Bombki z cekinami
© Przemek Klos/Fotolia.com
Styl życia

Jak samodzielnie wykonać bombkę choinkową z cekinami?

Bombka choinkowa z cekinami to prosty sposób na efektowny element świątecznej dekoracji. Taką bombkę można zarówno powiesić na choince, jak i użyć jej do dekoracji świątecznego stroika. Do wykonania bombki będziesz potrzebować styropianowej kuli, dużo cekinów, najlepiej w kilku kolorach, i tyle samo szpilek krawieckich.

Bombka choinkowa z cekinami to prosty sposób na efektowny element świątecznej dekoracji. Taką bombkę można zarówno powiesić na choince, jak i użyć jej do dekoracji świątecznego stroika. Do wykonania bombki będziesz potrzebować styropianowej kuli, dużo cekinów, najlepiej w kilku kolorach, i tyle samo szpilek krawieckich.

Gdzie kupić styropianowe kule, cekiny i szpilki?

Styropianowe kule i cekiny możesz kupić w pasmanteriach i w sklepach z artykułami do rękodzieła, także tych internetowych. Szpilki dostaniesz w pasmanteriach, kioskach i sklepach papierniczych. Kule dostępne są w różnych rozmiarach, mogą np. mieć średnicę 2,5, 6, 7,5 i 10 cm. Za 10 kul o średnicy 2,5 cm zapłacisz ok. 10 zł, za 10 kul o średnicy 10 cm – 13-15 zł. Duża paczka (15 g), zawierająca 700 cekinów kosztuje ok. 1,5-2 zł. Szpilki do robienia bombki najlepiej kupić na wagę, ponieważ będzie potrzeba ich tyle, ile cekinów. Pół kg szpilek kosztuje ok. 15 zł.

Jak przypinać cekiny do styropianowej kuli?

Jeśli wiesz już, jaki wzór z cekinów ma się znaleźć na bombce, możesz zacząć od przypinania ich szpilkami do styropianowej kuli. Najpierw zrób z cekinów jedną linię, w najszerszym miejscu kuli. Przypinaj cekiny tak, żeby trochę na siebie zachodziły. Po obu stronach tak utworzonej linii przypinaj cekiny rzędami. Jeśli masz cekiny w kilku kolorach, możesz układać z nich rozmaite wzory: pasy, zygzaki, gwiazdki, kwiaty.

Jak zrobić zawieszkę do bombki choinkowej z cekinami?

Na końcu przyczep do styropianowej bombki zawieszkę. Możesz ją wykonać z kawałka wstążki. Utnij wstążkę i złóż ją tak, żeby oba końce się stykały. Przebij je szpilką i przypnij do bombki. Możesz wzmocnić zawieszkę jeszcze jedną lub dwiema szpilkami. Styropianowa kula z cekinami jest lekka, więc zawieszka raczej nie będzie potrzebowała innego wzmocnienia.


kobieta robiąca ozdoby wraz z dzieckiem
©Oksana Kuzmina/Fotolia
Styl życia
Bombki handmade z bibuły krok po kroku
Ręcznie zrobione bombki z bibuły są niedrogie i łatwe w przygotowaniu. Do zrobienia bombek potrzebna będzie bibuła, klej, styropianowa kulka i koraliki lub cekiny.

Ręcznie zrobione bombki z bibuły są niedrogie i łatwe w przygotowaniu. Do zrobienia bombek potrzebna będzie bibuła, klej, styropianowa kulka i koraliki lub cekiny.   Ręcznie robione bombki choinkowe od kilku sezonów cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety świąteczne ozdoby handmade – jak każdy wytwór rękodzielniczy – mają swoją cenę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by samemu spróbować swych sił i samodzielnie wykonać bombki choinkowe. Ręcznie robione bombki choinkowe z bibuły Przygotuj: gładką bibułę – najlepiej w dwóch kolorach, klej introligatorski, styropianową bombkę, koraliki lub cekiny.   Sposób przygotowania: Przygotuj pasek bibuły o szerokości około 3-centymetrów. Zwiń go w rulonik, by ostatecznie miał zbitą formę przypominającą gruby sznurek. W ten sam sposób przygotuj pasek w drugim kolorze bibuły. Trzymaj dwa paski razem – będziesz je przyklejać jeden obok drugiego. Na środku styropianowej bombki nałóż odrobinę introligatorskiego kleju. Przyklej końce obu bibułek i zacznij je zawijać w kształcie ślimaka – coraz szerzej i szerzej. Co jakiś czas nakładaj na powierzchnię bombki klej. Gdy skończy ci się pasek – doklej następny w taki sposób, by przerwa nie rzucała się w oczy – możesz w te miejsca przykleić koraliki lub cekiny, ale użyj do tego gorącego kleju , Za pomocą szpilki przyczep sznureczek – gotowe! Ręcznie robione bombki choinkowe z cekinów Przygotuj: dwa opakowania cekinów, opakowanie krótkich szpilek, styropianową bombkę.   Sposób przygotowania: Każdy cekin w środku na małą dziurkę. Przypinaj kolejno cekiny do styropianowej bombki starając się, by nie było między nimi pustej przestrzeni. Jeżeli obawiasz się, że biały styropian będzie nieładnie się komponował z kolorem cekinów,...

bombka zrobiona ze styropianu
©abrada/Fotolia
Styl życia
Choinka karczochowa krok po kroku, czyli jak zrobić ozdobę świąteczną ze styropianu i wstążki
Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy.

Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy. Czego potrzebujesz do wykonania choinki karczochowej? Do wykonania choinki karczochowej będą ci potrzebne: styropianowy stożek , który możesz kupić w sklepach z artykułami do rękodzieła i pasmanteriach (także przez internet) o wysokości 25-30 cm; zielona wstążka o szerokości 2,5 cm; szpilki krawieckie (ok. 0,25 kg); ostre nożyczki do cięcia materiału; ozdoby (kolorowe cekiny, koraliki, małe kokardki, 3 suszone plastry cytryny). Jak wykonać choinkę karczochową? Zacznij od opasania stożka na dole wstążką. Przypnij wstążkę szpilkami. Zrób małe zakładki, żeby wstążka lepiej przylegała do styropianu. Potnij wstążkę na paski o długości ok. 6 cm. Połóż pasek wstążki poziomo przed sobą. Jego prawy koniec zawiń do góry i zaprasuj paznokciem miejsce zagięcia. To samo zrób z lewym końcem. Wstążka powinna przypominać pięciokąt złożony z trójkąta równoramiennego postawionego na dwóch poziomo ułożonych prostokątach. Przyłóż figurę ze wstążki do choinki, najszerszy wierzchołek trójkąta powinien być skierowany do dołu. Przypnij go tuż nad pasem utworzonym przez tasiemkę, którą na początku opasałeś choinką. Dwie szpilki wkłuj u góry figury w oba kąty utworzone przez ramiona trójkąta. W ten samo sposób przypnij tyle trójkątów ze wstążek, ile potrzeba, aby dokładnie zakryć styropianowy stożek. Trójkąty przypinaj blisko siebie poziomymi pasami, kierując się w górę stożka. Trójkąty na każdym kolejnym pasie powinny...

Wycinanie wzorów z koronki
© Halfpoint/Fotolia.com
Styl życia
DIY - koronkowe bombki na choinkę
Bombki z koronki na choinkę można zrobić samemu, dzięki czemu z dumą będziemy wieszać na drzewku własnoręcznie wykonane ozdoby. Koronkowe bombki cieszą oko delikatnym wyglądem.

Bombki z koronki na choinkę można zrobić samemu, dzięki czemu z dumą będziemy wieszać na drzewku własnoręcznie wykonane ozdoby. Koronkowe bombki cieszą oko delikatnym wyglądem.   Ażur możemy pomalować na srebrno czy złoto, wówczas otrzymamy niepowtarzalną i niebanalną ozdobę świąteczną. Zaletą bombek z koronki jest ich wytrzymałość. Wykonuje się je na styropianowych kulach, dzięki czemu nie tłuką się. Dlatego jeśli masz małe dziecko lub wyjątkowo psotnego kota – koronkowe bombki są świetnym rozwiązaniem. Koronkowe bombki na choinkę – co jest potrzebne do ich wykonania Do wykonania 4 bombek potrzebujesz: około 1 m2 koronki lub firanki – najlepiej białej, 4 kul styropianowych, tubkę złotej lub srebrnej farby akrylowej, szerokiego pędzla, szpilek, miękkiego drucika do wykonania zawieszek, srebrnej lub złotej nitki, brokatu, koralików – wybierz takie, które możesz zamocować za pomocą szpilek – z odpowiednio dużym otworem . Koronkowe bombki na choinkę – sposób wykonania krok po kroku Przygotuj stanowisko do pracy, aby niczego nie pobrudzić farbą rozłóż gazetę lub folię malarską. Pomaluj każdą kulę farbą. Nie trzeba jej rozcieńczać. Zabrudzenia z farby akrylowej (na świeżo) bez problemu zmyjesz wodą. Pędzel umyj od razu, po zaschnięciu farby będzie nadawał się tylko do wyrzucenia. Aby ułatwić malowanie możesz trzymać bombkę na szpilce. Rozłóż pomalowane bombki na gazecie, obsyp je brokatem i pozostaw do wyschnięcia – na około 2-3 godziny. Wytnij z koronki 4 prostokąty, tak by owinąć każdą kulę bez wystających brzegów. Możesz wyciąć kilka cieńszych pasków i owinąć nimi kule według własnego pomysłu. Koronkę mocuj na kulach szpilkami. Wepnij w bombki koraliki według własnego pomysłu. Zawieszki zrób z drucika wykonując z niego małe pętelki i wepnij je w kule. Przełóż przez nie nitkę...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner