Kobieta i mężczyzna przy biurku.
©contrastwerkstatt/Fotolia
Styl życia

Jak okazać miłość mężczyźnie – bardziej doceni gesty niż wyznania

Internautki zapytane o to, jak mogą pokazać chłopakowi, że go kochają, często są zbywane niepoważnymi radami, według których seks jest najlepszym wyznaniem miłosnym. Jest to pewien sposób okazywania uczuć, ale absolutnie nie można traktować go jako jedyny dowód miłości.

Internautki zapytane o to, jak mogą pokazać chłopakowi, że go kochają, często są zbywane niepoważnymi radami, według których seks jest najlepszym wyznaniem miłosnym. Jest to pewien sposób okazywania uczuć, ale absolutnie nie można traktować go jako jedyny dowód miłości.

 

Pierwsze wyznanie miłości, tak jak pierwszy pocałunek i pierwszy raz, to bardzo ważne wydarzenie w związku.

Pierwsze wyznanie miłości – kiedy powiedzieć „kocham cię”?

W internecie można spotkać wiele „dobrych rad” na temat odpowiedniego momentu na te słowa – żeby wypowiedzieć je podczas rocznicy, podczas pierwszego razu, nie wcześniej niż na piątej randce, nie później niż po roku… Nie można jednoznacznie określić, kiedy jest odpowiedni moment, ponieważ miłość rozwija się w różnym tempie, a ludzie nie są tacy sami pod względem potrzeby jej wyrażania. Oczekiwanie na właściwy moment wiąże się czasem z obawą przed tym, jaką usłyszy się odpowiedź. Jest to zupełnie zrozumiałe, dlatego nie ma potrzeby, żeby się z tym spieszyć. Ważne jest natomiast to, żeby nie wyznawać miłości w pośpiechu, mimochodem, na siłę oraz to, by wyznanie było szczere. Co ciekawe, mężczyźni statystycznie szybciej od kobiet wyznają miłość, a jednocześnie są szczęśliwsi od pań, gdy jako pierwsi słyszą takie słowa. To ważna informacja dla dziewczyn – być może wcale nie trzeba się obawiać mówienia pierwszej o uczuciach?

Jak na co dzień pokazywać chłopakowi, że się go kocha?

Sposób okazywania swoich uczuć w dużej mierze zależy od samej pary – tego, jak długo ludzie są razem, jak wygląda ich relacja, jakie mają zainteresowania i co lubią. Nie ma uniwersalnego sposobu wyrażenia miłości, który trafi do każdego mężczyzny, ale stosując metodę prób i błędów i obserwując jego reakcje można trafić na to, co robi na nim największe wrażenie. Może to być:

  • przygotowanie ulubionego dania – gdy para jest razem już długo, do związku może wkraść się rutyna. To prozaiczne, ale często można ją zobaczyć na talerzu. Małe kulinarne niespodzianki pokazują, że wciąż drugiej osobie zależy na tym, by robić ukochanemu małe przyjemności;
  • komplementowanie mężczyzny – nie tylko kobiety lubią, gdy mówi im się coś miłego. Wbrew pozorom prawienie komplementów chłopakowi nie wygląda inaczej niż w stosunku do kobiet, choć najbardziej działa chwalenie typowo męskich atrybutów i umiejętności. Świetne prowadzenie auta, dobry gust, świetne relacje z kumplami, zaradność i wszelkie komplementy z podtekstem seksualnym – chwalenie tych rzeczy sprawi mu najwięcej radości;
  • proszenie go o radę – być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale tak naprawdę jest to dla mężczyzny bardzo ważne. Pokazuje, że kobieta liczy się z jego zdaniem, docenia go, jego wiedzę i sposób myślenia;
  • dziękowanie za drobne rzeczy – docenianie nawet małych, z punktu widzenia kobiety oczywistych, prac domowych sprawia, że mężczyzna także poczuje się doceniony. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, żeby zastępować wyznanie „kocham cię” podziękowaniem za wyniesienie śmieci, ale w relacji bardzo ważna jest spójność. Okazywanie, że widzi się starania mężczyzny w każdej sferze jest ważnym uzupełnieniem wyznań.

Jak nie okazywać miłości?

„Naprawdę mnie kochasz? Udowodnij to” – z takimi żądaniami spotykają się szczególnie młode dziewczyny. Nie mając dużego doświadczenia w byciu w związku, szukają porad w internecie, który zamiast przyjść z pomocą, propaguje bardzo przedmiotowe traktowanie relacji. Trzeba powiedzieć to wprost i dobitnie – nikt nie może żądać seksu jako dowodu miłości. To zwykła manipulacja. Miłość jest uczuciem o wiele bardziej złożonym i chociaż sypianie ze sobą jest jego uzupełnieniem, to nigdy nie wolno traktować go jako podstawę relacji. Chłopak, który żąda dowodów miłości w łóżku i grozi rozstaniem w sytuacji odmowy, nie jest wart tego, by trwać z nim w związku. Z pewnością nie jest to materiał na partnera do budowania szczęśliwej i długotrwałej relacji.

 

Para zakochanych na zakupach
©ivanko80/Fotolia.com
Styl życia
Jak wyznać miłość dziewczynie? Sprawdzone sposoby okazywania uczuć
Wyznanie miłości dziewczynie warto zaplanować. Pierwszy raz swoje uczucie wyraź oryginalnie: w formie listu miłosnego bądź wyryj je na korze drzewa. Na co dzień miłość można wyrażać gestami i drobnymi podarunkami, świadczącymi o myśleniu o drugiej osobie i jej potrzebach.

Wyznanie miłości dziewczynie warto zaplanować. Pierwszy raz swoje uczucie wyraź oryginalnie: w formie listu miłosnego bądź wyryj je na korze drzewa. Na co dzień miłość można wyrażać gestami i drobnymi podarunkami, świadczącymi o myśleniu o drugiej osobie i jej potrzebach.   Mężczyzna nie musi jako pierwszy wyznawać miłości . Ważne jest, aby nie spotkać się z odmową czy wręcz przerażeniem i ucieczką partnerki . Najlepiej odpowiednio się do tego wyznania (i wyzwania) przygotować. Czy dziewczyny potrzebują dowodów miłości i okazywania uczuć Dowody troski i ciepłych uczuć zawsze są mile widziane. Miłość najlepiej jest okazywać i mówić o niej z czułością w cztery oczy, bez tłumu świadków. W miejscu publicznym można trzymać się za ręce, delikatnie przytulać albo całować, ale z zachowaniem umiaru. Okazywanie miłości za pomocą bliskości , spędzania razem czasu, pomocy w codziennych czynnościach i wzajemnej troski to preferowane przez kobiety formy wyznawania uczuć. Seks nie może być traktowany jako dowód miłości – nie warto być z osobą, która tego żąda. Szybko mogłoby się okazać, że niedoświadczony partner lub partnerka padł ofiarą kolekcjonera bądź kolekcjonerki serc. Jak wyrazić miłość po raz pierwszy Pierwsze wypowiedziane słowa „kocham cię” zapadną w pamięć obojga partnerów na zawsze. Oto sprawdzone sposoby na pierwsze wyznanie miłości: wyryj wyznanie miłości na drzewie obok jej domu i uprzedź ją, gdzie ma szukać wiadomości od ciebie . napisz list miłosny i obserwuj z niedalekiej odległości jej reakcję, gdy będzie go czytać. Będziesz mieć dużo czasu na właściwy dobór słów i nie będziesz obawiać się, że w najważniejszym momencie nie będziesz wiedział, co powiedzieć – wszystko będzie bardzo czytelne na papierze....

Uzależnienie od miłości
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Miłość jak narkotyk: naturalny haj i uzależnienie
Uzależnienie od miłości przebiega podobnie jak i inne uzależnienia – pojawia się przymus ciągłego kontaktu z partnerem i wręcz osaczania go.

Uzależnienie od miłości przebiega podobnie jak i inne uzależnienia – pojawia się przymus ciągłego kontaktu z partnerem i wręcz osaczania go.   Miłość to jedno z największych i najpiękniejszych uczuć , jakich można doświadczyć. Nic dziwnego, że wiele ludzi nie wyobraża sobie życia bez drugiej osoby, którą mogłaby nim obdarzyć oraz otrzymać to samo. W pewnym momencie jednak kończy się zwykłe pragnienie bycia kochanym, a zaczyna się uzależnienie od miłości. Czym właściwie jest? Uzależnienie od miłości Uzależnienie od miłości przebiega bardzo podobnie do uzależnienia od jakiejkolwiek substancji czy kompulsywnego zachowania. Można powiedzieć, że miłość dosłownie działa jak narkotyk:   Tolerancja – „zdrowy” partner rozpoznaje i szanuje granice w związku i nigdy nie używa drugiej osoby po to, by zaspokoić swój głód – głód miłości. Osoba uzależniona od miłości potrzebuje coraz więcej dowodów uczuć, coraz więcej ich okazywania, zupełnie jak osoba uzależniona np. od alkoholu, potrzebująca coraz większych dawek, by wprowadzić się w stan upojenia. Odstawienie – jeśli osoba uzależniona od miłości nie otrzymuje jej w odpowiedniej dawce, czyli po prostu ukochanego lub ukochanej nie ma w pobliżu, nie może się skupić na niczym oprócz myślenia i tęsknienia. Izolacja – uzależnienie od miłości powoli sprawia, że osoba staje się coraz bardziej uwikłana i zaabsorbowana uczuciem, że zaczyna zaniedbywać inne dziedziny życia – obowiązki w pracy, rodzinę, przyjaciół, a nawet dbanie o samego siebie. Zdrowy, czyli nieuwikłany i nieuzależniony, partner dąży do realizacji swoich celów niezależnie, kontynuując swój rozwój osobisty na wszystkich polach. Zaprzeczenie – osoba uzależniona od miłości nieustannie pakuje się w szkodliwe i bolesne relacje , nie mogąc sobie poradzić z tą sytuacją. Zdrowy partner, gdy...

Kobieta siedzi samotnie na molo i tęskni za swoim chłopakiem.
©ProstoSvet/stock.adobe.com
Styl życia
Jak wzmocnić związek na odległość?
Często mówi się, że związek na odległość może przetrwać tylko prawdziwa miłość. Warto jednak mieć świadomość, że podczas, gdy nikt do końca nie wie, co kryje się za tym określeniem, istnieją praktyczne sposoby odnośnie tego jak utrzymać taki związek.

Często mówi się, że związek na odległość może przetrwać tylko prawdziwa miłość. Warto jednak mieć świadomość, że podczas, gdy nikt do końca nie wie, co kryje się za tym określeniem, istnieją praktyczne sposoby odnośnie tego jak utrzymać taki związek.   Dlaczego związek na odległość może wywołać kryzys w związku?   Związek na odległość jest nie lada wyzwaniem nawet dla osób, które uważają, że odnalazły swoją prawdziwą miłość. Ograniczone możliwości kontaktu często sprawiają, że partnerzy dają się ponieść wyobraźni. Czasami prowadzi to do wybuchów zazdrości i podejrzeń, które mogą zniszczyć relację. Bywa też zupełnie przeciwnie – zaczyna się tak bardzo idealizować ukochaną osobę, że gdy wreszcie nadchodzi czas spotkania, można przeżyć silne rozczarowanie .   Sporą przeszkodą jest też fakt, że każda za stron uczy się samodzielnie sobie radzić i realizować swoje potrzeby. Z czasem może okazać się, że coraz mniej siebie nawzajem potrzebują, a współzależność była tym, co trzymało związek razem.   Miłość i zaufanie w związku podstawą udanego związku na odległość   Podstawą udanego związku na odległość jest miłość i zaufanie w związku . Brzmi to jak truizm, nie jest jednak wcale takie łatwe. Decydując się na dłuższe rozstanie, warto najpierw zastanowić się co zrobimy, jeżeli partner zacznie się rzadziej kontaktować lub zapomni zadzwonić, żeby powiedzieć dobranoc. Czy będziemy wówczas potrafili podejść do tej sytuacji z otwartością i empatią, czy może wypuścimy własne demony zazdrości?   Praktyczne sposoby jak utrzymać związek na odległość   Jeszcze przed rozpoczęciem związku na odległość warto jasno przedyskutować wiele kwestii. Należą do nich między innymi:...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner