciąży, ponieważ może mieć skutek poronny.

Jak przygotować napar z czarnej malwy

Jedną łyżkę suszonych kwiatów czarnej malwy wrzuć do garnka i zalej 1,5 szklanki wrzątku. Napar odstaw pod przykryciem do zaparzenia na około 20-30 minut. Następnie gotuj napar z kwiatu malwy czarnej przez 3 minuty i odstaw na 15 minut do wystygnięcia. Napar pij trzy razy dziennie po pół szklanki przez dwa tygodnie.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
©emer/Fotolia
Styl życia
Lecznicze działanie kwiatu czarnej malwy
Czarna malwa to popularnie uprawiana roślina ogrodowa. Kwiat czarnej malwy oprócz walorów estetycznych jest wykorzystywany jako barwnik (służy do barwienia np. win i słodyczy). Czarna malwa ma również wiele cennych właściwości leczniczych. Napar z suszonych kwiatów czarnej malwy może pomóc w infekcjach górnych dróg oddechowych lub zapaleniu dziąseł.

Czarna malwa to popularnie uprawiana roślina ogrodowa. Kwiat czarnej malwy oprócz walorów estetycznych jest wykorzystywany jako barwnik (służy do barwienia np. win i słodyczy). Czarna malwa ma również wiele cennych właściwości leczniczych. Napar z suszonych kwiatów czarnej malwy może pomóc w infekcjach górnych dróg oddechowych lub zapaleniu dziąseł. Substancje czynne zawarte w kwiatach malwy czarnej  W kwiatach czarnej malwy zawarte są substancje takie jak: garbniki, żywice i związki mineralne . Znajduje się w niej około 10-12% związków śluzowych , antocyjany, pektyny, flawonoidy oraz hormon roślinny, który ma działanie estrogenne. Działanie i zastosowanie malwy czarnej – katar, kaszel, zapalenia spojówek Kwiat malwy czarnej zawiera związki śluzowe, które działają wykrztuśnie i osłaniają błony śluzowe gardła i jamy ustnej. Dzięki zawartym w kwiatostanie czarnej malwy antocyjanom roślina ma właściwości przeciwzapalne i poprawia krążenie . Czarna malwa stosowana jest na kaszel, w nieżytach górnych dróg oddechowych, łagodzi chrypkę i bóle żołądka. Zewnętrznie stosowana czarna malwa może być lekiem na zapalenia dziąseł, gardła i migdałków. Napar z malwy może być wykorzystywany jako lek łagodzący objawy zapalenia spojówek i stanów zapalnych skóry . Okłady z czarnej malwy nawilżą i odżywią opuchnięte, piekące oczy. W medycynie alternatywnej czarna malwa stosowana jest jako lek pobudzający i wydłużający miesiączki, które zostały spowolnione niedoborem estrogenów lub skurczami mięśni gładkich naczyniowych. Naparu z czarnej malwy nie powinny pić kobiety w ciąży, ponieważ może on wywoływać poronienia.  Napar z kwiatów czarnej malwy - przygotowanie Jedną łyżkę suszonych kwiatów...

Czajnik z filiżanką
©steinerpicture/Fotolia
Styl życia
Czy herbata z czarnej malwy pomaga podczas menstruacji?
Herbata z czarnej malwy polecana jest kobietom, którym opóźnia się miesiączka. Zalecana jest również tym, które mają nieregularny cykl miesiączkowy.

Herbata z czarnej malwy polecana jest przez ginekologów w sytuacji opóźniającego się okresu lub jego nieregularności.   Herbata z czarnej malwy służy przed wszystkim osłonowo na błony śluzowe w organizmie. Zawiera zbawienne dla organizmu antocyjany i garbniki. Herbatę z czarnej malwy można przygotować z własnoręcznie zbieranych i zasuszonych kwiatów tej rośliny lub zakupić ją w sklepie zielarskim lub w aptece w zasuszonej oraz zmielonej formie za ok. 5 złotych. Działanie herbaty z czarnej malwy Herbata z malwy ma właściwości kojące, dlatego też często sięgają po nią kobiety w trakcie menstruacji czy przy bólach żołądka. Herbata z czarnej malwy polecana jest w przypadkach: opóźniającego się okresu, jego nieregularności czy zbyt skąpego krwawienia; bólu żołądka ; odwodnienia organizmu (ma silne działanie nawilżające); infekcji organizmu – np. infekcja gardła; silnego, dokuczającego kaszlu .   Czarna malwa działa kojąco również w przypadku kaszlu i nawilża organizm. Wykorzystywana jest również w kuchni jako naturalny barwnik win czy napojów. Przygotowanie herbaty z czarnej malwy Herbatę z czarnej malwy przygotowuje się z kwiatów rośliny. Malwowa herbata jest prosta w przygotowaniu. Wystarczy wrzucić do filiżanki jeden lub dwa pąki malwy i zalać je wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na co najmniej kwadrans. Mimo że sam kolor naparu jest ciemny (przypomina czarną polewkę), to smak ma bardzo łagodny, a nawet mdły. Warto dodać do napoju np. kilka płatków róży, aby otrzymać intensywniejszy aromat i smak.   Istnieje spór, czy herbata z czarnej malwy rzeczywiście pomaga kobietom przy opóźniającym się okresie. Warto jednak pamiętać, że wykorzystywania ziół nie można porównać do farmakologicznego leczenia. Każdy organizm działa inaczej. Jedno jest pewne – herbata z czarnej malwy ma...

tabletki w opakowaniach
Pixabay/jarmoluk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Okres: najgorsze dni kobiety. Czy jest sposób na jego opóźnienie?
Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany.

Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany. Sposób na opóźnienie okresu Skuteczną metodą na zmianę terminu miesiączki jest zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych lub leków hormonalnych . Podczas normalnego cyklu miesiączkowego spadek progesteronu wywołuje krwawienie. Zastosowanie leków hormonalnych przyczyni się natomiast do utrzymania wysokiego poziomu tego hormonu. Jeśli więc zażywasz pigułki antykoncepcyjne nie rób przerwy pomiędzy opakowaniami. Po przyjęciu ostatniej pigułki, następnego dnia o tej samej porze rozpocznij kolejny blister tabletek. Kiedy będziemy przyjmować tabletki przez minimum 21 dni, to krwawienie nie pojawi się, dopóki nie przestaniemy zażywać hormonów. Gdy tylko zdecydujemy się na pojawienie miesiączki musimy odstawić tabletki i rozpocząć ponowne ich przyjmowanie po 7 dniach. Takie postępowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie wywołuje skutków ubocznych. Od niedawna stosuje się również tzw. tabletkę sezonalną, której działanie powoduje pojawienie się miesiączki raz na trzy miesiące . Lekarze uważają, że tabletka nie jest groźna dla naszego organizmu.   Niestety, okresu nie da się przesunąć nie używając tabletek . Opóźnić miesiączkę można jedynie drogą hormonalną. Twój okres nie wypada w zbyt dogodnym terminie? Poznaj  3 sprawdzone metody, jak przyspieszyć okres . Podejrzewasz, że jesteś w ciąży?  Spóźniający się okres - ile może się spóźniać ? Próbowałaś kwiatów czarnej malwy?  Czarna malwa używana jest na wywołanie okresu .

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner