Małe serduszko w dłoni
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Nieszczęśliwa miłość? 5 skutecznych porad, jak się odkochać

Nieszczęśliwa miłość odbija się nie tylko na humorze, ale czasem i na zdrowiu. Dlatego czym prędzej warto się odkochać. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić? Nic podobnego, trzeba tylko zorganizować sobie wolny czas i wyjść do ludzi.

Nieszczęśliwa miłość odbija się nie tylko na humorze, ale czasem i na zdrowiu. Dlatego czym prędzej warto się odkochać. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić? Nic podobnego, trzeba tylko zorganizować sobie wolny czas i wyjść do ludzi.

Po pierwsze: nie wspominaj

Wspominanie wspólnie spędzonych miłych chwil jest tak samo szkodliwe jak rozdrapywanie ran. Tym bardziej że we wspomnieniach często idealizujemy drugą osobę. Obiektywizm przyjdzie z czasem, o ile nie zafiksujesz się na przywoływaniu pozytywnych wspomnień. Dotyczy to też dogłębnego analizowania tego, dlaczego wam nie wyszło.

Po drugie: nie kontaktuj się z nim

To prawda, że nadzieja umiera ostatnia, ale jeśli chcesz się odkochać, powinnaś zerwać z nim kontakt. Dzięki temu szybciej dojdziesz do siebie i ruszysz do przodu. Jeśli on ciągle pisze i dzwoni – zignoruj go. Nie powinnaś też śledzić go uparcie na portalach społecznościowych, w niczym to nie pomoże.

Po trzecie: spotykaj się z przyjaciółmi i znajomymi

W trudnych chwilach pomogą przyjaciele. Nie tylko wesprą dobrym słowem i cię wysłuchają. Nie broń się przed wychodzeniem z nimi na miasto i na imprezy. Oprócz tego, że się rozerwiesz, możesz poznać kogoś ciekawego, kto pomoże ci zapomnieć o miłosnym niewypale.

Po czwarte: inwestuj w siebie

Od myślenia o nim i analizowania tego, co nie wyszło, oderwą cię zajęcia wymagające skupienia. Zapisz się na kurs, postaw na doszkalanie i rozwój własny. Dobrym wyjściem będzie też nauczenie się nowego języka. Regularne powtarzanie słówek i osłuchanie się z językiem np. podczas oglądania filmów w wybranym języku obcym wypełni wolny czas. Korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest też to, że poznasz nowych ludzi w grupie na zajęciach.

Po piąte: znajdź hobby i uprawiaj sport

Jeśli nie wiesz, jak się odkochać, znajdź hobby. Sprawi ci to dużą przyjemność i nie będziesz miała czasu na rozmyślanie o nim. Dodatkowo jeśli wybierzesz np. rękodzieło czy inne artystyczne zajęcie – szybko zobaczysz efekty, co będzie cię motywowało do dalszej pracy. Rodzina i przyjaciele będą zachwyceni, jeśli w prezencie świątecznym podarujesz im własnoręcznie wykonane kartki albo ozdoby czy stroiki. Same korzyści przyniesie również zajęcie się sportem. Wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia. Poza tym dotlenienie organizmu i rozciąganie mięśni pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Dzięki aktywności fizycznej poprawisz też wygląd sylwetki.

 
dziewczyny robią zdjęcie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Pokochanie siebie? Poznaj skuteczne metody
Pokochanie siebie spowoduje, że będziesz szczęśliwy, będziesz mieć przyjaciół, udany związek i rodzinę. Niskie poczucie własnej wartości powoduje, że czujesz się gorszy od innych. Dlatego warto nauczyć się zdrowego egoizmu.

Pokochanie siebie spowoduje, że będziesz szczęśliwy, będziesz mieć przyjaciół, udany związek i rodzinę. Niskie poczucie własnej wartości powoduje, że czujesz się gorszy od innych. Dlatego warto nauczyć się zdrowego egoizmu. Metody na pokochanie siebie 1. Stop krytyce – jeśli chcesz pokochać samego siebie, pożegnaj się z krytyką. Ciągłe obwinianie siebie, samokrytyka i oskarżanie przynosi ból i powoduje, że masz niskie poczucie własnej wartości. Przestań się krytykować i nie zapominaj o tym, że nie jesteś winny niepowodzeniom , które stają ci na drodze. Powtarzaj sobie, że jesteś idealną osobą i nie ma takiej drugiej na świecie. Zacznij unikać ludzi, którzy często krytykują, mówią coś przykrego i narzekają na otaczający ich świat. Ogranicz kontakty z nimi do minimum. 2. Poznaj swoje zalety i wady – powinieneś zaakceptować siebie, takim jakim jesteś i zacząć myśleć o sobie pozytywnie. Jeśli nie akceptujesz swojego zachowania, postaraj się je zmienić. By tego dokonać, musisz być wobec siebie szczery i odnaleźć w sobie zalety, jak i wady. Najlepiej wypisz na kartce papieru swoje mocne strony, a kiedy już je poznasz nabierzesz pewności siebie i zmobilizujesz się do działania . 3. Chwal siebie – jeżeli chcesz pokochać samego siebie – chwal się i nabierz zaufania do swoich możliwości. Gdy zrobisz coś źle, czy popełnisz błąd, nie przejmuj się tym tylko idź dalej. Zacznij być dla siebie dobrym i otaczaj się przyjemnościami . Codziennie rano przyglądaj się sobie w lustrze, pochwal swój wygląd i praw sobie komplementy. 4. Znajdź zainteresowanie – znajdź hobby, które będzie sprawiało ci przyjemność. Nieważne czy to będzie nauka tańca, jazda konno, fitness , czy gry komputerowe. Ważne, byś odnalazł zajęcie, które lubisz i które doda ci pewności siebie....

Smutna dziewczyna siedzi przy oknie
© AlexanderNovikov/Fotolia.com
Styl życia
Czy można samodzielnie wyleczyć się z depresji?
Specjaliści coraz częściej nazywają depresję chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Okazuje się, że może na nią cierpieć nawet 10% Polaków, ale jedynie połowa z nich podejmuje leczenie.

Specjaliści coraz częściej nazywają depresję chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Okazuje się, że może na nią cierpieć nawet 10% Polaków, ale jedynie połowa z nich podejmuje leczenie.   Ta zwłoka z udaniem się do lekarza psychiatry czy psychologa może wynikać z różnych powodów – bagatelizowanie objawów , nieznajomość lub brak specjalistów w najbliższej okolicy lub po prostu lęk przed tym, że zostaniemy zaszufladkowani jako osoba chora psychicznie. Jak wyjść z depresji, gdy nie jest ci po drodze do psychologa? Jak wyjść z depresji w naturalny sposób? Aktywność fizyczna – prawdopodobnie nie jest to pierwsza rzecz, jaką przepisałby ci lekarz, diagnozując u ciebie depresję. Mimo to powinna być ona częścią terapii. Badacze z Duke University udowodnili (zobacz badania http://today.duke.edu/2000/09/exercise922.html ), że pół godziny umiarkowanych ćwiczeń trzy razy w tygodniu znacząco zmniejsza objawy depresji i, co ciekawe, robi to stosunkowo szybko – porównywalnie do przyjmowania leków antydepresyjnych.   Techniki relaksacyjne – jednym z powodów depresji jest permanentny stres. Poza tym sama depresja także wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów jak problemy z koncentracją, kłopoty ze snem czy poczucie oderwania od rzeczywistości. Wypróbuj relaksacyjne wizualizacje, trening autogenny, medytację lub inne sposoby na zrelaksowanie się. Badania wskazują, że co prawda ten sposób nie może zastąpić leków, ale znacząco łagodzi objawy depresji . Więcej o wynikach badania: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0072461 / i http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22805898 .   Stały plan dnia – być może rutyna nie kojarzy ci się dobrze, ale ustabilizowany rytm życia z pewnością pomoże ci poradzić sobie z objawami depresji. Staraj się mniej więcej o tej samej porze wstawać, jeść posiłki, kłaść się spać.  Co...

kobieta samotna na ławce
©astrosystem/Fotolia
Styl życia
Boję się samotności – 5 wskazówek jak to pokonać
Strach przed samotnością dopada nie tylko osoby, które nie mają obecnie partnera. Czasami jest jedynym powodem, dla którego pozostaje się w związku, który w rzeczywistości wcale nie jest szczęśliwy.

Strach przed samotnością dopada nie tylko osoby, które nie mają obecnie partnera. Czasami jest jedynym powodem, dla którego pozostaje się w związku, który w rzeczywistości wcale nie jest szczęśliwy. Skąd bierze się strach przed samotnością? Źródłem strachu przed samotnością jest przede wszystkim niska samoocena – poczucie, że nie jest się wystarczająco wartościową osobą, by budzić czyjeś zainteresowanie i uczucia. Osoba o niskim poczuci własnej wartości nie wierzy, że ktoś będzie chciał być z nią i ją kochać.   Czasami ten strach wzbudzają sami bliscy. Często rodzina wywołuje presję, ponieważ według nich wszyscy wokół są już dawno po ślubie, już się spodziewają dziecka, natomiast my wciąż jesteśmy sami. Niestety, zdarza się, że ludzie czują tak duży strach przed samotnością, że angażują się w relacje z niewłaściwymi osobami. Taki związek tylko w niewielkim stopniu redukuje ten strach, ponieważ w dalszym ciągu partnerzy są w nim samotni . W skrajnych przypadkach jeden z partnerów jeszcze pogłębia strach podkreślając, że tylko on jest w stanie kochać drugą osobę tak, jak na to zasługuje, natomiast nigdy nikt inny nie dostrzeże w niej tego, co dostrzega on. Jak sobie radzić ze strachem przed samotnością 1. Znajdź sobie hobby – po pierwsze odwróci twoją uwagę od negatywnych myśli, a poza tym, szczególnie gdy jest to hobby wymagające interakcji z innymi, pomoże ci poznać kogoś, kto będzie dzielił twoje pasje. Nawet jeśli nie będzie to przyszły partner, to być może znajdziesz tam przyjaciół.   2. Spędzaj czas ze sobą pozytywnie – to nie jest czas, żeby się użalać i narzekać. Spędzając czas w samotności na samoużalaniu się warunkujesz siebie jak Pawłow psy w słynnym eksperymencie. Tylko że ty zamiast ślinić się na dźwięk dzwonka, od razu robisz się smutna na samą myśl o tym, że...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner