koła hula hop
©Foton/Fotolia
Styl życia

Ćwiczenia z hula hop – jak wykonywać, by spalić kalorie i wysmuklić talię?

Jak kręcić hula hop? Właściwe wykonywanie ćwiczeń pozwoli osiągnąć smukłą talię, ramiona, sylwetkę i wyrzeźbić brzuch.

Jak kręcić hula hop? Właściwe wykonywanie ćwiczeń pozwoli osiągnąć smukłą talię, ramiona, sylwetkę i wyrzeźbić brzuch.

Jak wykonywać ćwiczenia z hula hop?

Ćwiczenia z hula hop powinieneś wykonywać regularnie i najlepiej dwa razy dziennie po 20 minut. Ćwiczenia możesz wykonywać wszędzie: w domu przed telewizorem, na świeżym powietrzu czy podczas słuchania muzyki. Jeśli jesteś początkowym ćwiczącym zaczynaj ćwiczenia od kilku minut, a z dnia na dzień wydłużaj kręcenie hula hop. Jeśli przesadzisz z treningiem, możesz doprowadzić do pojawienia się siniaków i otarć. Systematyczne treningi możesz wspomóc właściwą dietą. Pierwsze efekty zauważysz już po 2 tygodniach. Pamiętaj, by przy każdym ćwiczeniu z hula hop mieć wciągnięty brzuch i wyprostowane plecy.

Ćwiczenia z hula hop na biodra – jak kręcić hula hop?

Stań w lekkim rozkroku, mocno trzymając się podłoża. Następnie umieść hula hop na biodrach, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy i wykonuj koła, lekko poruszając się przy tym. Ćwiczenie wykonuj przez 15-20 minut.

Ćwiczenia z hula hop na smukłą talię – jak kręcić hula hop?

Stań w rozkroku, a stopy rozstaw troszkę szerzej niż szerokość bioder. Następnie wciągnij brzuch, nogi lekko ugnij w kolanach i wyprostuj plecy. Hula hop umieść na wysokości talii i staraj się rytmicznie kręcić koła. Bu uzyskać lepszą równowagę trzymaj ręce w górze. Ćwiczenie wykonuj przez 15-20 minut.

Ćwiczenia z hula hop na wąskie ramiona

Jedną rękę wyciągnij na bok (tak by znajdowała się na wysokości barku). Następnie umieść koło na nadgarstku i staraj się kręcić kołem tak, by przesuwało się w stronę ramienia i z powrotem. Pamiętaj, by brzuch był wciągnięty, a plecy wyprostowane. Ćwiczenie wykonuj 10 minut na jednej ręce i tyle samo na drugiej

Trening z hula hop
© yellowj/Fotolia.com
Styl życia
Hula hop, skłony i brzuszki - skuteczne ćwiczenia na talię osy
Kręcenie hula hop, skłony i brzuszki to jedne z najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych ćwiczeń na wcięcie w talii. Wystarczy, że będziesz je wykonywać przez 30-45 minut średnio 3 razy w tygodniu przez miesiąc, a zobaczysz poprawę.

Kręcenie hula hop, skłony i brzuszki to jedne z najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych ćwiczeń na wcięcie w talii. Wystarczy, że będziesz je wykonywać przez 30-45 minut średnio 3 razy w tygodniu przez miesiąc, a zobaczysz poprawę.   Ćwiczenia na wąską talię wzmacniają również skośne mięśnie brzucha i kręgosłup. Wcięcie w talii to najczęściej konsekwencja odpowiedniej budowy ciała , dlatego w niektórych przypadkach nawet ćwiczeniami trudno ją uzyskać. Pamiętaj również, że same ćwiczenia bez odpowiedniej diety nie przyniosą oczekiwanych efektów. Ćwiczenia na brzuch i talię – efekty Ćwiczenia na talię osy nie są skomplikowane ani nie wymagają specjalnego sprzętu. Jedyne czego potrzebujesz to systematyczność i przestrzeganie kilku zasad. Wykonując ćwiczenia na wąską talię przy okazji wzmacniasz mięśnie brzucha. W czasie kręcenia hula hop , skłonów, brzuszków i skrętów tułowia szczególnie intensywnie pracują skośne mięśnie brzucha. Oprócz smukłej talii systematyczne ćwiczenia poprawią ogólną kondycję i wzmocnią kręgosłup. Dzięki temu będziesz pięknie wyprostowana i gibka. Skuteczne ćwiczenia na talię i brzuch – zasady Wszystkie ćwiczenia i treningi przynoszą efekt, gdy są wykonywane systematycznie oraz połączone są z odpowiednio dobraną i zbilansowaną dietą. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha to jedno z głównych zadań ćwiczeń pomocnych w wysmukleniu talii. Ważne również jest, aby przed każdym treningiem wykonując rozgrzewkę zawrzeć w niej np. kilka ćwiczeń polegających na krążeniu biodrami. Kręcenie hula hop Stań w rozkroku – nogi ustaw na szerokość bioder. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Kręć obręczą w taki sposób, by cały czas utrzymywała się w okolicy talii. Podczas kręcenia kołem skup się na oddechu – nie wstrzymuj powietrza, ręce unieś, lekko zegnij i...

dziewczyna ćwiczy na karimacie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy?
Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trening ogólnorozwojowy – czym jest? Trening ogólnorozwojowy nie tylko poprawi sprawność fizyczną, ale wymodeluje sylwetkę, wzmocni mięśnie i stawy. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu, możesz ten rodzaj ćwiczeń wykonywać w domu. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu będziesz ćwiczyć po 30 minut dziennie . Trening ogólnorozwojowy – przykładowe ćwiczenia Trening ogólnorozwojowy możesz wykonywać w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń potrzebujesz skakanki, hantli i hula hop. Pamiętaj, by rozgrzać ciało przed treningiem. Możesz wykonać pięciominutową rozgrzewkę robiąc przysiady, pompki, wypady czy pajacyki. Po każdym ćwiczeniu zrób przerwę nie dłuższą niż 60 sekund. Ćwiczenie I - skakanie na skakance Trening możesz zacząć od skoków na skakance. Podczas ćwiczenia do pracy zostają zaangażowane mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ud. Pamiętaj, by podczas skoków utrzymywać proste plecy, a mięśnie mieć napięte . Możesz skakać obunóż lub na jednej nodze. Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Ćwiczenie II – skręty tułowia na siedząco Usiądź na podłodze z rozstawionymi i lekko zgiętymi w kolanach nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, po czym zacznij wykonywać skręty tułowia. Raz w jedną, a raz w drugą stronę. Nie zapomnij, by dolny odcinek kręgosłupa był wyprostowany. Ćwiczenie powtarzaj przez około 5-7 minut. Ćwiczenie III – przysiady z hantlami Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków, ud i przede wszystkim nóg. Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy rozstawione były na szerokość bioder. W ręku trzymaj hantle, jedną nogę wysuń do przodu, a na drugiej utrzymuj ciężar...

Kobieta dźwiga sztangę
© UBER IMAGES/Fotolia.com
Styl życia
Jędrne piersi i smukłe ramiona dzięki ćwiczeniom na klatkę piersiową
Wystarczy systematycznie wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową, by zyskać jędrny biust, gładki dekolt oraz szczupłe ramiona. Trening wzmocni też mięśnie pleców i pomoże uzyskać prostą sylwetkę.

Wystarczy systematycznie wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową, by zyskać jędrny biust, gładki dekolt oraz szczupłe ramiona. Trening wzmocni też mięśnie pleców i pomoże uzyskać prostą sylwetkę.   Jeśli chcesz zadbać o piersi, powinnaś wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową. Przy okazji wzmocnisz kręgosłup i wysmuklisz ramiona. Liczy się regularność oraz odpowiednia technika. Podczas treningu nie trudno o przeciążenia, więc stosuj się do zasad bezpiecznego ćwiczenia. Zalety treningu na klatkę piersiową Ćwiczenie klatki piersiowej przynosi wiele korzyści: kształtuje plecy, dekolt, ramiona, wyszczupla górne partie ciała, pozwala na zachowanie zdrowego i prostego kręgosłupa , ujędrnia biust, poprawia wygląd sylwetki, pomaga nie garbić się, pobudza i wzmacnia mięśnie, które są często zaniedbywane podczas treningów na inne partie ciała. Ćwiczenia na klatkę piersiową, które możesz wykonać sama Trening klatki piersiowej możesz wykonać w domu lub na zewnątrz. Do tego celu wystarczą ściana, podłoga i mata, możesz też kupić hantle. Każde z ćwiczeń wykonuj w 3 seriach po 10 razy. Odpychanie - stań w lekkim rozkroku naprzeciwko ściany lub drzewa. Wyciągnij ręce przed siebie na długość ok. 30 cm. Palce skieruj do siebie (do środka), ugnij lekko łokcie. Wyprostuj ciało, napnij mięśnie. Opadaj klatką piersiową na powierzchnię i odpychaj się od niej. Opady tułowia – stań tyłem do ściany i przyjmij sylwetkę z poprzedniego ćwiczenia. Wykonuj skręty tułowia do tyłu tak, by lekko opaść na powierzchnię i się od niej odepchnąć. Wróć do pozycji wyjściowej, po czym zmień stronę. Damskie pompki – połóż się na macie na brzuchu i podeprzyj na przedramionach. Usztywnij głowę i plecy, wciągnij brzuch. Wspierając się na palcach stóp unoś wysoko pośladki i biodra , po czym...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner