Trzy lampiony z papieru na stole
©afishman64/Fotolia.com
Styl życia

Sposób wykonania dekoracji choinkowych z papieru krok po kroku: lampion, ozdobna bombka i klasyczny łańcuch

Jak zrobić ozdoby choinkowe w prosty sposób: weź papier, nożyczki i przygotuj szablon w wybranym kształcie. Do ozdobienia bombki kup brokat i koraliki. Łańcuch możesz wykonać z kolorowego papieru. Lampion najlepiej będzie wyglądał, jeśli zrobisz go z jednolitej kartki.

Jak zrobić ozdoby choinkowe w prosty sposób: weź papier, nożyczki i przygotuj szablon w wybranym kształcie. Do ozdobienia bombki kup brokat i koraliki. Łańcuch możesz wykonać z kolorowego papieru. Lampion najlepiej będzie wyglądał, jeśli zrobisz go z jednolitej kartki.

 

Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na szybkie i proste dekoracje świątecznego drzewka. Są też tanie w wykonaniu. Możesz je ozdobić w dowolny sposób i podarować bliskim jako dodatkowy upominek.

Prosty łańcuch z papieru na choinkę: jak go wykonać

Do zrobienia papierowego łańcucha na choinkę przygotuj:

 • papier,
 • klej,
 • nożyczki.

Łańcuch zrobisz w następujący sposób:

 • Weź kartkę papieru i powycinaj z niej kilka pasków. Powinny być bardzo długie, nawet do 50-70 cm i mieć szerokość około 5 cm. Każdy pasek złóż na pół wzdłuż tak, aby powstały paski szerokie na 2,5 cm.
 • Natnij każdy z pasków naprzemiennie: raz z prawej, raz z lewej strony. Nacięcia powinny kończyć się na 0,5 cm przy końcu paska. Uważaj, by nie naciąć zbyt głęboko, bo łańcuch się przerwie.
 • Rozłóż pasek i pociągnij za jego końce. Sklej wszystkie ponacinane paski taśmą klejącą i powieś na choince. Możesz skleić dowolną liczbę pasków, jednak najlepiej poniżej 10. Zbyt duża ilość pasków wraz z taśmą może niepotrzebnie obciążyć łańcuch. Zwiększa to ryzyko jego rozklejenia. Łańcuch będzie dobrze wyglądał na choince, jeśli mocno rozciągniesz go wzdłuż. Uważaj tylko, by się nie rozerwał.

Papierowy lampion na choinkę: instrukcja wykonania

Do wykonania lampion na choinkę niezbędne będą:

 • dekoracyjne nożyczki (z wzorkami na ostrzach),
 • papier w formacie A4,
 • dziurkacz,
 • klej,
 • mulina.

Sposób wykonania lampionu z papieru:

 • Wytnij prostokąt o długości 15 cm i szerokości 10,5 cm. Dookoła niego nożyczkami do robienia dekoracji wytnij fale.
 • Złóż papier na pół wzdłuż i nacinaj prostokąt co 1 cm. Zrób nacięcia od złożonej strony w kierunku zewnętrznym. Pozostaw 1 cm do końca kartki, aby ozdoba miała się na czym trzymać.
 • Rozłóż prostokąt i sklej krótsze jego boki. Postaw papier na stole lub blacie i dociśnij. Paski w środku lampiony powinny rozejść się na boki. Po obu stronach lampionu dziurkaczem zrób dziurki. Włóż w nie mulinę i zawiąż, aby można było powiesić lampion na choince.

Ozdobna bombka „żyrandol” na choinkę: sposób wykonania krok po kroku

Do zrobienia ozdobne bombki w kształcie żyrandola kup:

 • brokat,
 • 1 arkusz sztywnego papieru,
 • nitkę,
 • koraliki.

Będziesz potrzebować też szablonu w kształcie żyrandola. Możesz go wykonać samemu lub znaleźć na jednej ze stron internetowych, które udostępniają tego typu szablony.

Bombkę wykonasz w następujący sposób:

 • Odrysuj wzór żyrandola z szablonu na sztywnym papierze w dwóch egzemplarzach.
 • Wytnij żyrandole z papieru nożyczkami.
 • Posmaruj wycięte kształty klejem, posyp je brokatem w wybranym kolorze i pozostaw do wyschnięcia.
 • Odetnij górną część jednego z papierowych żyrandoli – około 2 cm od góry.
 • Drugi żyrandol przetnij wzdłuż na samym jego środku.
 • Połącz oba elementy, krzyżując je pod kątem 90 stopni.
 • W górnej części ozdoby zrób otwór za pomocą dziurkacza. Przewlecz przez niego nitkę i zwiąż, aby można było na niej powiesić bombkę. Dla lepszego efektu na nitkę nawlekaj koraliki.

Kobieta z dzieckiem na rękach stoi przy choince
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Zabawy świąteczne dla dzieci – własnoręcznie robiona kula z brokatem, malowanie święcą i łańcuch na choinkę z papieru
Świąteczne dekoracje można robić z papieru, słoików i brokatu. Robienie łańcucha z papieru lub kolorowanie kartki pomalowanej świecą zapewnią wiele godzin przyjemnej zabawy. Kula z wodą i brokatem będzie ładną świąteczną ozdobą na półkę, a kolorowy łańcuch można zawiesić na choince.

Świąteczne dekoracje można robić z papieru, słoików i brokatu. Robienie łańcucha z papieru lub kolorowanie kartki pomalowanej świecą zapewnią wiele godzin przyjemnej zabawy. Kula z wodą i brokatem będzie ładną świąteczną ozdobą na półkę, a kolorowy łańcuch można zawiesić na choince.   Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w całym roku. Warto zaangażować dzieci w przygotowania, zapewniając im wyśmienitą zabawę w czasie robienia świątecznych ozdób. Ozdoba świąteczna dla dziecka – śnieżna kula z brokatem, krok po kroku Przy tej zabawie pomoc rodzica będzie niezbędna, ponieważ będzie trzeba ugotować modelinę . Kształt dziecko może ulepić samodzielnie.   Potrzebujesz: sypkiego brokatu (możesz kupić gotowy w sklepie lub zrobić własnoręcznie, obdrapując starą płytę cd), słoika z nakrętką, modeliny, wodoodpornego kleju, garnka, szklanki wody.   Sposób wykonania: Brokat wsyp do słoika. Pozwól dziecku ulepić dowolny kształt z modeliny , np. choinkę lub bałwana. Wodę wlej do garnka i doprowadź do wrzenia. Gotuj modelinę, aż stwardnieje i zostaw do ostygnięcia. Do wewnętrznej strony nakrętki słoika przyklej wyrzeźbioną figurkę . Słoik zalej wodą i dokładnie zakręć. Postaw naczynie do góry dnem.   Gotowe! Domowe ozdoby do pokoju dziecka – obrazki malowane świecą Technika malowania świecą jest bardzo prosta. Do zabawy potrzeba kawałka świecy, kartki papieru, kolorowych farb i pędzla. Rodzic może namalować dziecku na kartkach różne kształty, np. choinkę, bałwana, płatek śniegu, renifera. Zabawa polega na tym, że obrazek widoczny jest dopiero wtedy, gdy pomaluje się go farbą. Dziecko może rozwiesić świąteczne malowidła po wyschnięciu...

Miska żurawiny, pop corn, bombka
©Stephanie Frey/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić dekoracje świąteczne z prażonej kukurydzy: łańcuch i stroik?
Jak zrobić dekoracje świąteczne z popcornu? Wystarczy uprażyć kukurydzę i nawlec ją na żyłkę lub mocną nitkę. Bardziej skomplikowaną dekoracją z tego typu surowca będzie wieniec na drzwi lub stroik. Wymagają one stelaży oraz szablonów.

Jak zrobić dekoracje świąteczne z popcornu? Wystarczy uprażyć kukurydzę i nawlec ją na żyłkę lub mocną nitkę. Bardziej skomplikowaną dekoracją z tego typu surowca będzie wieniec na drzwi lub stroik. Wymagają one stelaży oraz szablonów.   Popcornowe ozdoby nie powinny być jedzone. Łańcuch, wisząc na choince, kurzy się i brudzi, dlatego najlepiej, by zwłaszcza dzieci nie podjadały kukurydzianych dekoracji . Popcorn przygotowany w mikrofalówce zawiera sól, która w kontakcie z wilgocią zawartą w powietrzu może spowodować kurczenie się i nieestetyczny wygląd kukurydzy. Łańcuch na choinkę z popcornu krok po kroku Robienie łańcucha nie należy do skomplikowanych, dlatego jest to bardzo dobry sposób na zaangażowanie dziecka w świąteczne przygotowania .   Potrzebne materiały: kukurydza – do prażenia tradycyjnego, ewentualnie gotowy popcorn – najlepiej 3-4 opakowania, gruba i długa igła z dużym oczkiem, żyłka lub mocny sznurek , np. kordonek, kolorowe koraliki, suszona żurawina, głóg lub cekiny, opcjonalnie farba lub brokat w sprayu.   Sposób wykonania: Upraż kukurydzę, zgodnie z przepisem zawartym na opakowaniu. Poczekaj, aż kukurydza ostygnie. Nawlecz nitkę na igłę – najlepiej nie ucinaj jej od razu. Ze względu na długość łańcucha, nić lub żyłka może się plątać, a zwinięta na szpulce bez problemu będzie przesuwać coraz dalej. Nawlekaj kukurydzę na nitkę naprzemiennie z koralikami i cekinami. Zakończ łańcuch mocną pętelką i supełkiem. Po zakończeniu nawlekania możesz spryskać łańcuch kolorowym sprayem lub brokatem. Pamiętaj by zabezpieczyć stół lub podłogę gazetami lub folią malarską.   Na choince, ozdobionej łańcuchem z popcornu, bardzo dobrze prezentują się...

ręczne robienie ozdób świątecznych
©aga7ta/Fotolia
Styl życia
Ręcznie robione ozdoby na Boże Narodzenie – bałwanek z waty
Ozdoby ręcznie robione na święta to wspólnie spędzony czas i radość z efektu końcowego. Bałwanka z waty dziecko może zrobić samo – w ten sposób ćwiczy umiejętności manualne, kreatywność i cierpliwość.

Ozdoby ręcznie robione na święta to wspólnie spędzony czas i radość z efektu końcowego. Bałwanka z waty dziecko może zrobić samo – w ten sposób ćwiczy umiejętności manualne, kreatywność i cierpliwość. Co należy przygotować? Potrzebne będą: biały papier; kartka kolorowego papieru – niebieskiego, kartka kolorowego papieru – żółtego, pół strony czerwonego i czarnego kolorowego papieru; klej; nożyce; wata; pieprz ziarnisty; złota i czerwona wstążka; cienkie gałązki lub plastikowe patyki; czerwony flamaster; dziurkacz. Jak wykonać bałwanka? Sposób wykonania: Nakreśl na papierze 3 białe koła – od najmniejszego do największego. Wytnij koła z papieru. Przyklej koła na niebieskiej kartce. Na koła przyklej watę. Z czarnego papieru wytnij prostokąt.(2x3 cm) i kwadrat (2x2 cm) Przyklej na głowie bałwana prostokąt i kwadrat tak, aby razem utworzyły kapelusz. Z papieru czerwonego wytnij i sklej stożek, który będzie pełnił funkcję nosa – przyklej go na „twarzy” bałwana. Ze wstążki zrób kokardę i przyklej ją pod pierwszą kulką (głową) bałwana. Przyklej po ziarenku pieprzu w miejscu oczu. Przyklej ziarna pieprzu w miejscu guzików . Z gałązek lub patyków utwórz i przyklej rózgę. Czerwonym flamastrem namaluj bałwanowi usta. W kapeluszu zrób otwór dziurkaczem. Przez otwór przełóż czerwoną wstążkę, zawiąż na supeł. Zawieś bałwanka na ścianie lub na choince   

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner