Stojacy tyłem chłopak z plecakiem nad morzem
©svetlok/Fotolia
Styl życia

Odzyskaj byłego chłopaka! Oto najlepsze wskazówki, jak to zrobić

Jak odzyskać faceta, którego kochasz: najpierw uświadom sobie, czy to na pewno miłość, a nie przyzwyczajenie lub obawa przed byciem singlem. Daj mu od siebie odpocząć, nie pisz, nie dzwoń, nie pojawiaj się w jego ulubionych miejscach. Nie wzbudzaj w nim zazdrości, bo urażony odejdzie na zawsze.

Jak odzyskać faceta, którego kochasz: najpierw uświadom sobie, czy to na pewno miłość, a nie przyzwyczajenie lub obawa przed byciem singlem. Daj mu od siebie odpocząć, nie pisz, nie dzwoń, nie pojawiaj się w jego ulubionych miejscach. Nie wzbudzaj w nim zazdrości, bo urażony odejdzie na zawsze.

 

Czasami chwilowe rozstanie ożywia związek, pozwala nabrać dystansu do siebie i partnera oraz ocenić, czy już czas na poważne deklaracje i dojrzałą relację.

Jak odzyskać byłego chłopaka: najlepsze porady

Jeśli zostałaś porzucona przez mężczyznę, do którego wciąż coś czujesz, przeczytaj poniższe wskazówki:

 

  • Na początek zastanów się, dlaczego tak naprawdę doszło do rozstania. Przyczyny mogą być różne: zdrada jednej ze stron, chorobliwa zazdrość, niezgodność charakterów. Być może uczucie się już skończyło i byłaś z nim tylko z przyzwyczajenia lub z obawy przed samotnością. Spróbuj realnie ocenić sytuację i stwierdzić, czy warto walczyć o coś, co pod koniec związku było już jedynie iluzją.
  • Jeżeli jesteś pewna, że chcesz o niego walczyć, bo podejrzewasz, że może być tym jedynym, daj mu swobodę. Nie wysyłaj do niego wiadomości, nie wydzwaniaj, nie przechodź niby przypadkiem pod jego blokiem czy siłownią, nie wypytuj jego przyjaciół, czy z kimś się nie spotyka. Obserwuj go ostrożnie z dystansu i pozwól mu zatęsknić. Każdego spotkania w kolejce w barku czy w sklepie nie próbuj wykorzystać jako okazji do przeprowadzenia wywiadu, jak spędza czas i czy za tobą tęskni.
  • Poproś go o pomoc, jeśli wcześniej zdeklarował się, że może jej udzielić. Podkreśl, że można na nim polegać, bądź miła, wdzięczna. Niech facet poczuje się dowartościowany. Możesz mu się zrewanżować czymś, co naprawdę lubi: biletami na koncert lub piknikiem, które dadzą okazję do kolejnego, pozornie niezobowiązującego spotkania. Nie narzucaj się jednak, gdy mężczyzna stanowczo odmówi lub zorientujesz się, że ma nową dziewczynę.
  • Zadbaj o siebie. Wykorzystaj większą ilość wolnego czasu na samorealizację. Zacznij robić coś nowego: zapisz się na kurs, zacznij ćwiczyć, zorganizuj sobie czas. Nie rób wrażenia ofiary, która ma w życiu tylko jeden cel: odzyskanie chłopaka. Nie zaszkodzi też pochwalenie się na Facebook'u osiągnięciami zawodowymi czy zdjęciami z wypadu na kajaki ze znajomymi. Twój eks-chłopak powinien zobaczyć, że dobrze sobie radzisz i jesteś w świetnej formie.
  • Potraktuj rozstanie jako okazję do zabiegów kosmetycznych, na które nie mogłaś sobie przy nim pozwolić: częstego całonocnego olejowania włosów, eksperymentowania z kolorowymi maseczkami z owoców czy samodzielnego farbowania brwi i rzęs. Zmień fryzurę, zaproś koleżanki do pomocy przy metamorfozy wnętrza szafy, zacznij wychodzić z psem na długie spacery. Na co dzień układaj włosy, maluj się i dbaj o to, co masz na sobie – nigdy nie wiesz, kiedy wpadniesz na swojego byłego faceta.
  • Nie staraj się wzbudzić w nim zazdrości – to może wpłynąć tylko na twoją niekorzyść. Inny mężczyzna pomoże ci zapomnieć o rozstaniu jedynie na chwilę. Związek na zasadzie „wybijania klina klinem” wywoła wyrzuty sumienia, a plotki mogą dotrzeć do twojego byłego. Możesz go tym zdenerwować, sprowokować do zakończenia relacji, zaprzestania kontaktu i do takiego samego zachowania w formie odwetu. Zranisz go i stracisz bezpowrotnie.
 

smutna kobieta siedząca na schodach
© eldarnurkovic/Fotolia.com
Styl życia
Bolesne rozstania – jak sobie poradzić po zerwaniu?
Rozstanie z chłopakiem zawsze wiąże się z silnymi negatywnymi emocjami. Jak każda strata, także i ta wymagać będzie przejścia przez kilka etapów: tęsknotę i żal, smutek i pustkę, po których dopiero można na nowo układać życie uczuciowe.

Rozstanie z chłopakiem zawsze wiąże się z silnymi negatywnymi emocjami. Jak każda strata, także i ta wymagać będzie przejścia przez kilka etapów: tęsknotę i żal, smutek i pustkę, po których dopiero można na nowo układać życie uczuciowe.   Jeśli nie pogodziłaś się jeszcze całkiem z rozstaniem, nie myśl o nowym związku. Daj sobie czas na uspokojenie i wyciszenie. Od razu po rozstaniu – wyrzuć z siebie emocje Niezależnie od tego, czyja była decyzja o zerwaniu, rozstanie z chłopakiem zawsze jest trudne. Zupełnie naturalne są smutek i rozżalenie, jakie się po nim pojawiają. Nie tłum w sobie emocji, ponieważ dzięki temu nie znikną, a tylko będą dłużej ci towarzyszyć. Spróbuj znaleźć jakiś sposób na ich rozładowanie. Możesz np. spotkać się z przyjaciółką lub przyjacielem, którzy cię wysłuchają bez dawania nikomu nieprzydatnych porad typu „weź się w garść”. Obecność kogoś, kto zrozumie twój żal, jest bardzo ważna, tak jak wyrzucanie z siebie negatywnych emocji. Pamiętaj jednak, żeby robić to w pewnych granicach – pisanie na portalach społecznościowych o rozstaniu z chłopakiem czy też wypisywanie na jego profilu niepochlebnych komentarzy to bardzo zły pomysł. W sytuacji, gdy jest w tobie dużo gniewu, który musi mieć jakieś ujście, spróbuj znaleźć sposób, który nie zaszkodzi nikomu i nie przedstawi ciebie w złym świetle. Emocje możesz rozładować: przelewając je na papier, pisząc w pamiętniku lub choćby na pojedynczych kartkach papieru, które możesz potem zniszczyć; ćwicząc – gniew sprawia, że jesteś pełna energii, więc wykorzystaj ją i wybierz się na jogging albo fitness ; podczas ćwiczeń organizm zacznie wydzielać endorfiny, a to na pewno sprawi, że poczujesz się lepiej; wykonując jakąkolwiek fizyczną...

czy warto się rozstać i wrócić do siebie?
©lassedesignen/Fotolia
Styl życia
Czy warto wracać do byłego? Rozstanie to nie zawsze koniec związku
Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - mówi powiedzenie. W życiu jednak bywa różnie – rozstania i powroty się zdarzają nie tylko w związkach nieformalnych, ale także w małżeństwach. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Czasami jest to po prostu okazja do nabrania dystansu, przemyślenia pewnych spraw i zmiany.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - mówi powiedzenie. W życiu jednak bywa różnie – rozstania i powroty się zdarzają nie tylko w związkach nieformalnych, ale także w małżeństwach. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Czasami jest to po prostu okazja do nabrania dystansu, przemyślenia pewnych spraw i zmiany. Przede wszystkim – szczera rozmowa Zanim podejmiecie spontanicznie jakąkolwiek decyzję, szczerze porozmawiajcie o tym, co się wydarzyło od momentu, kiedy się rozstaliście. Czy coś się zmieniło, czy rozstanie czegoś was nauczyło, wyciągnęliście jakieś wnioski? W końcu rozstaliście się nie bez powodu. Minęło pierwsze zauroczenie, a po przerwie znów czujecie to radosne podniecenie? Nie możecie serwować sobie rozstań i powrotów za każdym razem, kiedy dopadnie was rutyna. On zerwał? Czemu więc chce wrócić – powody mogą być różne i czasem mniej romantyczne niż „dotarło do mnie jak bardzo cię kocham”? To brutalne, ale może po prostu nie ma nikogo innego ciekawszego w jego otoczeniu? W końcu - czy jesteście pewni swoich uczuć? Jeśli nie umiecie do końca określić, co do siebie czujecie, nie angażujcie się bardziej. Zaoszczędzicie sobie przyszłych przykrości. Wróciłaś do byłego – i co dalej? Na jakich zasadach do siebie wracacie? Chcecie kontynuować od momentu, w którym przerwaliście czy też zacząć wszystko od nowa? Jeśli to drugie, musicie (mimo że to trudne) spróbować zapomnieć o złych chwilach - wyciągnijcie z nich wnioski, ale nie rozpamiętujcie i nie wracajcie do nich. Gdy chce się iść do przodu, nie można cały czas oglądać się do tyłu. Wypominanie rzeczy z przeszłości, brzydko mówiąc – pranie starych brudów - nie pomoże wam zbudować pełnego zaufania w związku. Wspólna praca nad związkiem Nawet jeśli to z...

Dziewczyna poznaje chłopaka na siłowni
©DragonImages/Fotolia
Styl życia
Sprawdzone miejsca, w których możesz spotkać interesującego mężczyznę
Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.

Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.   Poszukiwanie interesującego mężczyzny powinno być powiązane z twoim temperamentem i zainteresowaniami. Na trwałość związku duży wpływ mają wspólne pasje i czas wspólnie spędzany. Dlatego ważne, by łączyło was coś więcej niż pierwsze zauroczenie. Szkoła i uczelnia W szkole i na uczelni spędzasz kilka godzin dziennie, dlatego łatwiej ci będzie poznać tam interesującego mężczyznę. W dodatku wspólny kierunek studiów zwiększa szansę, na poznanie osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli twój potencjalny partner chodzi z tobą na zajęcia, masz okazję, by go obserwować i rozmawiać z nim, spędzać wolny czas w niezobowiązujący sposób, przy dobrej zabawie. Pozytywne emocje zbliżają. Dodatkowo możesz zobaczyć, w jaki sposób chłopak odnajduje się w grupie, jaki jest jego temperament i czym się interesuje. Domówka u znajomych Impreza u znajomych jest świetnym sposobem na poznanie ciekawego chłopaka. Skoro twoi przyjaciele utrzymują z nim kontakt, mężczyzna może być godny zaufania, wartościowy i interesujący. Dzięki wspólnym domówkom u znajomych masz okazję, by bliżej poznać wybraną osobę. Wykorzystaj ten czas na rozmowę. Dowiedz się, czym się zajmuje, jakie są jego zainteresowania i czy z kimś się spotyka. Grupy zainteresowań Nic tak nie łączy, jak wspólne pasje i zadania . Dołącz więc do jakiejś ciekawej grupy zainteresowań, w której będziesz mogła się rozwinąć i poznać podobnych do siebie ludzi. Może to być wolontariat np. na rzecz potrzebujących lub zwierząt, klub turystyczny lub koło miłośników fotografii. W grupie...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner